Frystorkad drakfrukt 500 g
Vill du veta när den här produkten finns i lager igen? Vi skickar ett e-postmeddelande till dig! Logga bara in i förväg och klicka sedan på den här knappen.
Genom att skicka in detta formulär accepterar jag allmänna villkor samt information om dataskydd.
Betala efter 30 dagar.Köp nu: Frystorkad drakfrukt 500 g
Frystorkad drakfrukt gör varje frukost lite färggladare. Med sin intensiva rosa-lila färg och fruktigt söta smak är den ett riktigt blickfång i smoothies, yoghurt och bowls. Tack vare frystorkningen blir smaken dessutom mer koncentrerad och extra aromatisk.
Färgstark favorit till bowls och snacks
Drakfrukt, även kallad pitaya, passar perfekt som topping på smoothie bowls, yoghurt eller gröt. De små kärnorna ger dessutom en lätt nötig känsla som passar fint tillsammans med annan frukt och müsli. Självklart kan du också äta den direkt ur påsen som ett fruktigt snack.
Köp frystorkad drakfrukt
Vår frystorkade drakfrukt kombinerar intensiv färg med söt och exotisk smak. Den praktiska storpacken gör det enkelt att alltid ha ett färgglatt tillskott hemma till frukost, snacks och desserter. Beställ nu och ge dina bowls en tropisk uppgradering.
| Genomsnittliga näringsvärden | per 100g |
|---|---|
| Värmevärde (i kj/kcal) | 1263 / 298 |
| Fett | 0 g |
| varav mättade fettsyror | 0 g |
| Kolhydrater | 67 g |
| därav socker | 67 g |
| Kostfiber | 5 g |
| Protein | 3.8 g |
| Salt | 0 g |
| Produktnummer | DRACH_004 |
| Bäst före-datum | 20.08.2026 |
| Ursprung | Vietnam |
| Ursprung (bearbetning) | Tyskland |
| Innehåll | 0.5 kg |
| Tillverkare | KoRo |
| EAN/GTIN | 4260718292470 |
| Datablad | Specifikation |
| Näringsspår | Näringsspår |
| Frakt | Leveranstid utanför Tyskland |
| Företag | KoRo Handels GmbH Hauptstraße 26, 10827 Berlin |
| Förvaringsråd | Förvaras svalt, torrt och skyddat från ljus. |
| Ingredienser | 100 % drakfrukt |
| Korskontaminering | Kan innehålla spår av GLUTEN, JORDNÖTTER, SOJA, MJÖLK (LAKTOS), NÖTTER och SESAM. |
| Handelsnamn | Drakfruktbitar, frystorkade |
| Etikettanteckning | Ingredienser, näringsvärden och förpackningar kan ändras. För exakt information, vänligen se produktbeskrivningen. |
| Press & återförsäljare | Ladda ner beskuret foto |
Gör din beställning fri från fraktkostnader!
Så länge nya produkter inte har vackra bilder ännu, sparar du in på fraktkostnaderna























.jpg?cs=srgb&auto=format,compress&fit=fill&w=628&h=854)







.jpg?cs=srgb&auto=format,compress&fit=fill&w=628&h=854)
.jpg?cs=srgb&auto=format,compress&fit=fill&w=628&h=854)





