Ekologiska dinkelflingor 1 kg
Betala efter 30 dagar.Köp nu: Ekologiska dinkelflingor 1 kg
Börja din dag rätt och skäm bort din kropp till frukosten med en extra portion fiber och protein. Våra ekologiska dinkelflingor ger dig omväxling till vanliga havregryn. Du som är müsli-älskare kommer att tycka om dinkelflingornas knaprighet! Köp ekologiska dinkelflingor online!
Dinkelflingor utan tillsatt socker*
KoRos dinkelflingor har en hög fiberhalt och proteinhalt av 13 g/100 g – det betyder att flingorna är ett jättebra exempel på en proteinkälla. Dessutom har våra dinkelflingor en låg sockerhalt och är fri från salt. Dinkelflingorna har en naturligt låg sockerhalt, det finns inget raffinerat socker eller andra tillsatta ämnen. Våra dinkelflingor består även av 100 % ekologiskt dinkelvete.
Köp ekologiska dinkelflakes
Extra crunchy, med låg sockerhalt och färdiga att äta kommer våra dinkelflingor hem till dig i ett prisvärt storpack, så att du har tillräckligt för att förse hela familjen med viktiga proteiner och fiber. Köp dinkelflingor i 1 kg-fördelsförpackning nu!
*De ekologiska dinkelflingorna innehåller naturligt socker (0,7 g per 100 g). Det är ett sockerfattigt livsmedel.
| Genomsnittliga näringsvärden | per 100g |
|---|---|
| Värmevärde (i kj/kcal) | 1541 / 365 |
| Fett | 3.1 g |
| varav mättade fettsyror | 0.6 g |
| Kolhydrater | 68 g |
| därav socker | 0.6 g |
| Kostfiber | 9.4 g |
| Protein | 12 g |
| Salt | 0 g |
| Produktnummer | DINKEL_003 |
| Bäst före-datum | 24.02.2027 |
| Ursprung | Schweiz |
| Ursprung (bearbetning) | Schweiz |
| Innehåll | 1 kg |
| Tillverkare | KoRo |
| EAN/GTIN | 4260654781809 |
| Datablad | Specifikation |
| Organ för ekologisk kontroll och ekologiskt ursprung | |
| Näringsspår | Näringsspår |
| Frakt | Leveranstid utanför Tyskland |
| Företag | KoRo Handels GmbH Hauptstraße 26, 10827 Berlin |
| Förvaringsråd | Förvara kallt och torrt |
| Ingredienser | 100 % DINKELWEIZEN* *ekologiskt odlat |
| Korskontaminering | Kan innehålla JORDNÖTTER, SOJA, MJÖLK (LAKTOS), NÖTTER och SESAM |
| Handelsnamn | Ekologiska dinkelflingor |
| Etikettanteckning | Ingredienser, näringsvärden och förpackningar kan ändras. För exakt information, vänligen se produktbeskrivningen. |
| Press & återförsäljare | Ladda ner beskuret foto |
Gör din beställning fri från fraktkostnader!
Så länge nya produkter inte har vackra bilder ännu, sparar du in på fraktkostnaderna








































.jpg?cs=srgb&auto=format,compress&fit=fill&w=628&h=854)
.jpg?cs=srgb&auto=format,compress&fit=fill&w=628&h=854)
.jpg?cs=srgb&auto=format,compress&fit=fill&w=628&h=854)









