Luomu Lupiinikahvi kokonaiset pavut 1 kg
Haluatko tietää, milloin tämä tuote on jälleen varastossa? Lähetämme sinulle sähköpostia! Kirjaudu vain sisään etukäteen ja napsauta sitten tätä painiketta.
Lähettämällä tämän lomakkeen hyväksyn yleiset ehdot sekä tietosuojaa koskevat tiedot.
Maksa 30 päivän kuluttua.Osta nyt: Luomu Lupiinikahvi kokonaiset pavut 1 kg
Herätyskello soi. Avaat silmäsi ja tajuat, että nyt ei ole viikonloppu ja sinun on noustava sängystä mahdollisimman pian, jotta et myöhästyisi. Kuitenkin, sen sijaan, että surisit sänkysi mukavuutta, odotat innolla aamukahvia! Luomu lupiinikahvillamme aloitat päivän puhtaalla nautinnolla - ilman kofeiinia. Osta lupiini kahvipapuja nyt ja aloitat päiväsi kofeiinittomalla vaihtoedolla.
Lupiinikahvi - paahdettu kokonainen papu
Saatat ajatella: "Hetkinen! Eikö kahvi valmisteta kahvipavuista?" Näin on, mutta voit kokea täyteläisen, pähkinäisen kahvinautinnon myös lupiineista valmistettuna. Yhdellä erolla: lupiinikahvi on luonnostaan kofeiinitonta. Lupiinikahvimme on valmistettu Saksassa kasvatetuista ja jalostetuista lupiineista. Sadonkorjuun jälkeen lupiinit paahdetaan, jotta voit valmistaa niistä herkullista kahvia. Olemme valinneet miedon paahtoasteen, jotta saamme aikaan melko herkän maun. Jos pidät mausteisemmasta, maustettu lupiinikahvimme saattaa olla oikea valinta sinulle.
Täysautomaattisille kahvinkeittimille, suodatinkeittimille tai kahvipuristimille.
Paahdetut lupiinipavut voidaan valmistaa eri tavoin. Kokonaiset pavut sopivat - aivan kuten klassinen kahvi - French press -kahvinkeittimeen, suodatinkeittimeen tai käsisuodattimeen. French Press -koneeseen suosittelemme hieman karkeampaa jauhatusta. Suodatinkahvia varten lupiinit on puolestaan jauhettava melko hienoksi. Jos jauhaminen on sinulle liian työlästä, kokeile valmiiksi jauhettua luomulupiinikahviamme. Riippumatta siitä, minkä valmistustavan valitset: Tarvitset 1-2 teelusikallista jauhettua lupiinikahvia kupillista kohti. Valmiin lupiinikahvin voit nauttia mieltymyksestäsi riippuen joko mustana, valitsemasi kasvijuoman ja sokerivaihtoehdon kanssa tai vegaanisena cappuccinona tai lattena barista kaurajuoman kanssa.
Osta luomu lupiini-kahvipapuja
Lupin-kahvi tarjoaa kofeiinittoman kahvinautinnon lisäksi myös korkean proteiinipitoisuuden (38 g/100 g) ja runsaasti ravintokuitua (40 g/100 g). Lupiinien alueellisen viljelyn ansiosta Saksassa ei ole pitkiä kuljetusmatkoja, ja 1 kg:n pakkauksen avulla säästät samalla pakkausjätettä. Tilaa paahdetut luomulupiinimme 1 kg:n säästöpakkauksessa nyt ja nauti täyteläisistä kahvihetkistä ilman kofeiinia.
| Keskimääräiset ravintoarvot | per 100g |
|---|---|
| Energia-arvo (kJ/kcal) | 1413 / 340 |
| Rasva | 11 g |
| josta tyydyttyneitä rasvahappoja | 1.7 g |
| Hiilihydraatit | 1 g |
| Ravintokuitu | 40 g |
| Proteiini | 38 g |
| Tuotenumero | LUPI_006 |
| Parasta ennen -päiväys | 13.01.2027 |
| Alkuperä | Saksa |
| Alkuperä (käsittely) | Saksa |
| Sisältö | 1 kg |
| Valmistaja | KoRo |
| EAN/GTIN | 4255582808322 |
| Tietolomake | Spesifikaatio |
| Luomuvalvontalaitos ja luomualkuperä | |
| Ravintojäämät | Ravintojäämät |
| Toimitus | Toimitusaika Saksan ulkopuolella |
| Yritys | KoRo Handels GmbH Hauptstraße 26, 10827 Berlin |
| Säilytysohjeet | Kühl und trocken lagern |
| Ainesosat | 100 % roasted LUPINS* *from organic agriculture May contain GLUTEN |
| Ristikontaminaatio | May contain GLUTEN |
| Kaupallinen nimi | Bio Lupinensamen geröstet |
| Huomautus etiketistä | Ainesosat, ravintoarvot ja pakkaukset voivat vaihdella. Tarkat tiedot löydät tuotekuvauksesta. |


















.jpg?cs=srgb&auto=format,compress&fit=fill&w=628&h=854)
.jpg?cs=srgb&auto=format,compress&fit=fill&w=628&h=854)











