Betala efter 30 dagar med PayPal
Varan finns i lager, leveranstid 5-7 arbetsdagar
Produktinformation Nöt- och fruktmix med Protein Crispies 1 kg
Top it like it's hot! Det är precis det som är mottot för den här färgglada snacksblandningen. Den kombinerar krossade valnötskärnor, gojibär, kakaonibs, sojaprotein crispies och skalade hampafrön. Det är inte bara vi, utan även alla andra veganska och icke-veganska fans av topping, som kommer att älska vår Power Mix, som har 21 g protein per 100 g och ett högt fiberinnehåll. Prova vår koncentrerade mix av toppings, full med näring och power!
Toppings till din breakfast bowl: full av power
Nöt & fruktblandningen med knapriga kakaonibs och hampafrön lever upp till sitt namn. Det är en vegansk proteinkälla och ger dig 10 g kostfiber per 100 g. Naturligtvis har den också en övertygande smak, för ingen kan motstå harmonin mellan nötigt, fruktigt och lätt chokladigt. Power Mix smakar inte bara gott direkt ur påsen, utan är också en utmärkt topping för bowls.
Beställ vegansk nöt- & fruktblandning online hos KoRo
Valnötskärnor, kakaonibs, sojaproteinkrispies, skalade hampafrön och gojibär, kombinerade i ett paket. Istället för att varje morgon vara bortskämd med valet av vilken godbit från vår online shop du ska fylla din frukostskål med, behöver du bara öppna påsen och strö nöt- & fruktblandningen över din måltid. Bred ut den över salta Buddha-skålar eller risrätter och den färgglada veganska blandningen ger varje måltid något speciellt. Dessutom innehåller vår mix 21 g protein och 8,5 g fibrer per 100 g. Vänta inte längre, köp vårt storpack 1 kg med vår nöt- & fruktblandning nu.
| Näringsvärde | per 100 g |
|---|---|
| Energi (i kj/kcal) | 2142 / 511 |
| Fett | 36 g |
| varav mättade fettsyror | 7.3 g |
| Kolhydrater | 27 g |
| varav socker | 15 g |
| Fiber | 10 g |
| Protein | 21 g |
| Salt | 0.81 g |
| Produktnummer: | INFLU_001 |
|---|---|
| Bäst före-datum | 03.07.2027 |
| Ursprung | EU/Nicht-EU (Nusskerne), China (Gojibeeren) |
| Ursprung (tillverkning) | Tyskland |
| Innehåll | 1 kg |
| Tillverkare | KoRo |
| EAN/GTIN | 4260718293040 |
| Datablad | Specikation |
| Spår | Förklaring av spårhänvisning |
| Frakt | Försändelseinformation |
| Företag |
KoRo Handels GmbH Hauptstraße 26, 10827 Berlin |
| Förvaring | Förvaras svalt, torrt och ljusskyddat. |
| Ingredienser | 35 % VALNÖTSKROSS, 30 % gojibär, 15 % kakaonötter, 12 % SOJA CRISPIES (60 % SOJAPROTEIN, risgryn, 5 % SOJAMJÖL, salt), 8 % hampafrön. |
| Allergener | Kan innehålla spår av GLUTEN, JORDNÖTTER, MJÖLK (LAKTOS), andra NÖTTER, SESAM och SVAVELDIOXID (SULFIT). |
| Produktbeskrivning | Blandning av nötter, torkad frukt, kakaonibs, sojaknäckebröd och skalade hampafrön. |
| Etikettanmärkning | Ingredienser, näringsvärden och förpackningar kan variera. För korrekt information, se produktbeskrivningen. |
| Press & återförsäljare | Ladda ner produktbild |
Så här har priset utvecklats över tid
All information är utan garanti!
Logga in
4-5 stjärniga recensioner 🙂
Perfekt som topping på yoghurt
1-3 stjärniga recensioner 🙃
Jag beställde för första gången
För mig är det ingen harmonisk blandning
Fruktansvärt
Tack för din feedback. Vi beklagar att du blev så besviken på smaken, särskilt när det gäller gojibären – på vår webbplats hittar du information om ingredienserna – smaker är ju mycket individuella. Om du har några frågor kan du när som helst kontakta vår kundtjänst via hjälpavsnittet – vi hoppas att du snart hittar ett mellanmål på vår webbplats som passar dig bättre 🤗
En mycket välkomponerad blandning till müslin!
Helt perfekt, supergott!
Mycket bra
Tack för den snabba leveransen.
Smakar väldigt gott.
Det tar lite tid att vänja sig vid att bären fastnar lite på tänderna.
Utmärkt i mjölk eller yoghurt.
Gör din beställning fri från fraktkostnader! 🤑
Nytt hos KoRo och med gratis frakt. Prova något nytt!
KoRo GmbH
05.05.2026
Tack så mycket för din feedback! Det är synd att du inte helt övertygades av smaken på Nöt- och fruktblandningen med proteinkrisp och att du tycker att kombinationen med valnötter inte är så harmonisk. Det är dock roligt att höra att du i grunden gillar ingrediensfördelningen. Smaker är mycket individuella och beror ofta på personliga preferenser. Du kan när som helst kontakta vår kundtjänst via hjälpavsnittet på vår webbplats. Vi hoppas att du snart hittar en produkt på vår webbplats som passar dig bättre 🤗