Økologisk ravioli med vegansk smelteost 250 g
Vil du gerne vide, hvornår dette produkt er tilbage på lager? Så sender vi dig en e-mail! Du skal blot logge ind på forhånd og derefter klikke på denne knap.
Ved at indsende denne formular accepterer jeg generelle vilkår og betingelser såvel som oplysninger om databeskyttelse.
Betal efter 30 dage.Køb nu: Økologisk ravioli med vegansk smelteost 250 g
Arbejdsugen er forbi, stressende møder og de tilsyneladende uendelige opgaver ligger bag dig - det er tid til at tage hul på weekenden. Hvad kan være bedre end din yndlings fyldte pasta og et glas vin? Men vent ... Stå i køkkenet i en time og lave ravioli selv? Nej tak! Du kan nemlig bestille fra den nye italienske restaurant efter eget valg: KoRo! Nej, du har ikke læst forkert, fra nu af kan du købe din yndlingsfyldte pasta hos os. Og de er 100 % veganske, økologiske og er klar på ingen tid, kun 12-15 minutter. Gør dig klar til din næste pastaaften derhjemme: Bestil vores økologiske ravioli med vegansk smelteost nu!
Opskrifter med økologisk vegansk ravioli
Er ravioli ikke nok for dig? Intet problem, for vores økologiske ravioli med vegansk smelteost passer godt til mange ravioliopskrifter med sin milde smag . Vores økologiske ravioli er en sand fornøjelse, når de tilberedes med en sauce efter eget valg, f.eks. tomatsauce med svampe eller en frisk pesto som f.eks. vegansk pesto verde. Takket være det veganske smeltende fyld med en ostelignende smag er de også fantastiske som en ekstra ingrediens i salater eller som suppe-topping i bouillon.
Køb ravioli med vegansk smelteost fra KoRo
Lige så god som hjemmelavet - eller endnu bedre? Glem ravioli på dåse og prøv vores langtidsholdbare økologiske ravioli med vegansk smelteost. Ud over deres hurtige tilberedning overbeviser de med at være økologiske og 100 % veganske. Under ideelle opbevaringsforhold kan du opbevare dem uåbnet og uden køling i mindst ti måneder efter produktionen, så du kan samle dit pastaforråd fredag aften uden at bekymre dig. Tag på en rejse til Italien, alt sammen fra dit spisebord: Bestil ravioli med vegansk smelteost online nu!
| Gennemsnitlige næringsværdier | pr. 100 g |
|---|---|
| Brændværdi (i kj/kcal) | 1242 / 294 |
| Fedt | 5.8 g |
| heraf mættede fedtsyrer | 4.8 g |
| Kulhydrater | 52 g |
| heraf sukker | 1.9 g |
| Kostfibre | 2.4 g |
| Protein | 7.7 g |
| Salt | 1.6 g |
| Produktnummer | TORTEL_006 |
| Bedst før-dato | 09.10.2026 |
| Oprindelse | Italien |
| Oprindelse (forarbejdning) | Tyskland |
| Indhold | 0.25 kg |
| Producent | KoRo |
| EAN/GTIN | 4255582804386 |
| Datablad | Specifikation |
| Økologisk kontrolorgan og økologisk oprindelse | |
| Næringsspor | Forklaring til sporingsmærkning |
| Forsendelse | Leveringstid uden for Tyskland |
| Virksomhed | KoRo Handels GmbH Hauptstraße 26, 10827 Berlin |
| Opbevaring | Opbevares på et tørt sted, væk fra varme. Når den er åbnet, skal den opbevares køligt og forbruges hurtigt. |
| Ingredienser | Dej: grov hvede semulje*, vand; 40 % fyld: 49 % vegansk Schmelz* (vand, kokosfedt*, kartoffelstivelse*, havsalt, fortykningsmiddel: agar agar*), brødkrummer* (HVEDEMEL*, gær*), porre*, havsalt, emulgator: SOJALECITHINE*; peber* *fra økologisk landbrug. |
| Krydskontaminering | Kan indeholde MÆLK (LAKTOSE) og SELLERI. |
| Handelsnavn | Økologisk pasta med vegansk fyld |
| Etiketnote | Ingredienser, næringsværdier og emballage kan ændres. For nøjagtige oplysninger, se venligst produktbeskrivelsen. |










