Ekologisk granola med choklad 1 kg
Betala efter 30 dagar.Köp nu: Ekologisk granola med choklad 1 kg
Holy granola! Vad är det här för något?! Vår chokladiga havregranola är ett riktigt smakäventyr med sin intensiva chokladsmak och extra krispiga crunch. Kakao, mörka chokladflingor, chokladcrisps och kakaonibs ger en fyllig chokladton som rundas av med sötma från agavesirap. Köp vår ekologiska chokladgranola och börja crunchandet direkt!
Så använder du chokladgranolan
Granola, crunchy eller knaprig müsli – kärt barn har många namn. Basen i vår chokladgranola består av rostade havregryn som blandats med kakao, mörk choklad, chokladcrisps och kakaonibs till härligt krispiga clusters. Ät den med färska bär, yoghurt eller växtdryck – gärna tillsammans med vårt ekologiska havrepulver för havredryck.
Köp ekologisk chokladgranola
Krispig, chokladig och dessutom vegansk och fiberrik – vår chokladgranola ger frukosten en riktig crunch-upgrade. Beställ den i praktisk 1 kg-förpackning och fyll skafferiet med chokladig granola-glädje!
| Genomsnittliga näringsvärden | per 100g |
|---|---|
| Värmevärde (i kj/kcal) | 1745 / 416 |
| Fett | 16 g |
| varav mättade fettsyror | 3.4 g |
| Kolhydrater | 55 g |
| därav socker | 20 g |
| Kostfiber | 7.9 g |
| Protein | 9.1 g |
| Salt | 0.14 g |
| Produktnummer | GRANOLA_003 |
| Bäst före-datum | 15.05.2027 |
| Ursprung (bearbetning) | Tyskland |
| Innehåll | 1 kg |
| Tillverkare | KoRo |
| EAN/GTIN | 4260718298472 |
| Datablad | Specifikation |
| Organ för ekologisk kontroll och ekologiskt ursprung | |
| Näringsspår | Näringsspår |
| Frakt | Leveranstid utanför Tyskland |
| Företag | KoRo Handels GmbH Hauptstraße 26, 10827 Berlin |
| Förvaringsråd | Förvaras på en sval, torr plats borta från ljus. |
| Ingredienser | Grova havregryn*, agavesirap*, fina havreflingor*, solrosolja*, 5 % kakaopulver*, 4,5 % mörk choklad* (kakaomassa*, rårörsocker*), kakaosmör*), 4 % chokladchips* (ris*, vetemjöl*, socker*, 4 % avfettat kakaopulver*, kornmaltmjöl*, havssalt), 2 % kakaonibs*, medelhavssalt. Kakao: minst 50 % i chokladen |
| Korskontaminering | Kan innehålla spår av SOJA, NÖTTER och SESAM. |
| Handelsnamn | Bakad ekologisk havremüsli med kakaopulver och mörk choklad |
| Etikettanteckning | Ingredienser, näringsvärden och förpackningar kan ändras. För exakt information, vänligen se produktbeskrivningen. |





















.jpg?cs=srgb&auto=format,compress&fit=fill&w=628&h=854)
.jpg?cs=srgb&auto=format,compress&fit=fill&w=628&h=854)










