Betala efter 30 dagar med PayPal
Varan finns i lager, leveranstid 3-6 arbetsdagar
Produktinformation Ekologiska vita cannellinibönor på burk 240 g
Våra vita cannellinibönor kommer i en praktisk konservburk och är ätfärdiga! Med sin nötiga och lite söta smak passar de perfekt i sallader, grytor eller soppor. Dessutom konserveras cannellinibönorna bara i vatten och innehåller inga andra tillsatser.
En touch av Italien
Med våra cannellini-bönor tar du med dig en riktig italiensk delikatess hem till dig. Bönorna passar perfekt i en tomatsås och kryddas med salvia. De är också perfekta i en italiensk sallad med oliver, soltorkade tomater och pinjenötter. Näringsvärdet för våra vita bönor imponerar också, de är särskilt fiberrika med 7,6 g per 100 g.
Det speciella med våra vita cannellinibönor
De vita bönorna har odlats ekologiskt i Italien och levereras ätfärdiga hem till dig. Cannellinibönorna är fria från tillsatser, eftersom de bara bevaras med vatten - så enkelt och så naturligt. Köp våra superläckra vita bönor i en praktisk burk nu, för tänk på hur bra det är att alltid ha hemma!
| Näringsvärde | per 100 g |
|---|---|
| Energi (i kj/kcal) | 240 / 58 |
| Fett | 0.4 g |
| varav mättade fettsyror | 0 g |
| Kolhydrater | 5.1 g |
| varav socker | 0 g |
| Fiber | 7.6 g |
| Protein | 4.6 g |
| Salt | 0.02 g |
| Produktnummer: | HUELSEN_028 |
|---|---|
| Bäst före-datum | 31.07.2028 |
| Ursprung (tillverkning) | Italien |
| Ekologiskt ursprung | Nicht-EU-Landwirtschaft |
| Innehåll | 0.24 kg |
| Tillverkare | KoRo |
| EAN/GTIN | 4260654788884 |
| Datablad | Specikation |
| Öko-Kontrollstelle & Bio-Herkunft |
|
| Spår | Förklaring av spårhänvisning |
| Frakt | Försändelseinformation |
| Företag |
KoRo Handels GmbH Hauptstraße 26, 10827 Berlin |
| Förvaring | Efter öppning, överför till en annan matbehållare, täck och förvara i kylskåp. Konsumera inom två dagar |
| Ingredienser | 60% Cannellini -bönor *, vatten * från kontrollerad ekologisk odling |
| Produktbeskrivning | Ekologiska vita cannellinibönor färdiga att äta |
| Etikettanmärkning | Ingredienser, näringsvärden och förpackningar kan variera. För korrekt information, se produktbeskrivningen. |
| Press & återförsäljare | Ladda ner produktbild |
Så här har priset utvecklats över tid
All information är utan garanti!
Logga in
Bra produkt, synd bara att leveransen ibland dröjer...
Den enda nackdelen är att burkarna ibland anländer i riktigt dåligt skick...
Behöver jag hela tiden
Jag ska säga vad jag tycker när jag har smakat
Bra kvalitet och pris
Gott och hälsosamt.
Gör din beställning fri från fraktkostnader! 🤑
Nytt hos KoRo och med gratis frakt. Prova något nytt!