Ekologiska lebkuchen-hjärtan med körsbärsfyllning 250 g
Vill du veta när den här produkten finns i lager igen? Vi skickar ett e-postmeddelande till dig! Logga bara in i förväg och klicka sedan på den här knappen.
Genom att skicka in detta formulär accepterar jag allmänna villkor samt information om dataskydd.
Betala efter 30 dagar.Köp nu: Ekologiska lebkuchen-hjärtan med körsbärsfyllning 250 g
Surprise! Vi har hängt upp romantiska ljusslingor och tänt ljus och gjort värmande chai latte och grönt te som vi serverar med en skål brända mandlar. I vår shop har vi många produkter som du kan skapa dig riktig julfeeling med. Och nu presenterar vi stolt: våra ekologiska Lebkuchen-hjärtan med körsbärsfyllning!
Veganska Lebkuchen med fyllning
Vi har gjort våra bruna lebkuchen extra fina för dina festdagar. De är fyllda med fruktig och röd surkörsbärsmarmelad och täckta med knaprig mörk choklad. De är helt veganska så att alla i familjen ska kunna njuta av dem. Och i och med att vi bara vill leverera det allra bästa för dig använder vi bara ekologiska ingredienser. Köp KoRos Lebkuchen nu!
Köp Lebkuchen till julafton
Visst är juletiden härlig? Därför har vi packat en härlig julklapp med ekologiska Lebkuchen-hjärtan med körsbärsfyllning! Men du kan även njuta av de här läckerheterna hela året om! Beställ våra ekologiska Lebkuchen nu och njut!
| Genomsnittliga näringsvärden | per 100g |
|---|---|
| Värmevärde (i kj/kcal) | 1593 / 379 |
| Fett | 13 g |
| varav mättade fettsyror | 7.6 g |
| Kolhydrater | 60 g |
| därav socker | 44 g |
| Kostfiber | 4 g |
| Protein | 4.5 g |
| Salt | 0.04 g |
| Produktnummer | LEBK_001 |
| Bäst före-datum | 31.03.2027 |
| Ursprung (bearbetning) | Tyskland |
| Innehåll | 0.25 kg |
| Tillverkare | KoRo |
| EAN/GTIN | 4260718296751 |
| Datablad | Specifikation |
| Organ för ekologisk kontroll och ekologiskt ursprung | |
| Näringsspår | Näringsspår |
| Frakt | Leveranstid utanför Tyskland |
| Företag | KoRo Handels GmbH Hauptstraße 26, 10827 Berlin |
| Förvaringsråd | Förvaras svalt och torrt |
| Ingredienser | 30 % surkörsbärsmarmelad* (betsocker*, surkörsbär*, geleringsmedel: pektin; surhetsreglerande medel: citronsyra), 30 % mörk choklad* (kakaomassa*, rårörsocker*, kakaosmör*), VETEMJÖL*, rårörsocker*, DINKELMJÖL*, palmolja*, karamellsockersirap*, jäsningsmedel: ammoniumhydrogenkarbonat, kaliumkarbonat; surhetsreglerande medel: citronsyra, vinsyra; kryddor* *från ett ekologiskt jordbruk |
| Korskontaminering | Kan innehålla spår av ÄGG, MJÖLK (LAKTOS), MANDEL och HASSELNÖTTER. |
| Handelsnamn | Ekologiska bruna Lebkuchen med surkörsbärsfyllning och mörk choklad |
| Etikettanteckning | Ingredienser, näringsvärden och förpackningar kan ändras. För exakt information, vänligen se produktbeskrivningen. |
| Press & återförsäljare | Ladda ner beskuret foto |








.jpg?cs=srgb&auto=format,compress&fit=fill&w=628&h=854)


















