Vegan protein powder neutral 1 kg
Betal efter 30 dage.Køb nu: Vegan protein powder neutral 1 kg
Nogle gange har man bare lyst til protein. Punktum. Ingen vilde smagseksperimenter og ingen unødvendige dikkedarer. Bare simpelt og godt. Vores vegan protein powder i neutral smag er netop det. Smagen holdes bevidst neutral, og også i opskriften nøjes vi med det allermest nødvendige. En kombination af ærte-, hestebønne-, ris- og solsikkeprotein danner grundlaget, suppleret med hørfrø- og guarkernemel – helt uden tilsat soja. 24 g protein pr. portion (30 g) giver dig et højt proteinindhold. Resultatet? Et super alsidigt, vegansk og behageligt cremet proteinpulver.
Ren alsidighed: Hvordan bruger man neutralt proteinpulver?
Det bedre spørgsmål er nok: Hvordan bruger man det ikke?Vores veganske proteinpulver er et ægte multitalent. Bland blot 30 g pulver med 400 ml vand i en shaker – så har du en behagelig cremet drik med naturlig smag og en mild ærteprotein-eftersmag. Da proteiner bidrager til at opretholde og øge muskelmassen, er shaken ideel før eller efter træning. Rør det i din grød, bland det i din smoothie eller brug det til bagning. Det tilpasser sig dine opskrifter i stedet for at trænge sig på. Og hvis du alligevel har lyst til en mere intens smag: Vores veganske proteinpulver i varianterne chokolade, vanilje og hasselnød venter allerede på dig.
Farvel til klumper: Cremet konsistens i 1 kg-pakke
Til alle proteinfans: Farvel til sandet mundfølelse og genstridige klumper i bunden af shakeren. Vores smagsneutrale proteinpulver har en cremet konsistens og meget god opløselighed. Og fordi vi sætter så stor pris på disse egenskaber, og vores multitalent er så alsidigt, leverer vi det hele direkte hjem til dig i en praktisk 1 kg-fordelspakke. Så har du altid nok på lager til dine daglige protein-upgrades – uden at skulle købe nyt hele tiden. Bestil nu og kom i gang!
| Gennemsnitlige næringsværdier | pr. 100 g |
|---|---|
| Brændværdi (i kj/kcal) | 1678 / 398 |
| Fedt | 7.2 g |
| heraf mættede fedtsyrer | 1.5 g |
| Kulhydrater | 2.3 g |
| heraf sukker | 0.5 g |
| Kostfibre | 4.3 g |
| Protein | 79 g |
| Salt | 1.8 g |
| Produktnummer | VEPRO_007 |
| Bedst før-dato | 23.03.2027 |
| Oprindelse | Canada, Kina, Tyskland, Indien, United States of America |
| Oprindelse (forarbejdning) | Tyskland |
| Indhold | 1 kg |
| Producent | KoRo |
| EAN/GTIN | 4255582817799 |
| Datablad | Specifikation |
| Næringsspor | Forklaring til sporingsmærkning |
| Forsendelse | Leveringstid uden for Tyskland |
| Virksomhed | KoRo Handels GmbH Hauptstraße 26, 10827 Berlin |
| Opbevaring | Opbevares køligt og tørt |
| Ingredienser | Ærteprotein, hestebønneprotein, risprotein, solsikkekernprotein, hørfrømel, fortykningsmiddel: guarkernemel |
| Krydskontaminering | Kan indeholde GLUTEN, SOJA, JORDNØDDER, MÆLK (LAKTOSE), ÆG, SESAM, NØDDER, LUPINER og SVOVLDIOXID (SULFITER) |
| Handelsnavn | Pulver med proteinblanding til fremstilling af en proteinrig drik. Med neutral smag |
| Etiketnote | Ingredienser, næringsværdier og emballage kan ændres. For nøjagtige oplysninger, se venligst produktbeskrivelsen. |









