Betal efter 30 dage.
På lager, leveringstid: 4-7 arbejdsdage
Køb nu: Protein prøvepakke
Har du styr på din træning, men mangler det sidste touch til din rutine? Vi har gjort det nemt for dig! Vores Protein-prøvepakke er det ideelle match, hvis du vil udforske vores sortiment uden at købe stort ind med det samme. Vi har samlet fem af vores absolutte favoritter i én pakke, så du kan smage dig igennem det bedste af det bedste. Glæd dig til cremet vegansk proteinpulver med chokolade og vanilje, sprøde proteinbarer med chocolade karamel og peanut samt vores økologiske protein duo dark choc peanut til den lille sult. Bestil dit sæt og find din personlige vinder!
Proteinrige favoritter til din aktive livsstil
Uanset om det er efter træning eller som en hurtig snack på kontoret, så er vores protein-snacks klar, når du er. Vores crispy proteinbarer passer i enhver taske og forkæler dig med cremet fyld, knasende chokolade og sojaproteincrispies – helt uden tilsat sukker*. Da protein bidrager til at øge og vedligeholde muskelmasse, er barerne den oplagte ledsager til din træning. Foretrækker du en shake? Vores 3-komponent proteinpulver af ærte-, ris- og sojaprotein er super cremet og intenst i smagen. Bland blot 30 g pulver med 400 ml vand eller plantedrik, og du er klar til dagens strabadser!
Køb det idelle prøvesæt til dig eller en ven
Vores protein-prøvepakke er den ultimative genvej for alle, der elsker variation i hverdagen. Da der er tale om et virtuelt bundle, modtager du produkterne samlet uden unødig ekstra emballage, så kan dine snacks ryge direkte i sportstasken. Vil du glæde en, du holder af? Sættet er også en fantastisk gaveidé til alle sportsentusiaster, der foretrækker at nyde deres proteiner frem for blot at tælle dem. Giv din rutine en opgradering og find ud af, hvilken variant der er din favorit. Køb dit Protein-bundle hos KoRo i dag! *Indeholder naturligt forekommende sukker *Proteinbarerne er sødet med maltitol, oligofruktose og sucralose. Maltitol kan have en afførende virkning ved overdreven indtagelse.
| Varenummer: | BUN_018 |
|---|---|
| Oprindelse (forarbejdning) | Tyskland |
| Indhold | 1 stk |
| Producent | KoRo |
| EAN/GTIN | 4255582820218 |
| Spor | Forklaring af sporhenvisning |
| Forsendelse | Forsendelsesinformationer |
| Virksomhed |
KoRo Handels GmbH Hauptstraße 26, 10827 Berlin |
| Etikethenvisning | Ingredienser, næringsværdier og emballage kan variere. For korrekte oplysninger henvises til produktbeskrivelsen. |
Sådan har prisen udviklet sig over tid
Alle oplysninger uden garanti!
Sættet "Protein prøvepakke" indeholder
| Varenummer: | VEPRO_009 |
|---|---|
| Bedst før | 31.08.2026 |
| Ingredienser | 82 % proteinblanding (SOJAPROTEIN, ærteprotein, risprotein), 7,5% fedtfattigt kakaopulver, aroma, calciumcarbonat, salt, sødestoffer: sukralose, niacin, zinkoxid, pyridoxinhydroklorid, riboflavin, folinsyre, biotin, D-vitamin, vitamin B12 |
| Krydskontaminering | Kan indeholde GLUTEN, ÆG, MÆLK (LAKTOSE), og LUPINER |
| Indhold | 0.3 kg |
| Gennemsnitligt næringsindhold | per 100 g |
|---|---|
| Energi (i kj/kcal) | 1440 / 340 |
| Fedt | 3.3 g |
| Heraf mættede fedtsyrer | 1.2 g |
| Kulhydrater | 5.4 g |
| Heraf sukkerarter | 0.6 g |
| Kostfibre | 4.2 g |
| Protein | 70 g |
| Salt | 3.2 g |
Bland 30 g pulver med 400 ml vand i en shaker. En portion om dagen
| Varenummer: | PROTEIN_060 |
|---|---|
| Bedst før | 28.02.2027 |
| Ingredienser | MÆLKEPROTEIN (KALCIUMKASEINAT, VALLEPROTEINISOLAT), sødestoffer: maltitol, sucralose; fugtighedsbevarende middel: glycerin; kakaosmør, SØDMÆLKSPULVER, 7 % SOJAPROTEINCRISPIES (SOJAPROTEINISOLAT, tapiokastivelse, salt, stabilisator: calciumcarbonat), fyldstof: polydextrose; vand, kakaomasse, oligofruktose, MANDELPROTEIN, dextrin (HVEDE), kollagenhydrolysat³, rapsolie, kokosolie, ærteprotein, salt, naturlig aroma, emulgatorer: SOJALECITHIN, modificeret majsstivelse, mono- og diglycerider af fedtsyrer; naturlig vaniljearoma, surhedsregulator: natriumcitrat. Kakao: mindst 35 % i chokoladen |
| Krydskontaminering | Kan indeholde ÆG, JORDNØDDER og andre NØDDER |
| Indhold | 0.06 kg |
| Gennemsnitligt næringsindhold | per 100 g |
|---|---|
| Energi (i kj/kcal) | 1541 / 370 |
| Fedt | 16 g |
| Heraf mættede fedtsyrer | 8.5 g |
| Kulhydrater | 29 g |
| Heraf sukkerarter | 3.5 g |
| Kostfibre | 9.3 g |
| Protein | 32 g |
| Salt | 0.61 g |
Overdreven indtagelse kan have en afførende effekt
| Varenummer: | PBITE_002 |
|---|---|
| Bedst før | 05.12.2026 |
| Ingredienser | 28 % JORDNØDDESMØR*, 18 % ærteprotein* (80 % proteinindhold), agaveinulinsirup*, 13 % daddelpasta*, 12 % mørk chokolade* (kakaomasse*, kokosblomstersukker*, kakaosmør*), agavesirup*, 5 % JORDNØDDER, aroma: vaniljeolie*; havsalt. Kakao: mindst 70 % i chokoladen *fra økologisk jordbrug |
| Krydskontaminering | Kan indeholde SOJA, MÆLK (LAKTOSE), andre NØDDER og SESAM |
| Indhold | 0.04 kg |
| Gennemsnitligt næringsindhold | per 100 g |
|---|---|
| Energi (i kj/kcal) | 1718 / 412 |
| Fedt | 21 g |
| Heraf mættede fedtsyrer | 4.3 g |
| Kulhydrater | 24 g |
| Heraf sukkerarter | 20 g |
| Kostfibre | 15 g |
| Protein | 24 g |
| Salt | 0.52 g |
| Varenummer: | PROTEIN_062 |
|---|---|
| Bedst før | 28.02.2027 |
| Ingredienser | Kakaomasse, sødestof: maltitol; fugtighedsbevarende middel: glycerol; calcium CASEINAT (LAKTOSE), VALLEPROTEINISOLAT (LAKTOSE), fyldemiddel: Polydextrose; SOJAPROTEINISOLAT, vand, kollagenhydrolysat², kakaosmør, oligofruktose, dextrin (HVEDE), 2,7 % JORDNØDDER, 2 % naturlig JORDNØD-aroma, kokosolie, MANDELPROTEIN, tapiokastivelse, ærteprotein, naturlig vaniljearoma, salt, emulgator: SOJALECITHIN, mono- og diglycerider af fedtsyrer; modificeret majsstivelse, stabilisator: calciumcarbonat; surhedsregulerende middel: natriumcitrat; sødemiddel: sucralose. Kakao: mindst 43,5 % i chokoladen. ²ikke vegetarisk |
| Krydskontaminering | Kan indeholde ÆG og andre NØDDER |
| Indhold | 0.06 kg |
| Gennemsnitligt næringsindhold | per 100 g |
|---|---|
| Energi (i kj/kcal) | 1582 / 380 |
| Fedt | 18 g |
| Heraf mættede fedtsyrer | 9.2 g |
| Kulhydrater | 28 g |
| Heraf sukkerarter | 0.7 g |
| Kostfibre | 12 g |
| Protein | 30 g |
| Salt | 0.49 g |
An excessive consumption might lead to a laxative effect
| Varenummer: | VEPRO_008 |
|---|---|
| Bedst før | 31.12.2026 |
| Ingredienser | 91 % proteinblanding (SOJAPROTEIN, ærteprotein, risprotein), aroma, calciumcarbonat, salt, 0,1 % vaniljestænger ekstraheret og malet, sødemiddel: sukralose, niacin, zinkoxid, pyridoxinhydrochlorid, riboflavin, folinsyre, biotin, D-vitamin, B12-vitamin |
| Krydskontaminering | Kan indeholde GLUTEN, ÆG, MÆLK (LAKTOSE) og LUPINER |
| Indhold | 0.3 kg |
| Gennemsnitligt næringsindhold | per 100 g |
|---|---|
| Energi (i kj/kcal) | 1462 / 345 |
| Fedt | 2.3 g |
| Heraf mættede fedtsyrer | 0.6 g |
| Kulhydrater | 5 g |
| Heraf sukkerarter | 0.7 g |
| Kostfibre | 1.4 g |
| Protein | 75 g |
| Salt | 3 g |
Bland 30 g pulver med 400 ml vand i en shaker. En portion om dagen.
Hvad andre har sagt om Protein prøvepakke
Login
4-5 stjerne bedømmelser 🙂
Jeg vil købe det igen
1-3 stjerne bedømmelser 🙃
Lækkert, men desværre ikke længere noget for mig
Jeg vil købe det igen
Fantastisk sæt
Lækkert, men desværre ikke længere noget for mig
Mange tak for din tilbagemelding! Det er dejligt at høre, at du generelt kunne lide smagen af proteinpakken. Det er selvfølgelig ærgerligt, at du ikke længere tåler sødestofferne! Du kan altid kontakte vores kundeservice via hjælpesiden på vores hjemmeside. Vi håber, at du snart finder et produkt på vores hjemmeside, der passer bedre til dig 🤗
KoRo Handels GmbH
05.05.2026
Mange tak for din tilbagemelding! Det er dejligt at høre, at du generelt kunne lide smagen af proteinpakken. Det er selvfølgelig ærgerligt, at du ikke længere tåler sødestofferne! Du kan altid kontakte vores kundeservice via hjælpesiden på vores hjemmeside. Vi håber, at du snart finder et produkt på vores hjemmeside, der passer bedre til dig 🤗