Betala efter 30 dagar med PayPal
Varan finns i lager, leveranstid 3-6 arbetsdagar
Produktinformation Ekologisk Energy Ball, kakao och hallon 30 g
Eftersom vi inte kan få nog av våra Energy Balls vill vi bara erbjuda det bästa! Höjdpunkten denna gång: en fruktig komponent! Vi har inte bara fyllt våra favoritbollar med krämigt hasselnötssmör, utan även lagt till hallonpulver. Godare än så blir det nog inte.
Snacks och naturgodis hos KoRo
Älskar du peanut butter and jelly? Prova också hasselnötssmör and jelly! Den kakaohaltiga hallonversionen är just det: en praktisk boll av dadelpasta, havreflingor, förfinad med kakaonibs och kakaopulver och fylld av hasselnötssmör och hallomnpulver, sötad med agavesirap. Finishen av kakaonibs ger en läcker crunch.
Köp Energy Balls
Våra Energy Balls är de små bollarna som är fyllda med krämigt nötsmör och fruktighet - helt växtbaserad. Våra Energy Balls är alltså en riktig naturprodukt, och ägnar sig för råkost. Prova dem nu!
Varning: Trots höga kvalitetsstandarder kan det förekomma enstaka rester av skal och frön.
| Näringsvärde | per 100 g |
|---|---|
| Energi (i kj/kcal) | 1386 / 329 |
| Fett | 8 g |
| varav mättade fettsyror | 3 g |
| Kolhydrater | 59 g |
| varav socker | 47 g |
| Fiber | 9 g |
| Protein | 7 g |
| Salt | 0 g |
| Produktnummer: | BLISS_021 |
|---|---|
| Bäst före-datum | 31.01.2027 |
| Ursprung (tillverkning) | Portugal |
| Ekologiskt ursprung | Jordbruk från EU / Utanför EU |
| Innehåll | 0.03 kg |
| Tillverkare | KoRo |
| EAN/GTIN | 4260718293200 |
| Datablad | Specikation |
| Öko-Kontrollstelle & Bio-Herkunft |
|
| Spår | Förklaring av spårhänvisning |
| Frakt | Försändelseinformation |
| Företag |
KoRo Handels GmbH Hauptstraße 26, 10827 Berlin |
| Förvaring | Förvara svalt och torrt |
| Ingredienser | 55 % dadelmassa*, HAVREGRYN*, agavesirap*, 7 % kakaopulver*, 6 % kakaonibs*, HASSELNÖTSSMÖR*, 2 % hallonpulver* *från ekologiskt jordbruk. |
| Allergener | Kan innehålla spår av JORDNÖTTER, SOJA, andra NÖTTER, SESAM och SVAVELDIOXID (SULFIT). |
| Produktbeskrivning | Organic date-based snack ball with sweet raspberry-flavoured filling. |
| Etikettanmärkning | Ingredienser, näringsvärden och förpackningar kan variera. För korrekt information, se produktbeskrivningen. |
| Press & återförsäljare | Ladda ner produktbild |
Våra Energy Balls - mindre förpackning, samma innehåll
Du känner till dem och älskar dem - våra energibollar. Oavsett om det är för mellanmål, för att stilla en liten hunger eller som ett gourmet-snack: de små bollarna gjorda av dadlar och med massor av läckra ingredienser som nötsmör, kakao eller cashewnötter är en riktig KoRo-klassiker. Som KoRo-kännare kanske du har lagt märke till att några av våra energibollar redan har nya förpackningar. Här förklarar vi varför detta kommer att ändras steg för steg för alla från och med nu:
Så här har priset utvecklats över tid
All information är utan garanti!
Logga in
Gott, men det skulle vara toppen med lite mer fyllning.
Mycket fin med en fruktig kärna.
För torrt och för dyrt
Ett gott mellanmål på vandringar
Fantastiskt
lite torrt
Tack för din feedback! Vi är glada att du tyckte att Bio Energy Ball med kakao- och hallonfyllning verkade intressant 🤗. Synd att den var lite torr och för söt för din smak. Vår kundtjänst står alltid till ditt förfogande om du har några frågor. Vi hoppas att du kommer att gilla ditt nästa mellanmål ännu bättre!
Bra men dyrt
Mycket bra, men jag tycker att produkten är för dyr.
Gör din beställning fri från fraktkostnader! 🤑
Nytt hos KoRo och med gratis frakt. Prova något nytt!
KoRo GmbH
05.05.2026
Tack så mycket för din feedback! Det är synd att Bio Energy Ball Kakao med hallonfyllning inte riktigt föll dig i smaken och att du tyckte att den var för torr. Att du ser på pris-prestandaförhållandet på det sättet är förstås fullt förståeligt och mycket individuellt. Smaker och förväntningar varierar kraftigt här. Du kan när som helst kontakta vår kundtjänst via hjälpavsnittet på vår webbplats. Vi hoppas att du snart hittar en produkt på vår webbplats som passar dig bättre 🤗