Betala efter 30 dagar med PayPal
Varan finns i lager, leveranstid 5-7 arbetsdagar
Produktinformation Ekologisk Energy Ball, pistage 30 g
Det är svårt att få nog av dem, och nu har våra Energy Balls fått en ny familjemedlem med pistage. Kombinationen av pistagenötter, dadlar och kakao är oemotståndlig och ger ett perfekt tillskott på energi innan träning, mellan föreläsningar eller på kontoret. Prova vårt favoritsnacks med pistagesmör och låt dig förföras!
Ett perfekt snacks på språng
Våra Energy Balls kommer i en praktisk enkelförpackning som är en snabb lösning för snacks på språng som borde passa i varje ryggsäck.
Köp Energy Balls med pistagesmör
Fyllda med vårt oemotståndliga pistagesmör och en nypa salt gör smaken helt underbar, utöver det är de en naturprodukt då vi inte har konserverat eller gräddat ingredienserna. Alla ingredienserna har beblandats råa och formats till små bollar. Köp våra Energy Balls i sorten Salted Pistachio och låt dig förföras.
Varning: Trots höga kvalitetsstandarder kan det förekomma enstaka rester av skal och frön.
| Näringsvärde | per 100 g |
|---|---|
| Energi (i kj/kcal) | 1508 / 357 |
| Fett | 14 g |
| varav mättade fettsyror | 5 g |
| Kolhydrater | 49 g |
| varav socker | 46 g |
| Fiber | 9 g |
| Protein | 10 g |
| Salt | 0 g |
| Produktnummer: | BLISS_007 |
|---|---|
| Bäst före-datum | 28.02.2027 |
| Ursprung (tillverkning) | Portugal |
| Ekologiskt ursprung | Jordbruk från EU / Utanför EU |
| Innehåll | 0.03 kg |
| Tillverkare | KoRo |
| EAN/GTIN | 4260654783490 |
| Datablad | Specikation |
| Öko-Kontrollstelle & Bio-Herkunft |
|
| Spår | Förklaring av spårhänvisning |
| Frakt | Försändelseinformation |
| Företag |
KoRo Handels GmbH Hauptstraße 26, 10827 Berlin |
| Förvaring | Förvaras svalt och torrt |
| Ingredienser | 65 % dadelmassa*, kakaopulver*, 10 % PISTAGESMÖR*, 8 % PISTAGENÖT*, kakaonibs* *från ekologiskt jordbruk |
| Allergener | Kan innehålla JORDNÖTTER, SOJA, andra NÖTTER, SESAM och SVAVELDIOXID (SULFIT) |
| Produktbeskrivning | Ekologiska dadel-fruktbollar med pistagenötter, kakao, kakao nibs och pistagesmörfyllning |
| Etikettanmärkning | Ingredienser, näringsvärden och förpackningar kan variera. För korrekt information, se produktbeskrivningen. |
| Press & återförsäljare | Ladda ner produktbild |
| Ekologisk Energy Ball, pistage 30 g | Ekologisk Energy Ball, Salted Pistachio 30 g | |
| Kommentarer | ||
| Pris | 2,30 €* | 2,30 €* |
| Artikelnummer | BLISS_007 | BLISS_019 |
| Innehåll | 0,03 kg | 0,03 kg |
| Grundpris | 76,67 €* / 1 kg | 76,67 €* / 1 kg |
| Ingredienser | 65 % dadelmassa*, kakaopulver*, 10 % PISTAGESMÖR*, 8 % PISTAGENÖT*, kakaonibs* *från ekologiskt jordbruk | 52 % dadelmassa*, 17 % HAVREGRYN*, 15 % PISTAGESMÖR*, 13 % PISTAGENÖTTER*, agavesirap*, 0,5 % salt *ekologiskt odlade. |
Så här har priset utvecklats över tid
All information är utan garanti!
Logga in
Jag kommer att fortsätta beställa det
Mycket nöjd med produkten, den smakar gott, innehåller få kalorier och mättar
Ett gott mellanmål
En besvikelse vad gäller kvalitet och konsistens
En besvikelse vad gäller kvalitet och konsistens
Tack för din feedback! Synd att du blev besviken på konsistensen och fyllningen i Energy Ball – smaker är förstås en mycket individuell sak! Vi beklagar att produkten kom fram i deformerat skick. Om du har frågor eller om något är oklart kan du när som helst kontakta vår kundtjänst via hjälpavsnittet. Vi hoppas att du snart hittar en produkt på vår webbplats som passar dig bättre 🤗
Mycket kompakta men smälter i munnen och är helt underbara!
Gör din beställning fri från fraktkostnader! 🤑
Nytt hos KoRo och med gratis frakt. Prova något nytt!
KoRo GmbH
08.04.2026
Tack så mycket för din feedback! Synd att du blev så besviken på konsistensen och fyllningen i pistage-energibollen – smaker är förstås en mycket individuell sak! Vi beklagar att produkten kom fram i deformerat skick. Om du har frågor eller om något är oklart kan du när som helst kontakta vår kundtjänst via hjälpavsnittet. Vi hoppas att du snart hittar en produkt på vår webbplats som passar dig bättre 🤗