Vegansk proteincreme hasselnød kakao 200 g
Betal efter 30 dage.Køb nu: Vegansk proteincreme hasselnød kakao 200 g
Elsker du chokoladepålæg? Så gør dig klar til en ny favorit! Vores veganske crunchy proteincreme har fået et sprødt boost med proteincrispies. Perfekt som sødt pålæg, topping på grød og yoghurt eller til dine pandekager og vafler. Giv din morgenmad et knasende twist – bestil dit glas i dag og oplev chokolade, som du aldrig har smagt det før!
Rig på nødder, protein og smag
Med 31 % hasselnødder og 23 % cashewnødder er cremen både cremet, chokoladeagtig og fyldt med plantebaseret protein fra soja, ærter og ris. Brug den som smørepålæg, i bagværk eller som topping – mulighederne er næsten uendelige. Pift dine snacks og desserter op med denne plantebaserede proteinkilde.
Køb vegansk crunchy proteincreme
Sødmen i denne lækre chokoladecreme kommer fra daddelsirup og erythritol*. Vores 500 g glas er klar til at flytte ind i dit køkken – så vent ikke for længe. Køb din veganske proteincreme i dag og forkæl dig selv med en ny slags morgenlykke!
*Et overdrevent forbrug kan have en afførende virkning
| Gennemsnitlige næringsværdier | pr. 100 g |
|---|---|
| Brændværdi (i kj/kcal) | 2203 / 531 |
| Fedt | 41 g |
| heraf mættede fedtsyrer | 5.4 g |
| Kulhydrater | 25 g |
| heraf sukker | 4.6 g |
| Kostfibre | 5.9 g |
| Protein | 24 g |
| Salt | 0.31 g |
| Produktnummer | CREME_033 |
| Bedst før-dato | 28.10.2026 |
| Oprindelse | Côte d'Ivoire, Kina, Tyskland, Algeriet, Italien, Nigeria |
| Oprindelse (forarbejdning) | Tyskland |
| Indhold | 0.2 kg |
| Producent | KoRo |
| EAN/GTIN | 4255582816754 |
| Datablad | Specifikation |
| Næringsspor | Forklaring til sporingsmærkning |
| Forsendelse | Leveringstid uden for Tyskland |
| Virksomhed | KoRo Handels GmbH Hauptstraße 26, 10827 Berlin |
| Opbevaring | Opbevares køligt, tørt og beskyttes mod lys. Omrør eventuel udskilt olie |
| Ingredienser | 31 % HASSELNØDDER, 23 % CASHEWNØDDER, 10 % sødestoffer (erythritol, stevioglycosider), rapsolie, 7 % KAKAO-SOJAPROTEIN-EKSTRUDAT (SOJAPROTEIN, rismel, sukker, 6 % fedtfattigt kakaopulver, SOJAMEL, salt, naturlig aroma), fedtfattigt kakaopulver, 5 % ærteprotein, 5 % risprotein, daddelpulver |
| Krydskontaminering | Kan indeholde GLUTEN, JORDNØDDER og andre NØDDER |
| Handelsnavn | Vegansk hasselnød-cashewcreme med risprotein og ærteprotein. Med sødestoffer. |
| Etiketnote | Ingredienser, næringsværdier og emballage kan ændres. For nøjagtige oplysninger, se venligst produktbeskrivelsen. |
| Presse & forhandlere | Download frie billeder |









