Betal efter 30 dage.
På lager, leveringstid: 4-7 arbejdsdage
Køb nu: Pistacie prøvepakke
Det er ingen hemmelighed: Vi elsker pistacier, du elsker pistacier – faktisk elsker alle pistacier! Hvordan kunne man også lade være? Det eneste lille problem er det svære valg mellem alle de lækre produkter. Men bare rolig, vi har løst det for dig! Vi har nemlig samlet vores pistacie-smagsprøve-pakke, så du kan smage dig igennem vores sortiment. I denne snack-pakke venter fem af vores absolutte favoritter: vores klassiske økologiske pistaciesmør, en økologisk Energy Ball Salted Pistachio, vores økologiske cookie med 16 % pistacie, den økologiske pistaciesnitte samt vores Nut Butter Cups Salty Pistachio. Alt er nøddeagtigt, vegansk og utrolig lækkert! Et absolut must-have for alle pistacie-fans og dem, der drømmer om at blive det!
Pistacie-snacks til hvert et øjeblik
Med dette sæt får vores pistacieprodukter endelig den opmærksomhed, de fortjener. Hvert highlight i denne prøvepakke er nemlig en lille øjesten i sig selv! Vi lægger ud med en sand favorit i en praktisk 250 g størrelse: Vores økologiske pistaciesmør består af 100 % pistaciekerner og er så cremet, at din morgenmad aldrig vil være foruden igen. Som den ideelle ledsager på farten følger vores Energy Ball og pistaciesnitte trop. Begge er klassikere, der passer ideelt i tasken, uanset om du er på vej til kontoret, forelæsningen eller en tur i parken. Leder du efter det søde ekstra til eftermiddagskaffen? Så er vores cookie og Nut Butter Cups det passende valg!
Gaven til dig selv eller en pistacie-elsker
Vi kender dem alle sammen: Den person, der altid vælger pistacie-is, croissanter med grønt fyld eller den nyeste pistacie-drik. Præcis til disse sande fans er vores snack-sæt den ideelle gaveidé! Og hvis du genkender dig selv i denne beskrivelse, er pakken selvfølgelig også en fantastisk selvforkælelse. Det er den ideelle mulighed for at gå på opdagelse i den ædle nøds mange facetter og finde nye favoritter. Vores snack-sæt leveres i øvrigt uden overflødig ekstra emballage, så du kan gå direkte i gang med at smage. Hvad venter du på? Få den fulde grønne oplevelse hjem og bestil din pistacie prøvepakke i dag!
| Varenummer: | BUN_017 |
|---|---|
| Oprindelse (forarbejdning) | Tyskland |
| Indhold | 1 stk |
| Producent | KoRo |
| EAN/GTIN | 4255582820201 |
| Spor | Forklaring af sporhenvisning |
| Forsendelse | Forsendelsesinformationer |
| Virksomhed |
KoRo Handels GmbH Hauptstraße 26, 10827 Berlin |
| Etikethenvisning | Ingredienser, næringsværdier og emballage kan variere. For korrekte oplysninger henvises til produktbeskrivelsen. |
Sådan har prisen udviklet sig over tid
Alle oplysninger uden garanti!
Sættet "Pistacie prøvepakke" indeholder
| Varenummer: | MUS_060 |
|---|---|
| Bedst før | 26.08.2026 |
| Ingredienser | 100 % PISTACIER*. *fra økologisk jordbrug |
| Krydskontaminering | Kan indeholde SOJA, JORDNØDDER og andre NØDDER |
| Indhold | 0.25 kg |
| Gennemsnitligt næringsindhold | per 100 g |
|---|---|
| Energi (i kj/kcal) | 2721 / 658 |
| Fedt | 56 g |
| Heraf mættede fedtsyrer | 6 g |
| Kulhydrater | 12 g |
| Heraf sukkerarter | 5 g |
| Kostfibre | 6 g |
| Protein | 22 g |
| Salt | 0 g |
| Varenummer: | BLISS_019 |
|---|---|
| Bedst før | 30.11.2026 |
| Ingredienser | 52 % daddelpasta*, 17 % HAVREGRYN*, 15 % PISTACIESMØR*, 13 % PISTACIENØDDER*, agavesirup*, 0,5 % salt *fra økologisk landbrug |
| Krydskontaminering | Kan indeholde spor af JORDNØDDER, SOJA, andre NØDDER, SESAM og SVOVLDIOXID (SULFITTER). |
| Indhold | 0.03 kg |
| Gennemsnitligt næringsindhold | per 100 g |
|---|---|
| Energi (i kj/kcal) | 1580 / 374 |
| Fedt | 15 g |
| Heraf mættede fedtsyrer | 4 g |
| Kulhydrater | 50 g |
| Heraf sukkerarter | 40 g |
| Kostfibre | 6 g |
| Protein | 11 g |
| Salt | 0.5 g |
| Varenummer: | COOKIE_018 |
|---|---|
| Bedst før | 07.10.2026 |
| Ingredienser | Glutenfri HAVREGRYN*, CASHEWNØDDER*, kokossirup*, 16 % ristede PISTACIENØDDER*, sheasmør*, 8 % hvide drops* (kakaosmør*, uraffineret rørsukker*, kokosmel*, kokoscreme*, emulgator: solsikkelechitin*), krystalsalt *fra økologisk jordbrug |
| Krydskontaminering | Kan indeholde JORDNØDDER, andre NØDDER og SESAM |
| Indhold | 0.05 kg |
| Gennemsnitligt næringsindhold | per 100 g |
|---|---|
| Energi (i kj/kcal) | 2158 / 519 |
| Fedt | 33 g |
| Heraf mættede fedtsyrer | 11 g |
| Kulhydrater | 42 g |
| Heraf sukkerarter | 21 g |
| Kostfibre | 5.5 g |
| Protein | 10 g |
| Salt | 0.1 g |
| Varenummer: | SCHNITTE_002 |
|---|---|
| Bedst før | 02.02.2027 |
| Ingredienser | 43 % PISTACIEMASSE* (100 % PISTACIENØDDER*), 38 % lys kakaomasse* (kakaosmør*, rårørsukker*, rissiruppulver*), 8 % vaffelark* ( FULDKORNSHVEDEMEL*, kakaopulver kraftigt affedtet*, solsikkeolie*, emulgator: SOJALECITHINE*; hævemiddel: natriumhydrogencarbonat; havsalt, surhedsregulerende middel: kaliumcarbonat), 4 % kakaosmør*, 4 % majsmel*, 2,6 % hakket og ristet PISTACIENØDDER* *fra økologisk jordbrug |
| Krydskontaminering | Kan indeholde JORDNØDDER, MÆLK (LAKTOSE) og andre NØDDER |
| Indhold | 0.022 kg |
| Gennemsnitligt næringsindhold | per 100 g |
|---|---|
| Energi (i kj/kcal) | 2721 / 651 |
| Fedt | 53 g |
| Heraf mættede fedtsyrer | 16 g |
| Kulhydrater | 28 g |
| Heraf sukkerarter | 14 g |
| Kostfibre | 4.3 g |
| Protein | 12 g |
| Salt | 0.57 g |
| Varenummer: | CUPS_014 |
|---|---|
| Bedst før | 04.10.2026 |
| Ingredienser | 31 % ristede PISTACIENØDDER*, kokosblomstsukker*, kakaomasse*, kakaosmør*, sheasmør*, kokosmel*, emulgator: solsikke lecithin*; 0,37 % havsalt. Kakao: mindst 66 % i chokoladen *fra økologisk jordbrug |
| Krydskontaminering | Kan indeholde JORDNØDDER, andre NØDDER og SESAM |
| Indhold | 0.039 kg |
| Gennemsnitligt næringsindhold | per 100 g |
|---|---|
| Energi (i kj/kcal) | 2488 / 599 |
| Fedt | 44 g |
| Heraf mættede fedtsyrer | 19 g |
| Kulhydrater | 39 g |
| Heraf sukkerarter | 27 g |
| Kostfibre | 3.9 g |
| Protein | 10 g |
| Salt | 0.37 g |
Hvad andre har sagt om Pistacie prøvepakke
Login
Fantastisk sæt
Det må man prøve.