Produktinformation Pistachio Bundle
Det är ingen hemlighet att pistagenöten är en av våra absoluta favoritnötter, så med vårt Pistachio-bundle behöver du inte längre välja mellan alla goda alternativ. Vi har plockat ihop fem av våra mest populära produkter i ett och samma paket så att du kan utforska vårt sortiment i lugn och ro. I denna bundle hittar du allt från vårt klassiska ekologiska pistagesmör till krispiga cookies, bars och lyxiga nut butter cups.
Pistagesnacks för alla tillfällen
Våra pistageprodukter förtjänar verkligen sin plats i rampljuset och detta set erbjuder variation för hela dagen. Börja morgonen med att ringla vårt krämiga pistagesmör över gröten eller ta med en energy ball med pistage och havssalt som ett smidigt mellanmål i farten. För eftermiddagsfikat är vår ekologiska pistagekaka eller våra nut butter cups med salt pistagefyllning det självklara valet. Alla produkter i setet är veganska och baserade på högkvalitativa råvaror, vilket ger en fyllig och genuin smakupplevelse i varje tugga utan krångliga tillsatser.
Den ultimata gåvan till pistageälskaren
Vi känner nog alla någon som alltid väljer pistageglassen eller croissanten med grönt innehåll – och det är precis för de här entusiasterna som denna bundle är den perfekta presenten. Såklart kan du även unna dig själv ett lager pistageprodukter hemma! Eftersom produkterna levereras som ett virtuellt paket utan onödig extrakartong kan du börja mumsa direkt vid leverans. Köp nu!
| Produktnummer: | BUN_017 |
|---|---|
| Ursprung (tillverkning) | Tyskland |
| Innehåll | 1 STYCK |
| Tillverkare | KoRo |
| EAN/GTIN | 4255582820201 |
| Spår | Förklaring av spårhänvisning |
| Frakt | Försändelseinformation |
| Företag |
KoRo Handels GmbH Hauptstraße 26, 10827 Berlin |
| Etikettanmärkning | Ingredienser, näringsvärden och förpackningar kan variera. För korrekt information, se produktbeskrivningen. |
Så här har priset utvecklats över tid
All information är utan garanti!
Uppsättningen "Pistachio Bundle" innehåller
| Produktnummer: | MUS_060 |
|---|---|
| Bäst före-datum | 26.08.2026 |
| Ingredienser | 100 % PISTAGENÖTTER*. *från ekologiskt jordbruk |
| Allergener | Kan innehålla SOJA, JORDNÖTTER och andra NÖTTER |
| Innehåll | 0.25 kg |
| Näringsvärde | per 100 g |
|---|---|
| Energi (i kj/kcal) | 2721 / 658 |
| Fett | 56 g |
| varav mättade fettsyror | 6 g |
| Kolhydrater | 12 g |
| varav socker | 5 g |
| Fiber | 6 g |
| Protein | 22 g |
| Salt | 0 g |
| Produktnummer: | BLISS_019 |
|---|---|
| Bäst före-datum | 30.11.2026 |
| Ingredienser | 52 % dadelmassa*, 17 % HAVREGRYN*, 15 % PISTAGESMÖR*, 13 % PISTAGENÖTTER*, agavesirap*, 0,5 % salt *ekologiskt odlade. |
| Allergener | Kan innehålla spår av JORDNÖTTER, SOJA, andra NÖTTER, SESAM och SVAVELDIOXID (SULFIT). |
| Innehåll | 0.03 kg |
| Näringsvärde | per 100 g |
|---|---|
| Energi (i kj/kcal) | 1580 / 374 |
| Fett | 15 g |
| varav mättade fettsyror | 4 g |
| Kolhydrater | 50 g |
| varav socker | 40 g |
| Fiber | 6 g |
| Protein | 11 g |
| Salt | 0.5 g |
| Produktnummer: | COOKIE_018 |
|---|---|
| Bäst före-datum | 07.10.2026 |
| Ingredienser | Glutenfria HAVREGRYN*, CASHEWNÖTTER*, kokossirap*, 16 % rostad PISTAGE*, sheasmör*, 8 % vita droppar* (kakaosmör*, oraffinerat rörsocker*, kokosmjöl*, kokosgrädde*, emulgeringsmedel: solroslecitin*), Himalayasalt *från ekologisk odling |
| Allergener | Kan innehålla PEANUTS, andra NÖTTER och SESAMFRÖ |
| Innehåll | 0.05 kg |
| Näringsvärde | per 100 g |
|---|---|
| Energi (i kj/kcal) | 2158 / 519 |
| Fett | 33 g |
| varav mättade fettsyror | 11 g |
| Kolhydrater | 42 g |
| varav socker | 21 g |
| Fiber | 5.5 g |
| Protein | 10 g |
| Salt | 0.1 g |
| Produktnummer: | SCHNITTE_002 |
|---|---|
| Bäst före-datum | 19.01.2027 |
| Ingredienser | 43 % PISTAGESMÖR* (100 % PISTAGENÖTTER*), 38 % vit kakaoprodukt* (kakaosmör*, rårörsocker*, rissirapspulver*), 8 % waferark* (FULLVETEMJÖL*, kakaopulver kraftigt avoljat*, solrosolja*, emulgeringsmedel: lecitin (SOJA)*; jäsningsmedel: natriumvätekarbonat; havssalt, surhetsreglerande medel: kaliumkarbonat), 4 % kakaosmör*, 4 % majsmjöl*, 2,6 % hackad och rostad PISTAZIA* *ekologisk odlat |
| Allergener | Kan innehålla JORDNÖTTER, MJÖLK (LAKTOS) och andra NÖTTER |
| Innehåll | 0.022 kg |
| Näringsvärde | per 100 g |
|---|---|
| Energi (i kj/kcal) | 2721 / 651 |
| Fett | 53 g |
| varav mättade fettsyror | 16 g |
| Kolhydrater | 28 g |
| varav socker | 14 g |
| Fiber | 4.3 g |
| Protein | 12 g |
| Salt | 0.57 g |
| Produktnummer: | CUPS_014 |
|---|---|
| Bäst före-datum | 04.10.2026 |
| Ingredienser | 32 % rostade PISTAGENÖTTER*, kokossocker*, kakaomassa*, kakaosmör*, kokosmjöl*, emulgeringsmedel: solroslecitin*; 0,3 % havssalt. Kakao: 66 % minimum i chokladen *från ekologiskt jordbruk. |
| Allergener | Kan innehålla JORDNÖTTER, andra NÖTTER och SESAM. |
| Innehåll | 0.039 kg |
| Näringsvärde | per 100 g |
|---|---|
| Energi (i kj/kcal) | 2488 / 599 |
| Fett | 44 g |
| varav mättade fettsyror | 19 g |
| Kolhydrater | 39 g |
| varav socker | 27 g |
| Fiber | 3.9 g |
| Protein | 10 g |
| Salt | 0.37 g |
Vad andra har sagt om Pistachio Bundle
Logga in
Ett utmärkt set
Det måste man prova.