Fast delivery
(4.79)
Trusted Shops
|
  • Order status
  • Payment methods
  • Help centre
  • Contact form
  • Data protection
  • Cancellation
  • Conditions
  • Shipping information
  • Returns
  • Imprint
  • Complaints
KoRo logo
  • Overview
  • Your profile
  • Addresses
  • Orders
  • Help center
  • Wishlist
€0.00
  • KoRo Specials
  • New
  • Nut Butters
  • Snacks
  • Nuts
  • Breakfast
  • Dried Fruit
  • Protein & Vitamins
  • Cooking
  • Baking
  • % SALE
  • Non-food
  • Food Journal
  • Recipes
two koro vegan nut butter cups in marzipan and pumpkin spice flavors are arranged on an orange background surrounded by pumpkin slices, cinnamon sticks, star anise, and chocolate squares.

6 autumn flavours —
get yours now

Start shopping
two koro nut butter cups in marzipan and pumpkin spice flavors are arranged on an orange background surrounded by autumn-themed snacks like pumpkin, cinnamon sticks, and cookies.

6 autumn flavours —
get yours now

Start shopping

Our Best Sellers

Take a look at our favourites this week

Browse best sellers
  • EU Bio certification
a box of koro nut butter cups with salted pistachiothe back of a box of chocolate cups with the word koro on it
4.4(42)
Organic salted pistachio nut butter cups gift box 12 x 13g
€14.00€89.74 per 1 kg
a bag of freeze dried raspberries sits on a pink tablea close up of a pile of dried raspberries
4.7(1026)
Freeze-dried raspberries 350g
€32.00€91.43 per 1 kg
a jar of pistazienmus 100 % pistazien | 500 gPistachio butter 500g hover
4.9(2481)
Pistachio butter 500g
€31.50€63.00 per 1 kg
a bag of dried strawberries sits on a pink tabletwo slices of strawberry on a white plate
4.8(3289)
Freeze-dried strawberry slices | 350g
€26.00€74.29 per 1 kg
  • EU Bio certification
a box of kore nut butter cups salted peanutthe back of a box of peanut butter cups from koro
4.6(20)
Organic salted peanut butter cups gift box 12 x 13g
€14.00€89.74 per 1 kg
  • EU Bio certification
a bag of dried goji berries with a label that says gojia white plate topped with dried red tomatoes
4.9(718)
Organic goji berries 1kg
€19.50
  • EU Bio certification
a large clear bag of koro bio hafer granola sits on a pink surface next to a small pile of loose granola and a white bowl filled with granola, blueberries, raspberries, and goldenberries, with a silver spoon nearby.Organic crunchy oat granola 1kg hover
4.8(146)
Organic crunchy oat granola 1kg
€7.25
  • EU Bio certification
  • Product note
a bag of almonds is sitting on a green tablea close up of a pile of almonds on a black surface
4.8(630)
Organic almonds 1kg
€17.50
  • EU Bio certification
a bag of white rice has a label that says 5 kga bowl of rice is being poured from a spoon
4.9(258)
Organic white Basmati rice 5kg
€20.00€4.00 per 1 kg
  • EU Bio certification
a box that says 3l on it next to a glassa glass of liquid sits on a white plate
4.9(457)
Organic pure ginger juice bag-in-box 3L
€36.00€12.00 per 1 litre
  • EU Bio certification
Organic pomegranate juice bag-in-box 3La glass of liquid is being poured into it
4.7(294)
Organic pomegranate juice bag-in-box 3L
€19.50€6.50 per 1 litre

Cheers to Great Times

Discover your perfect drink

Browse drinks
  • Product note
a cardboard box with a tap on it sits on a green block next to two applesa glass of liquid with a straw sticking out of it
4.9(156)
Cloudy apple juice bag-in-box 5L
€17.50€3.50 per 1 litre
  • EU Bio certification
a box with the letter l on it next to a glassa glass of orange liquid with a clear straw in it
4.5(94)
Organic sea buckthorn juice bag-in-box 3L
€28.00€9.33 per 1 litre
  • EU Bio certification
a box with the number 3 on itOrganic aronia juice bag-in-box 3L hover
4.8(204)
Organic aronia juice bag-in-box 3L
€22.50€7.50 per 1 litre
  • EU Bio certification
several jars of peanut butter are lined up on a tablea bottle of liquid is being poured into a glass
4.6(351)
Organic ginger shot 12 x 200ml
€46.00€19.17 per 1 litre
  • EU Bio certification
a bottle of bio aloe vera saft next to a glass of watera glass of water is being poured from a bottle
4.7(198)
Organic 100% aloe vera juice 1L
€13.00
  • EU Bio certification
a bag of kombucha scoop sits next to a glass of kombuchaa close up of a jellyfish in a yellow liquid
4.4(117)
Organic kombucha scoby
€8.50
  • EU Bio certification
a bag of dried chamomile flowers contains 500 ga gold spoon filled with dried flowers on a green background
4.9(88)
Organic whole chamomile flowers 500g
€22.50€45.00 per 1 kg
  • EU Bio certification
a bag of coffee powder sits next to a cup of coffeea glass dish filled with a brown substance on a pink surface
4.6(342)
Organic lupin coffee 1kg
€12.50
  • EU Bio certification
Organic Yujin matcha 30ga spoon filled with green powder on a green surface
4.7(197)
Organic Yujin matcha 30g
€20.00€666.67 per 1 kg

Nuts at KoRo

Show all nut categories
almonds on a pink surface with one being peeled

Natural Nuts

two glass bowls filled with nuts on a yellow surface

Nut Mixes

a bag of cashews is on a green surface

Salty Nuts

a bunch of cashews stacked on top of each other

Nuts

a spoon is pouring a creamy liquid into a glass jar

Nut Butters

Everyday feel good deliciousness

We believe real impact comes from making good products accessible, achieved through balancing taste, quality, price, and transparency.

  • Taste

    Great flavour starts with ingredients that people genuinely enjoy and want to eat.

  • Price & Quality

    High-quality products should stay accessible to many, without compromising what matters.

  • Transparency

    Real transparency means being upfront about what's in a product, how it's priced, and where things still need some work.

Dried fruits

Sweet and natural snacking

To the fruits
a bag of dried strawberries sits on a pink tabletwo slices of strawberry on a white plate
4.8(3289)
Freeze-dried strawberry slices | 350g
€26.00€74.29 per 1 kg
a bag of freeze dried raspberries sits on a pink tablea close up of a pile of dried raspberries
4.7(1026)
Freeze-dried raspberries 350g
€32.00€91.43 per 1 kg
  • EU Bio certification
a bag of dried goji berries with a label that says gojia white plate topped with dried red tomatoes
4.9(718)
Organic goji berries 1kg
€19.50
a bag of papaya chips sits next to a papayaa glass bowl filled with slices of red meat
4.7(145)
Dried papaya 1kg
€21.50

High-protein treats

Give yourself a boost!

Browse protein bars
a can of kore vegan protein powder creamy vanillaa pile of white powder that looks like sand
4.5(1141)
Vegan creamy vanilla protein powder 300g
€15.00€50.00 per 1 kg
a bag of food with a label that says 1kga close up of a pile of chocolate covered nuts
4.5(922)
Soya 77% protein crispies with cocoa | 1kg
€27.00
a bag of kellogg 's cereal sits next to a bowl of cereala close up of a pile of chickpeas on a table
4.8(922)
Soya 60% protein crispies 1kg
€18.00
  • Product note
a bag of vegan protein powder sits on a tablea close up of a pile of dirt and rocks
4.5(673)
Vegan chocolate flavoured protein powder 1kg
€28.50
a can of koro vegan protein powder sits next to a glass of chocolatea close up of a pile of brown powder
4.5(673)
Vegan protein powder smooth chocolate 300g
€15.00€50.00 per 1 kg
a bottle of clear protein mango flavored protein powdera close up of a white powdered substance
3.9(90)
Vegan mango clear protein drink 300g
€23.50€78.33 per 1 kg
  • EU Bio certification
a protein bar with peanuts and chocolate on a tablethree chocolate covered brownies are stacked on top of each other
4.2(68)
Organic vegan salted peanut protein bar 50g
€3.00€60.00 per 1 kg
a bag of lentils sits next to a bowl of peasa close up of a pile of nuts with a few missing
4.5(130)
Pea 72% protein crispies 1kg
€27.50
  • Product note
a bag of protein powder sits next to a glass of milk and a dumbbella close up of a pile of white powder that looks like sand
4.5(1141)
Vegan vanilla flavoured protein powder 1kg
€25.00
  • EU Bio certification
a bag of flour with a label that says 500g on ita close up of a pile of white powder with brown spots
4.7(285)
Organic pea protein powder 500g
€13.00€26.00 per 1 kg

New at KoRo and with free delivery

Find new products
  • New
  • Free shipping
a clear plastic bag of koro brand dried cocoa fruit flakes with a white label containing product information and nutritional facts.a close-up texture of small, irregular, orange-brown wood shavings or bark chips.
Dried Cocoa Fruit Flakes | 250 g
€23.00€92.00 per 1 kg
  • New
  • Free shipping
Bread & Spread: Fitness editionBread & Spread: Fitness edition hover
Bread & Spread: Fitness edition
€14.25
  • New
  • Free shipping
Fitness bread mix | 600gFitness bread mix | 600g hover
Fitness bread mix | 600g
€6.75€11.25 per 1 kg
  • New
  • Free shipping
Protein bread mix | 600gProtein bread mix | 600g hover
Protein bread mix | 600g
€7.75€12.92 per 1 kg
  • New
  • Free shipping
Bread & Spread: Protein bread editionBread & Spread: Protein bread edition hover
Bread & Spread: Protein bread edition
€14.75
  • New
  • Free shipping
Grain bread mix | 600gGrain bread mix | 600g hover
Grain bread mix | 600g
€6.75€11.25 per 1 kg
  • New
  • Free shipping
Bread & Spread: Savoury editionBread & Spread: Savoury edition hover
Bread & Spread: Savoury edition
€11.50
  • New
  • Free shipping
a clear plastic bag of koro brand salt and pepper roasted corn kernels sits next to a small white bowl filled with the same snack and a few scattered peppercorns and salt crystals.a close-up, full-frame view of a pile of roasted, seasoned corn kernels.
Roasted corn with salt and pepper | 500g
€9.50€19.00 per 1 kg
  • New
  • Free shipping
a clear plastic bag of koro brand roasted corn with sweet chili seasoning sits next to a small glass bowl filled with the snack and two fresh chili peppers on a light pink surface.Roasted corn with sweet chili seasoning | 500g hover
Roasted corn with sweet chili seasoning | 500g
€9.75€19.50 per 1 kg
  • New
  • Free shipping
a clear plastic bag of koro brand roasted fava beans with jalapeño seasoning, displayed with two fresh green jalapeño peppers and a small pile of loose beans on a light surface.a close-up, top-down view of a pile of roasted, seasoned fava beans.
5.0(8)
Roasted fava beans with jalapeño | 500g
€9.75€19.50 per 1 kg
  • New
  • Free shipping
  • Out of stock
a clear plastic bag of koro brand roasted fava beans with pepper and lemon flavor sits on a yellow surface next to a lemon and peppercorns.a close-up view of a pile of golden-brown seasoned fava bean snacks.
4.7(6)
Roasted fava beans with pepper & lemon | 500g
€9.75€19.50 per 1 kg
  • New
  • Free shipping
  • Out of stock
a clear plastic bag of koro roasted fava beans in sour cream and onion flavor sits on a light green surface next to a small bowl of sour cream topped with chives and a few loose fava beans.a close-up view of a pile of roasted fava beans.
4.8(11)
Roasted sour cream & onion style fava beans | 500g
€9.75€19.50 per 1 kg
  • New
  • Free shipping
  • Out of stock
three bags of koro roasted fava beans in pepper and lemon, sour cream and onion, and jalapeño flavors, each displayed with its corresponding ingredients on a color-blocked background.a close-up view of three horizontal panels filled with roasted fava beans, showing variations in color and texture.
4.7(3)
Roasted Fava Beans Trio | 3 x 500 g
€26.25
  • New
  • Free shipping
  • Out of stock
a koro birthday gift box surrounded by various vegan snack bars, energy balls, and a jar of hazelnut cream on a purple background with confetti.a stack of various chocolate-covered nut and seed bars and cookies against a light purple background.
5.0(3)
Birthday Gift Box
€28.50
  • New
  • Free shipping
Gouda cheese pops with chili | 50ga close-up view of a pile of crunchy, golden-brown puffed corn snacks.
5.0(3)
Gouda cheese pops with chili | 50g
€5.00€100.00 per 1 kg
  • New
  • Free shipping
a bag of koro gouda cheese pops stands on a yellow surface surrounded by chunks of gouda cheese and individual cheese pops.a close-up view of a pile of light yellow, puffed corn cereal pieces.
4.9(15)
Gouda cheese pops | 50g
€5.00€100.00 per 1 kg
  • New
  • Free shipping
a bag of koro herb cheese pops sits on a light green surface surrounded by a block of cheese and fresh herbs.a close-up view of a pile of light-colored, puffed corn snacks seasoned with small green herbs.
4.6(13)
Gouda cheese pops with herbs | 50g
€5.00€100.00 per 1 kg
  • New
  • Free shipping
Cheese pops trio | 3 x 50gCheese pops trio | 3 x 50g hover
4.5(11)
Cheese pops trio | 3 x 50g
€13.50
  • New
four koro protein bars arranged vertically on a solid tan background, featuring two standard protein bars and two vegan protein duo bars with various flavor labels.a stack of various chocolate-covered protein bars, some cut in half to reveal creamy caramel and nut fillings.
4.9(9)
Protein Set: Snack Edition
€9.25

Reviews from our customers

Help us improve by leaving a review

P
Organic pure ginger juice bag-in-box 3L
Pauline cedric B.
04.10.2026
Verified purchase
Finally, some pure ginger juice!
The juice is potent, and the flavor is intense. It's really great. I add a good splash of pure lemon juice. That makes for a well-balanced, energy-packed drink without a drop of sugar.
J
Freeze-dried strawberries in whole milk chocolate 1kg
Joshua B.
03.10.2026
Verified purchase
Disappointing
I ordered one of these packs with great anticipation and was extremely disappointed. You don’t get the product that’s advertised here. About 60–70% of my pack consisted solely of tiny chocolate balls that contained no strawberry at all or just a crumb. If you look at the pictures, you’ll see what I mean—it’s outrageous. Either the machine was broken or they sold me leftovers. Even the few large strawberries in the package are only half the size of the ones in the pictures. I’ve never been so disappointed with Koro.
Banana chips with no added sugar 1kg
Anonymous
03.10.2026
Verified purchase
Banana chips—not recommended
The banana chips have absolutely no flavor—you can't taste even a hint of banana. I won't be ordering them again.
Mango fruit purée 1kg
Anonymous
03.10.2026
Verified purchase
Mango Puree
Great for breakfast and cooking
Organic banana bread oat bar 15 x 60g
Anonymous
03.10.2026
Verified purchase
Very tasty
So delicious. It's what I've been having for breakfast every morning lately.
Banana chips with no added sugar 1kg
Anonymous
03.10.2026
Verified purchase
Banana Chips
Super delicious, amazing flavor And super crispy
Brown almond butter 500g
Anonymous
03.10.2026
Verified purchase
Almond Butter
Perfect packaging, excellent product—the taste, the texture—a real treat!
E
Roasted fava beans with jalapeño | 500g
Emanuel K.
03.10.2026
Verified purchase
Yummi
A very tasty dish—not too spicy, but pleasantly tangy. I'd definitely order it again.
T
Pistachio butter 500g
Tiziana B.
03.10.2026
Verified purchase
Spectacular
Excellent! A rich flavor and fantastic texture. I highly recommend it!
C
Fairtrade highly de-oiled cocoa powder 500g
Christoph K.
03.10.2026
Verified purchase
Top Cocoa Powder
You can taste the difference right away. This powder tastes very chocolatey 👍🏻. Just the way it should be. I'll definitely buy it again 😎👏🏻.
Organic ready-to-eat chickpeas 12 x 240g
Anonymous
03.10.2026
Verified purchase
Chickpeas
Exactly as described
Organic creamy white tahini 500g
Anonymous
03.10.2026
Verified purchase
Quality products
Efficient delivery to Switzerland, high-quality products
Footer Newsletter Image

Make Your Inbox Tasty

Never Miss Out Again! Stay up to date with our newsletter from now on.

Certified quality

KoRo logoTrusted shops badge
Customer Service
  • Help centre
  • Complaints
  • Returns
  • Shipping information
  • Shipping status
  • Payment methods
  • Contact form
Business
  • KoRo for business
  • KoRo Cafe
  • Sponsoring & collaborations
Legal
  • Imprint
  • Withdraw from contract
  • Privacy policy
  • Terms & conditions
  • Accessibility
  • Legal guarantee
KoRo
  • Sustainability at KoRo
  • About us
  • Store locator
  • Career
  • Jobs
  • Newsletter

© KoRo 2026. All rights reserved.

All prices incl. VAT plus shipping costs and possible delivery charges, if not stated otherwise.

Made with 🔥 in Berlin.