Produktinformation Protein Bundle
Du vill börja en ny träningsresa eller bara variera din nuvarande rutin lite? Vi har samlat fem av våra absoluta favoriter i ett smidigt prova-på-paket så att du slipper välja. Här får du uppleva allt från krämigt veganskt proteinpulver i smakerna choklad och vanilj till våra krispiga proteinbars med jordnöt och karamell. Ett perfekt sätt för en introduktion till KoRos proteinvärld!
Proteinrika snacks för vardagen
Vårt bundle är utformat för att passa sömlöst in i din aktiva livsstil, oavsett om du behöver energi direkt efter gymmet eller ett snabbt mellanmål på kontoret. De medföljande barsen är rika på protein och erbjuder en härlig kombination av krämig fyllning och krispigt överdrag, helt utan tillsatt socker. För dig som föredrar en shake ger vårt 3-komponents-proteinpulver en len och fyllig bas med hög proteinhalt (t.ex. 23 g/100 g i våra bars). Blanda enkelt pulvret med vatten eller en valfri växtdryck, eller rör ner det i din yoghurt för en extra proteinboost i frukosten.
Den perfekta presenten till träningskompisen
Vårt protein-set är inte bara en uppgradering för dina snacks utan en fantastisk present till träningskompisen. Eftersom detta är ett virtuellt paket levereras produkterna utan extra ytterkartong, vilket gör att de kan åka direkt ner i träningsväskan utan omvägar. Köp nu!
| Produktnummer: | BUN_018 |
|---|---|
| Ursprung (tillverkning) | Tyskland |
| Innehåll | 1 STYCK |
| Tillverkare | KoRo |
| EAN/GTIN | 4255582820218 |
| Spår | Förklaring av spårhänvisning |
| Frakt | Försändelseinformation |
| Företag |
KoRo Handels GmbH Hauptstraße 26, 10827 Berlin |
| Etikettanmärkning | Ingredienser, näringsvärden och förpackningar kan variera. För korrekt information, se produktbeskrivningen. |
Så här har priset utvecklats över tid
All information är utan garanti!
Uppsättningen "Protein Bundle" innehåller
| Produktnummer: | VEPRO_009 |
|---|---|
| Bäst före-datum | 31.08.2026 |
| Ingredienser | 82 % proteinblandning (SOJAPROTEIN, ärtprotein, risprotein), 7,5 % fettsnål kakaopulver, arom, kalciumkarbonat, salt, sötningsmedel: sukralos; niacin, zinkoxid, pyridoxinhydroklorid, riboflavin, folsyra, biotin, vitamin D, vitamin B12 |
| Allergener | Kan innehålla GLUTEN, ÄGG, MJÖLK (LAKTOS) och LUPINER. |
| Innehåll | 0.3 kg |
| Näringsvärde | per 100 g |
|---|---|
| Energi (i kj/kcal) | 1440 / 340 |
| Fett | 3.3 g |
| varav mättade fettsyror | 1.2 g |
| Kolhydrater | 5.4 g |
| varav socker | 0.6 g |
| Fiber | 4.2 g |
| Protein | 70 g |
| Salt | 3.2 g |
Blanda 30 g pulver med 400 ml vatten i en shaker. En portion per dag.
| Produktnummer: | PROTEIN_060 |
|---|---|
| Bäst före-datum | 28.02.2027 |
| Ingredienser | MJÖLKPROTEIN (KALCIUMKASEINAT, VASSLEPROTEINISOLAT), sötningsmedel: maltit, sukralos; fuktighetsbevarande medel: glycerin; kakaosmör, HELMJÖLKSPULVER, 7 % SOJAPROTEINCRISPIES (SOJAPROTEINISOLAT, tapiokastärkelse, salt, stabiliseringsmedel: kalciumkarbonat), fyllnadsmedel: polydextros; vatten, kakaomassa, oligofruktos, MANDELPROTEIN, dextrin (VETE), kollagenhydrolysat³, rapsolja, kokosolja, ärtprotein, salt, naturligt aromämne, emulgeringsmedel: SOJALECITIN, modifierad majsstärkelse, mono- och diglycerider av fettsyror; naturligt vaniljarom, surhetsreglerande medel: natriumcitrat. Kakao: minst 35 % i chokladen. |
| Allergener | Kan innehålla ÄGG, JORDNÖTTER och andra NÖTTER |
| Innehåll | 0.06 kg |
| Näringsvärde | per 100 g |
|---|---|
| Energi (i kj/kcal) | 1541 / 370 |
| Fett | 16 g |
| varav mättade fettsyror | 8.5 g |
| Kolhydrater | 29 g |
| varav socker | 3.5 g |
| Fiber | 9.3 g |
| Protein | 32 g |
| Salt | 0.61 g |
Kan ha en laxerande effekt om det konsumeras i överskott
| Produktnummer: | PBITE_002 |
|---|---|
| Bäst före-datum | 05.12.2026 |
| Ingredienser | 28 % JORDNÖTSMÖR*, 18 % ärtprotein* (80 % protein), agaveninulinsirap*, 13 % dadelsmassa*, 12 % mörk choklad* (kakaomassa*, kokosblomssocker*, kakaosmör*), agavesirap*, 5 % JORDNÖTTER, arom: vaniljolja*; havssalt. Kakao: minst 70 % i chokladen *ekologiskt odlade |
| Allergener | Kan innehålla SOJA, MJÖLK (LAKTOS), andra NÖTTER och SESAM. |
| Innehåll | 0.04 kg |
| Näringsvärde | per 100 g |
|---|---|
| Energi (i kj/kcal) | 1718 / 412 |
| Fett | 21 g |
| varav mättade fettsyror | 4.3 g |
| Kolhydrater | 24 g |
| varav socker | 20 g |
| Fiber | 15 g |
| Protein | 24 g |
| Salt | 0.52 g |
| Produktnummer: | PROTEIN_062 |
|---|---|
| Bäst före-datum | 28.02.2027 |
| Ingredienser | Kakaomassa, sötningsmedel: maltitol; fuktighetsbevarande medel: glycerol; kalcium CASEINAT (LACTOSE), VETEPROTEINISOLAT (LACTOSE), fyllnadsmedel: Polydextros; SOJAPROTEINISOLAT, vatten, kollagenhydrolysat², kakaosmör, oligofruktos, dextrin (VETE), 2,7 % PEANUTS, 2 % naturlig PEANUT-arom, kokosolja, ALMONDPROTEIN, tapiokastärkelse, ärtprotein, naturlig vaniljarom, salt, emulgeringsmedel: SOJALECITIN, mono- och diglycerider av fettsyror; modifierad majsstärkelse, stabiliseringsmedel: kalciumkarbonat; surhetsreglerande medel: natriumcitrat; sötningsmedel: sukralos. Kakao: minst 43,5 % i chokladen. ²inte vegetarisk |
| Allergener | Kan innehålla ÄGG och andra NÖTTER |
| Innehåll | 0.06 kg |
| Näringsvärde | per 100 g |
|---|---|
| Energi (i kj/kcal) | 1582 / 380 |
| Fett | 18 g |
| varav mättade fettsyror | 9.2 g |
| Kolhydrater | 28 g |
| varav socker | 0.7 g |
| Fiber | 12 g |
| Protein | 30 g |
| Salt | 0.49 g |
Kan ha en laxerande effekt om det konsumeras i överskott
| Produktnummer: | VEPRO_008 |
|---|---|
| Bäst före-datum | 31.12.2026 |
| Ingredienser | 91 % proteinblandning (SOJAPROTEIN, ärtprotein, risprotein), arom, kalciumkarbonat, salt, 0,1 % extraherade och malda vaniljstänger, sötningsmedel: sukralos; niacin, zinkoxid, pyridoxinhydroklorid, riboflavin, folsyra, biotin, vitamin D, vitamin B12 |
| Allergener | Kan innehålla GLUTEN, ÄGG, MJÖLK (LAKTOS) och LUPINER. |
| Innehåll | 0.3 kg |
| Näringsvärde | per 100 g |
|---|---|
| Energi (i kj/kcal) | 1462 / 345 |
| Fett | 2.3 g |
| varav mättade fettsyror | 0.6 g |
| Kolhydrater | 5 g |
| varav socker | 0.7 g |
| Fiber | 1.4 g |
| Protein | 75 g |
| Salt | 3 g |
Blanda 30 g pulver med 400 ml vatten i en shaker. En portion per dag.
Vad andra har sagt om Protein Bundle
Logga in
4-5 stjärniga recensioner 🙂
Utmärkt set
1-3 stjärniga recensioner 🙃
Gott, men tyvärr inte längre något för mig
Utmärkt set
Gott, men tyvärr inte längre något för mig
Tack så mycket för din feedback! Det är roligt att höra att du i stort sett gillade smaken på proteinpaketet. Det är förstås synd att du inte tål sötningsmedlen längre! Du kan när som helst kontakta vår kundtjänst via hjälpavsnittet på vår webbplats. Vi hoppas att du snart hittar en produkt på vår webbplats som passar dig bättre 🤗
KoRo GmbH
05.05.2026
Tack så mycket för din feedback! Det är roligt att höra att du i stort sett gillade smaken på proteinpaketet. Det är förstås synd att du inte tål sötningsmedlen längre! Du kan när som helst kontakta vår kundtjänst via hjälpavsnittet på vår webbplats. Vi hoppas att du snart hittar en produkt på vår webbplats som passar dig bättre 🤗