Sötkörsbär utan tillsatt socker 1 kg
Vill du veta när den här produkten finns i lager igen? Vi skickar ett e-postmeddelande till dig! Logga bara in i förväg och klicka sedan på den här knappen.
Genom att skicka in detta formulär accepterar jag allmänna villkor samt information om dataskydd.
Betala efter 30 dagar.Köp nu: Sötkörsbär utan tillsatt socker 1 kg
Våra torkade sötkörsbär är ett fruktigt alternativ till russin och passar perfekt som snack eller topping. De är urkärnade, varsamt torkade och har en naturligt söt smak som gör dem lika goda direkt ur påsen som i müsli, gröt och yoghurt.
Ska vi plocka körsbär?
Du behöver inte dina egna trädgård med körsbärsträd! De torkade körsbären passar utmärkt i muffins, kakor och andra bakverk, men även tillsammans med nötter eller i hemmagjord granola. Du kan också blötlägga dem och använda dem i energy balls, pesto eller andra kreativa recept där du vill ha en söt och fruktig ton.Köp torkade sötkörsbär
Våra urkärnade sötkörsbär kommer i en praktisk storpack med 1 kg, och är ett perfekt tillskott i skafferiet för dig som gillar fruktiga snacks och mångsidiga ingredienser. Köp nu!
Obs: Körsbären är urkärnade, men enstaka kärnor eller kärnrester kan fortfarande förekomma.
| Genomsnittliga näringsvärden | per 100g |
|---|---|
| Värmevärde (i kj/kcal) | 1283 / 303 |
| Fett | 0 g |
| varav mättade fettsyror | 0 g |
| Kolhydrater | 71 g |
| därav socker | 66 g |
| Kostfiber | 4.4 g |
| Protein | 2.4 g |
| Salt | 0 g |
| Produktnummer | KIR_001 |
| Bäst före-datum | 06.06.2026 |
| Ursprung | Bulgarien |
| Innehåll | 1 kg |
| Tillverkare | KoRo |
| EAN/GTIN | 4260335831472 |
| Datablad | Specifikation |
| Näringsspår | Näringsspår |
| Frakt | Leveranstid utanför Tyskland |
| Företag | KoRo Handels GmbH Hauptstraße 26, 10827 Berlin |
| Förvaringsråd | Förvaras torrt, svalt och skyddat från värme |
| Ingredienser | 100% torkade sötkörsbär |
| Korskontaminering | Kan innehålla spår av GLUTEN, SOJA, NÖTTER, MANDLAR, JORDNÖTTER, MJÖLK (LAKTOS), SESAM och SVAVELDIOXID (SULFIT). |
| Handelsnamn | Sötkörsbär utan tillsatt socker |
| Etikettanteckning | Ingredienser, näringsvärden och förpackningar kan ändras. För exakt information, vänligen se produktbeskrivningen. |
| Press & återförsäljare | Ladda ner beskuret foto |
Gör din beställning fri från fraktkostnader!
Så länge nya produkter inte har vackra bilder ännu, sparar du in på fraktkostnaderna


































.jpg?cs=srgb&auto=format,compress&fit=fill&w=628&h=854)
.jpg?cs=srgb&auto=format,compress&fit=fill&w=628&h=854)
.jpg?cs=srgb&auto=format,compress&fit=fill&w=628&h=854)
.jpg?cs=srgb&auto=format,compress&fit=fill&w=628&h=854)










