Betala efter 30 dagar med PayPal
Varan finns i lager, leveranstid 3-6 arbetsdagar
Produktinformation Ekologisk Nut Butter Cups Cashew-Strawberry 3 x 13 g
Smaka på våra fruktiga Nut Butter Cups med smak av jordgubbar och cashewnötter i en kopp krispig mörk choklad med 66 % kakaoinnehåll. Våra Cashew-Strawberry Nut Butter Cups är i sin enkelhet otroligt goda och ekologiska - beställ nu!
Jordgubbskräm möter choklad
Vår choklad är vegansk, innehåller inget raffinerat socker och tillverkas enbart av naturliga ingredienser. Den fantastiska kombinationen med jordgubbskräm och choklad kommer att smälta i din mun och frestar din gom. Du måste helt enkelt prova dem!
Köp ekologiska Nut Butter Cups Cashew-Strawberry
Våra Cashew-Strawberry Nut Butter Cups är fruktiga och nötiga chokladkakor fylld med krämigt cashewssmör. Perfekt till fikat eller varför inte filmkvällen? Beställ våra ekologiska Nut Butter Cups Cashew-Strawberry!
| Näringsvärde | per 100 g |
|---|---|
| Energi (i kj/kcal) | 2548 / 613 |
| Fett | 46 g |
| varav mättade fettsyror | 21 g |
| Kolhydrater | 39 g |
| varav socker | 27 g |
| Fiber | 1.6 g |
| Protein | 9.3 g |
| Salt | 0.11 g |
| Produktnummer: | CUPS_013 |
|---|---|
| Bäst före-datum | 21.02.2027 |
| Ursprung | Brasilien, Ecuador, Nederländerna, Peru, Vietnam |
| Ursprung (tillverkning) | Bulgarien |
| Ekologiskt ursprung | Jordbruk från EU / Utanför EU |
| Innehåll | 0.039 kg |
| Tillverkare | KoRo |
| EAN/GTIN | 4255582805505 |
| Datablad | Specikation |
| Öko-Kontrollstelle & Bio-Herkunft |
|
| Spår | Förklaring av spårhänvisning |
| Frakt | Försändelseinformation |
| Företag |
KoRo Handels GmbH Hauptstraße 26, 10827 Berlin |
| Förvaring | Förvaras på en sval, torr plats borta från ljus. |
| Ingredienser | 27 % rostade CASHEWNÖTTER*, kakaomassa*, kakaosmör*, kokosblossocker*, rörsocker*, rödbetspulver*, 0,5 % jordgubbspulver*, emulgeringsmedel: solroslecitin*, 0,4 % naturlig jordgubbsarom*, 0,1 % havssalt. Kakao: 66 % minimum i chokladen *från ekologiskt jordbruk. |
| Allergener | Kan innehålla JORDNÖTTER, andra NÖTTER och SESAM. |
| Produktbeskrivning | Bio dunkle Rundpralinen mit Erdbeer- und Cashewcreme-Füllung |
| Etikettanmärkning | Ingredienser, näringsvärden och förpackningar kan variera. För korrekt information, se produktbeskrivningen. |
Klimatpåverkan
På KoRo analyserar vi de utsläpp av växthusgaser som uppstår vid tillverkningen av våra godsaker. Dessa inkluderar CO2, metan och dikväveoxid. Våra hårt arbetande kollegor i vårt hållbarhetsteam samlar in all data och räknar ett värde: de så kallade CO2-ekvivalenterna. Vi skickar nu denna information till dig så att du kan fatta välgrundade köpbeslut och hålla ett öga på ditt egna CO2-fotavtryck. Men vi använder också dessa värdefulla insikter: på så sätt kan vi göra våra leveranskedjor ännu smartare i framtiden och även hålla ett öga på vårt koldioxidavtryck.
CO₂-utsläpp efter produkt
För att underlätta arbetet för våra kollegor på hållbarhetsavdelningen har vi inlett ett samarbete med företaget Cozero. De hjälper oss med sin programvara för att beräkna CO2-utsläppen från våra produkter. För oavsett vad, våra godbitar igenom mycket innan de når ditt skafferi eller din snacksskål: produktion, förpackning och logistik - för att bara nämna de stora stegen.
- Produkt
- Förpackning
- Logistik
Så här har priset utvecklats över tid
All information är utan garanti!
Logga in
Topp. En utmärkt produkt. Välbalanserad och riktigt god. Perfekt som mellanmål på förmiddagen
Det här mellanmålet är att rekommendera.
Fruktigt och gott.
Smakar konstigt
En mycket bra produkt, men jordgubbssmaken är lite för svag för min smak
Tack så mycket för din feedback. Kul att du är nöjd med kvaliteten och utförandet – synd att jordgubbssmaken var för mild för din smak. På vår webbplats hittar du information om ingredienser och smakstyrka, så att du bättre kan bedöma vad du kan förvänta dig. Smaker är olika, och vi hoppas att du snart hittar en produkt på vår webbplats som passar dig ännu bättre 🤗
Tyvärr inte min smak
Tack för din feedback. Synd att du inte tyckte om fyllningen. Smaker är ju olika. Om du har några frågor är du välkommen att kontakta kundtjänsten via hjälpavsnittet – vi hoppas att du snart hittar en produkt på vår webbplats som passar dig bättre.
Njut av den iskalla smaken
Det perfekta mellanmålet på vandringen
Perfekt mellanmål
KoRo GmbH
08.04.2026
Tack för din feedback! Synd att du inte gillade smaken på Nut Butter Cups – men smaker är ju som bekant en smaksak! Om du har några frågor är du alltid välkommen att kontakta vår kundtjänst via hjälpavsnittet. Vi hoppas att du snart hittar en produkt på vår webbplats som passar dig bättre 🤗