Ekologiska mangostrimlor, Kent 1 kg
Vill du veta när den här produkten finns i lager igen? Vi skickar ett e-postmeddelande till dig! Logga bara in i förväg och klicka sedan på den här knappen.
Genom att skicka in detta formulär accepterar jag allmänna villkor samt information om dataskydd.
Betala efter 30 dagar.Köp nu: Ekologiska mangostrimlor, Kent 1 kg
Att hitta den perfekta mangon är nästan ett heltidsjobb. Ena gången är den för hård, nästa gång så mogen att den knappt går att hålla i. Därför har vi redan gjort jobbet åt dig. Våra ekologiska mangostrips är färdigskurna, naturligt söta och redo att snackas direkt ur påsen – utan skalande, kladd eller kärnor.
Perfekt söt som passar till mycket
De torkade mangostripsen passar lika bra som snack på språng som topping på müsli, gröt och yoghurt. Kombinera dem med nötter eller nötsmör för extra crunch och sötma, eller använd dem i sallader och desserter för en tropisk touch. Eftersom de består av 100 % mango får du ett fruktigt snack utan raffinerat socker.*
Köp ekologiska mangostrips
Våra ekologiska mangostrips kommer i en praktisk 1 kg-förpackning så att du alltid har ett fruktigt snacks hemma. De är rika på fibrer och tillverkas utan konserveringsmedel som svavel eller sulfater. Beställ nu och upptäck den söta smaken av torkad mango.
*Innehåller naturligt förekommande socker.
| Genomsnittliga näringsvärden | per 100g |
|---|---|
| Värmevärde (i kj/kcal) | 1402 / 331 |
| Fett | 0.8 g |
| varav mättade fettsyror | 0.3 g |
| Kolhydrater | 74 g |
| därav socker | 62 g |
| Kostfiber | 5.4 g |
| Protein | 2.4 g |
| Salt | 0.02 g |
| Produktnummer | MANG_030 |
| Bäst före-datum | 01.11.2026 |
| Ursprung | Elfenbenskusten |
| Ursprung (bearbetning) | Elfenbenskusten |
| Innehåll | 1 kg |
| Tillverkare | KoRo |
| EAN/GTIN | 4255582808728 |
| Datablad | Specifikation |
| Organ för ekologisk kontroll och ekologiskt ursprung | |
| Näringsspår | Näringsspår |
| Frakt | Leveranstid utanför Tyskland |
| Företag | KoRo Handels GmbH Hauptstraße 26, 10827 Berlin |
| Förvaringsråd | Förvaras svalt och torrt |
| Ingredienser | 100 % torkad mango* *ekologiskt odlade |
| Korskontaminering | Kan innehålla NÖTTER |
| Handelsnamn | Bio Mangostreifen |
| Etikettanteckning | Ingredienser, näringsvärden och förpackningar kan ändras. För exakt information, vänligen se produktbeskrivningen. |
.jpg?cs=srgb&auto=format,compress&fit=fill&w=10&h=10&q=50&blur=3)

.jpg?cs=srgb&auto=format,compress&fit=fill&w=10&h=10&q=50&blur=3)
.jpg?cs=srgb&auto=format,compress&fit=fill&w=10&h=10&q=50&blur=3)
.jpg?cs=srgb&auto=format,compress&fit=fill&w=10&h=10&q=50&blur=3)
.jpg?cs=srgb&auto=format,compress&fit=fill&w=10&h=10&q=50&blur=3)


.jpg?cs=srgb&auto=format,compress&fit=fill&w=628&h=854)









.jpg?cs=srgb&auto=format,compress&fit=fill&w=628&h=854)
.jpg?cs=srgb&auto=format,compress&fit=fill&w=628&h=854)







