Betala efter 30 dagar med PayPal
Varan finns i lager, leveranstid 3-6 arbetsdagar
Produktinformation Ekologiskt cashewsmör Cheezy Style med tryffel 500 g
För att vi ännu en gång vänder upp och ner på nötssmörets värld – med vår senaste innovation: vårt ekologiska cashewsmör Cheezy Style med tryffel! Denna veganska delikatess är härligt smakrik, krämig och ostig. Tack vare smakrika näringsjästflingor påminner smaken av vårt cashewsmör om den intensiva smaken av ost – helt utan mejeriprodukter. En gamechanger för alla veganer som gillar det cheesy.
Användning av ekologiskt cashewsmör Cheezy Style med tryffel
Nötssmör i gröten? Självklart! Som topping på söta pannkakor? Ge hit! Men på din pasta … Tycker du att någonstans går ändå gränsen för nötssmör? Inte med vårt ekologiska cashewsmör Cheezy Style! Denna krämiga delikatess drar sig inte för det matiga köket – oavsett om det är som topping på din bowl, som pålägg eller som nötig ingrediens i salladsdressingar. I det veganska köket är rent cashewsmör redan den hemliga ingrediensen när det kommer till att ersätta grädde och ost i ljusa pastasåser. Det vattnas i munnen bara av att tänka på att använda vårt cashewsmör Cheezy Style med en fin touch av tryffel som bas för en sammetslen pastasås.
Köp ekologiskt cashewsmör Cheezy Style med tryffel
Vårt ekologiska cashewsmör Cheezy Style med tryffel går att äta direkt ur burken med sked. Smöret är inte bara otroligt krämigt, utan imponerar också med en subtil tryffelsmak och den mustiga aromen från näringsjästflingorna. Dessutom är delikatessen vegansk, en proteinkälla (21 g/100 g), och alla ingredienser är ekologiska. Oavsett om du ska dippa, bre eller laga – beställ nu och upptäck den smakrikt-krämiga innovationen!
| Näringsvärde | per 100 g |
|---|---|
| Energi (i kj/kcal) | 2413 / 574 |
| Fett | 41 g |
| varav mättade fettsyror | 9.2 g |
| Kolhydrater | 30 g |
| varav socker | 5.8 g |
| Fiber | 3.2 g |
| Protein | 21 g |
| Salt | 1 g |
| Produktnummer: | MUS_147 |
|---|---|
| Bäst före-datum | 24.10.2026 |
| Ursprung | Elfenbenskusten (cashewnötter) |
| Ursprung (tillverkning) | Tyskland |
| Ekologiskt ursprung | Jordbruk från EU / Utanför EU |
| Innehåll | 0.5 kg |
| Tillverkare | KoRo |
| EAN/GTIN | 4255582815283 |
| Datablad | Specikation |
| Öko-Kontrollstelle & Bio-Herkunft |
|
| Spår | Förklaring av spårhänvisning |
| Frakt | Försändelseinformation |
| Företag |
KoRo Handels GmbH Hauptstraße 26, 10827 Berlin |
| Förvaring | Förvara på en sval, torr plats, borta från ljus. Rör om eventuell olja som har lagt sig |
| Ingredienser | 98 % CASHEW KERNEL*, jästflingor*, salt, 0,05 % kryddarom (innehåller 1 % tryffel) *ekologisk odlad |
| Allergener | Kan innehålla JORDNÖTTER, SOJA och andra NÖTTER |
| Produktbeskrivning | Ekologiskt cashewsmör med tryffelsmak |
| Etikettanmärkning | Ingredienser, näringsvärden och förpackningar kan variera. För korrekt information, se produktbeskrivningen. |
| Press & återförsäljare | Ladda ner produktbild |
Så här har priset utvecklats över tid
All information är utan garanti!
Vad andra har sagt om Ekologiskt cashewsmör Cheezy Style med tryffel 500 g
Logga in
Supergott!
Det är jättegott!
Visst är den lite dyr för en produkt som går åt så fort, men jag kommer utan tvekan att köpa den igen!
Herregud!!!!!!!!!!
lite "ostig och tryffelaktig"
Jag skulle inte köpa det igen
Tack för din feedback 💛 Vi är ledsna att höra att du och din familj inte kunde känna smaken av tryffel och ost. Vi har utvecklat denna produkt för att erbjuda ett krämigt alternativ med en hint av tryffel och en kryddig arom. Vi hoppas att du snart hittar den perfekta produkten för dig och ser fram emot att välkomna dig tillbaka 🤗
Tryffelsmak????
Smakar mer "bara" som cashewnöt än ost. Men inte "dåligt"
Tack för din första feedback. 💛 Vi uppskattar din åsikt och är glada över att du vill fortsätta att prova oss och ge Mus en ny chans. Vi skulle naturligtvis bli glada över att få din slutliga dom. 🤓
KoRo GmbH
24.02.2026
Tack för din feedback 💛 Vår cashewkräm med tryffel har en fin tryffelsmak och är kryddig och ostig tack vare jästflingor – perfekt för att förfina såser eller som pålägg. Vi vet att smaker är olika och förstår att du tyckte att den ostiga smaken inte var tillräckligt stark. Vi hoppas att du snart hittar ett mellanmål på vår webbplats som passar dig bättre 🤗