Betala efter 30 dagar med PayPal
Varan finns i lager, leveranstid 3-6 arbetsdagar
Produktinformation Äppelbitar med kanel & socker 1 kg
Julen är en härlig tid. Ledighet, familj, presenter och god mat. Våra härliga äppelbitar med kanel och socker smakar inte bara utmärkt under juletiden dock, utan även hela året om! Du kan äta dem bara som de är eller som ingrediens i müsli – de smakar alltid läckert!
Äppelbitar med kanel & socker för alla årstider
Som vi alla vet är julen den mest underbara tiden – och för oss är det vår favorittid på året. Men oroa dig inte, vårt uppgraderade äppelsnack smakar inte bara särskilt gott på julen, den ger dig glädje året runt. Allt vi kan säga är: vaniljglass med våra äppel-kanelbitar en varm sommardag. Mums!
Köp äppelbitar med kanel & socker
Som du vet är vi sanna proffs när det gäller snacks. Våra äppelbitar, belagda med ett delikat kanel- och sockeröverdrag, smakar som holländsk äppelpaj. Och de är fettfria! Köp 1 kg av det fruktiga äppelsnackset nu och njut!
| Näringsvärde | per 100 g |
|---|---|
| Energi (i kj/kcal) | 1505 / 360 |
| Fett | 0 g |
| varav mättade fettsyror | 0 g |
| Kolhydrater | 89 g |
| varav socker | 75 g |
| Fiber | 2 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0.58 g |
| Produktnummer: | APFEL_001 |
|---|---|
| Bäst före-datum | 26.05.2027 |
| Ursprung | Thailand |
| Ursprung (tillverkning) | Tyskland |
| Innehåll | 1 kg |
| Tillverkare | KoRo |
| EAN/GTIN | 4260335832110 |
| Datablad | Specikation |
| Spår | Förklaring av spårhänvisning |
| Frakt | Försändelseinformation |
| Företag |
KoRo Handels GmbH Hauptstraße 26, 10827 Berlin |
| Förvaring | Förvaras torrt, svalt och skyddat från värme |
| Ingredienser | 50% äpplen, 48% socker, surhetsreglerande medel: citronsyra, 0,08% kanel, antioxidantsmedel SVAVELDIOXID. |
| Allergener | Kan innehålla spår av SOJA. |
| Produktbeskrivning | Äppelbitar, sockrade, svavlade, med kanel |
| Etikettanmärkning | Ingredienser, näringsvärden och förpackningar kan variera. För korrekt information, se produktbeskrivningen. |
| Press & återförsäljare | Ladda ner produktbild |
| Äppelbitar med kanel & socker 1 kg | Torkade äppelringar 1 kg | Äppelchips med kanel 500 g | Tyska äppelchips, Elstar 250 g | Ekologiska puffade äpplen 500 g | Frystorkade äppelbitar 500 g | |
| Kommentarer | ||||||
| Pris | 250 kr* | 145 kr* | 170 kr* | 91 kr* | 340 kr* | 300 kr* 330 kr* (9.09% sparat) |
| Artikelnummer | APFEL_001 | APFELRI_001 | APFELCH_004 | APFELCH_001 | PUFF_001 | APFEL_011 |
| Innehåll | 1 kg | 1 kg | 0,5 kg | 0,25 kg | 0,5 kg | 0,5 kg |
| Grundpris | 250 kr* / 1 kg | 145 kr* / 1 kg | 340 kr* / 1 kg | 364 kr* / 1 kg | 680 kr* / 1 kg | 600 kr* / 1 kg |
| Ursprungsländer | Thailand | Kina | Slowenien | Tyskland | Italien | Italien |
| Ingredienser | 50% äpplen, 48% socker, surhetsreglerande medel: citronsyra, 0,08% kanel, antioxidantsmedel SVAVELDIOXID. | 100% äpple | 96 % äpplen, 3 % malen kanel, äppeljuicekoncentrat | 100 % äppelchips | 100% äpplen* *ekologiskt odlat | 100 % äpple |
| koro_nutrition_sugar | 75 | 50 | 70 | 68 | 70 | 77 |
Så här har priset utvecklats över tid
All information är utan garanti!
Logga in
Ett utmärkt mellanmål
Jag köper dem igen trots att de innehåller socker.
Äter mindre åt gången så det går säkert att jämföra med äpplen
Otroligt gott, men går det kanske att göra dem utan extra socker?
Otroligt gott!
Ett riktigt gott mellanmål
En höstlig sötma full av läckerheter
Värt att upprepa
Ett mycket gott mellanmål!
En stor upptäckt
Gör din beställning fri från fraktkostnader! 🤑
Nytt hos KoRo och med gratis frakt. Prova något nytt!