Energy Ball Peanut Butter Cocoa 30 g
Betala efter 30 dagar.Köp nu: Energy Ball Peanut Butter Cocoa 30 g
I den praktiska 30 g-förpackningen kan du enkelt ta med dig choklad- och jordnötssnackset i väskan och alltid ha ett gott mellanmål redo. Oavsett om det är efter träningspasset, mellan föreläsningarna eller på jobbet: vår Energy Ball Peanut Butter Cocoa är den snabba mellanmålslösningen på språng som passar i varje ryggsäck. Vill du ha fler Energy Balls? Prova då vår Organic Energy Ball Salted Hazelnut eller Organic Energy Ball Salted Almond.
Vår ekologiska Bliss Ball Peanut Butter Cocoa på språng
I den praktiska 30 g-förpackningen kan du enkelt ta med dig choklad- och jordnötssnacket i väskan och alltid ha ett gott mellanmål till hands. Den robusta koppen med Energy Ball Peanut Butter Cocoa garanterar en säker transport i din väska eller ryggsäck, så att inget kan hända med den läckra dubbla fyllningen. Oroa dig inte - muggarna är tillverkade av biologiskt nedbrytbar bagass. Det är en restprodukt från produktionen av sockerrör. Du kan kompostera kopparna utan problem och 30 g förpackningen är alltid lätt att ta med dig. Fler Energy Balls? Prova då våra Energy Ball Salted Hazelnut eller Energy Ball Salted Almond.
Köp Energy Balls hos KoRo
Denna delikatess smakar choklad och jordnötssmör. Blandningen av dadlar, jordnötssmör, agavesirap och mörk chokladöverdrag ger dig en unik smakupplevelse. Se själv och beställ vår ekologiska Energy Balls med Peanut Butter Cocoa nu!
| Genomsnittliga näringsvärden | per 100g |
|---|---|
| Värmevärde (i kj/kcal) | 1593 / 380 |
| Fett | 15 g |
| varav mättade fettsyror | 5.3 g |
| Kolhydrater | 52 g |
| därav socker | 41 g |
| Kostfiber | 7 g |
| Protein | 10 g |
| Salt | 0.02 g |
| Produktnummer | BLISS_049 |
| Bäst före-datum | 30.04.2027 |
| Ursprung | Tunisien (dadelmassa, kakaosmör, kakaopasta), Egypten, Kambodja, Vietnam (jordnötter), Tyskland (havremjöl, jordnötspasta), Mexiko (agavesirap, hasselnötspasta, kakaopulver, kokosnötsirap). |
| Ursprung (bearbetning) | Portugal |
| Innehåll | 0.03 kg |
| Tillverkare | KoRo |
| EAN/GTIN | 4255582801989 |
| Datablad | Specifikation |
| Näringsspår | Näringsspår |
| Frakt | Leveranstid utanför Tyskland |
| Företag | KoRo Handels GmbH Hauptstraße 26, 10827 Berlin |
| Förvaringsråd | Förvaras på en sval och torr plats |
| Ingredienser | 53 % dadelmassa, 10 % kakaoprodukt (kakaosmör, kakaopasta), 9 % JORDNÖTTER, HAVREGRYN, HAVREMJÖL, 5 % JORDNÖTTER, agavesirap, HASSELNÖTSSMÖR, 2 % kakaopulver, kokosnötsirap |
| Korskontaminering | Kan innehålla spår av SOJA, andra nötter, SESAM och SULFUR DIOXID (SULFIT) |
| Handelsnamn | Snackkugel auf Dattelbasis mit Doppelfüllung und Kakaoerzeugnis-Überzug |
| Etikettanteckning | Ingredienser, näringsvärden och förpackningar kan ändras. För exakt information, vänligen se produktbeskrivningen. |















.jpg?cs=srgb&auto=format,compress&fit=fill&w=628&h=854)


.jpg?cs=srgb&auto=format,compress&fit=fill&w=628&h=854)



.jpg?cs=srgb&auto=format,compress&fit=fill&w=628&h=854)
.jpg?cs=srgb&auto=format,compress&fit=fill&w=628&h=854)



