Ekologiska kokoschips med kokossocker 1 kg
Betala efter 30 dagar.Köp nu: Ekologiska kokoschips med kokossocker 1 kg
Vi har tagit några av våra kokoschips utan tillsatser, rostat dem och slutligen förädlat dem med kokossocker och havssalt för att ge dig en fullständig fruktig och fräsch upplevelse. Kan det finnas något bättre?
Bali semester på ingång! Hur man använder våra kokoschips
Vi behöver inte berätta för dig att rostade kokoschips är det perfekta snackset. Men med 1 kg kan du göra så mycket mer! Gör fruktosten din favoritmåltid genom att toppa gröten med lite kokoschips. Eller varför inte använda dem för att laga muffins, bananbröd, tårta eller kokostoppar!
Köp ekologiska kokoschips med kokossocker
Detta goda, organiska och veganska snacket med tropisk arom och en fin rostad ton, kommer som många andra produkter från KoRo i en 1kg-storförpackning. Köp våra rostade kokoschips med kokossocker nu!
| Genomsnittliga näringsvärden | per 100g |
|---|---|
| Värmevärde (i kj/kcal) | 2629 / 628 |
| Fett | 44 g |
| varav mättade fettsyror | 42 g |
| Kolhydrater | 34 g |
| därav socker | 34 g |
| Kostfiber | 13 g |
| Protein | 5.3 g |
| Salt | 0 g |
| Produktnummer | KOKOS_038 |
| Bäst före-datum | 25.12.2026 |
| Ursprung | Sri Lanka |
| Ursprung (bearbetning) | Sri Lanka |
| Innehåll | 1 kg |
| Tillverkare | KoRo |
| EAN/GTIN | 4260718294740 |
| Datablad | Specifikation |
| Organ för ekologisk kontroll och ekologiskt ursprung | |
| Näringsspår | Näringsspår |
| Frakt | Leveranstid utanför Tyskland |
| Företag | KoRo Handels GmbH Hauptstraße 26, 10827 Berlin |
| Förvaringsråd | Förvara svalt och torrt |
| Ingredienser | 75,4% kokosnöt *, 24% kokossocker *, havssalt. * från ekologiskt lantbruk. |
| Korskontaminering | Kan innehålla spår av NÖTTER, SESAM, SOJA och GLUTEN |
| Handelsnamn | Ekologiska, torkade och rostade kokosstrimlor, sötade med kokossocker |
| Etikettanteckning | Ingredienser, näringsvärden och förpackningar kan ändras. För exakt information, vänligen se produktbeskrivningen. |




























