Betal efter 30 dage.
På lager, leveringstid: 4-7 arbejdsdage
Køb nu: Frysetørrede hindbær i mørk chokolade 1 kg
Vil du også nyde hindbær året rundt? Hos KoRo har vi gjort drømmen til virkelighed og pakket sprøde, frysetørrede hindbær ind i knasende mørk chokolade. Frysetørrede hindbær kombineret med mørk chokolade smelter i munden og er ikke til at modstå. Din hindbærdrøm er kun et klik væk, så hvad venter du på? Bestil nu!
Frysetørret frugt med chokolade fra KoRo
Nogle gange skal der bare chokolade til, og vi har flere frugtige varianter at vælge imellem. Udover vores mørke chokolade-hindbær finder du også en hvid chokolade-version og vores populære jordbær med chokoladeovertræk.
Den nemmeste måde at nyde vores chokoladefrugt, er selvfølgelig bare at åbne posen og snacke løs. De små frugt-chokolader er dog også perfekte som luksuriøs topping på yoghurt, müsli eller smoothie bowls. Og mangler du en gaveidé? Så fyld vores chokolade-hindbær i et flot glas, og så har du både en lækker snack og en dekorativ gave i én. En sikker vinder til fødselsdage og hyggelige sammenkomster!
Køb frysetørrede hindbær med mørk chokolade
Vi har pakket hindbær ind i mørk chokolade og skabt en snackoplevelse i særklasse. Syrligt-søde hindbær overtrukket med sprød mørk chokolade. Uanset om de spises direkte fra posen, nydes som topping på desserter eller som en særlig gave til dine kære. Èn ting er sikkert: de mørke chokoladefrugter er altid et absolut højdepunkt. Bestil dine chokolade-hindbær i dag!
| Gennemsnitligt næringsindhold | per 100 g |
|---|---|
| Energi (i kj/kcal) | 2116 / 505 |
| Fedt | 30 g |
| Heraf mættede fedtsyrer | 18 g |
| Kulhydrater | 50 g |
| Heraf sukkerarter | 47 g |
| Kostfibre | 9.1 g |
| Protein | 4.9 g |
| Salt | 0 g |
| Varenummer: | HIM_008 |
|---|---|
| Bedst før | 11.04.2027 |
| Oprindelse | EU/Nicht-EU (Zucker), Nicht-EU (Kakaomasse, Kakaobutter) |
| Oprindelse (forarbejdning) | Holland |
| Indhold | 1 kg |
| Producent | KoRo |
| EAN/GTIN | 4260654781243 |
| Datablad | Specifikation |
| Spor | Forklaring af sporhenvisning |
| Forsendelse | Forsendelsesinformationer |
| Virksomhed |
KoRo Handels GmbH Hauptstraße 26, 10827 Berlin |
| Opbevaring | Opbevares tørt, køligt og beskyttet mod lys |
| Ingredienser | 90 % mørk chokolade (sukker, kakaomasse, kakaosmør, naturlig vaniljearoma, emulgator: SOJALECITHIN), 8 % frysetørrede hindbær, glukosesirup, tapiokadextrin, overtræksmiddel: gummi arabicum; kokosolie, rapsolie. Kakao: mindst 47 % i chokoladen |
| Krydskontaminering | Kan indeholde GLUTEN, JORDNØDDER, SOJA, MÆLK (LAKTOSE) og NØDDER |
| Varebetegnelse | Frysetørrede hindbær i mørk chokolade |
| Etikethenvisning | Ingredienser, næringsværdier og emballage kan variere. For korrekte oplysninger henvises til produktbeskrivelsen. |
| Presse og forhandlere | Download billede uden baggrund |
| Frysetørrede hindbær i mørk chokolade 1 kg | Frysetørrede hindbær i hvid chokolade 1 kg | |
| Bedømmelser | ||
| Pris | 225 kr.* | 225 kr.* |
| Artikelnummer | HIM_008 | HIM_009 |
| Ingredienser | 90 % mørk chokolade (sukker, kakaomasse, kakaosmør, naturlig vaniljearoma, emulgator: SOJALECITHIN), 8 % frysetørrede hindbær, glukosesirup, tapiokadextrin, overtræksmiddel: gummi arabicum; kokosolie, rapsolie. Kakao: mindst 47 % i chokoladen | 88 % hvid chokolade (sukker, kakaosmør, SØDMÆLKSPULVER, VALLEPULVER, emulgator: SOJALECITHINER; naturlig vaniljearoma), 8 % frysetørrede hindbær, glukosesirup, fortykningsmiddel: gummi arabicum; 1 % yoghurtpulver (MÆLK), 1 % yoghurtaroma, 1 % overfladebehandlingsmiddel: shellak. |
| Energi (kcal) | 505 | 499 |
| Sukker | 47 | 59 |
Prisudvikling
Sådan har prisen udviklet sig over tid
Alle oplysninger uden garanti!
Spørgsmål og svar: Frysetørrede hindbær i mørk chokolade 1 kg
Keine Suchergebnisse vorhanden.
Hvorfor frysetørring?
Frysetørring er en særlig skånsom konserveringsproces. Fødevarerne dybfryses direkte efter høst og lægges derefter i en vakuumbeholder. Der skabes et stærkt undertryk i denne, indtil vandet i løbet af flere timer slipper ud af fødevarerne som vanddamp. Frysetørrede produkter er derfor den koncentrerede form af fødevaren. Ved denne proces forbliver deres ingredienser næsten uændrede, og deres farve, aroma og smag er særlig intense.
Hvor mange kalorier indeholder de mørke chokoladehindbær?
100 g af de chokoladeovertrukne hindbær indeholder 505 kcal.
Hvordan skal jeg opbevare de mørke chokoladehindbær?
Køligt, tørt og beskyttet mod varme er det her, at snack-hindbærrene føler sig mest hjemme.
Hvad kan jeg gøre med hindbærrene i mørk chokolade?
Du kan nyde dem som snack, dessert eller topping eller give dem som gave til dine kære.
Login
4-5 stjerne bedømmelser 🙂
1-3 stjerne bedømmelser 🙃
Produktet skuffer, lever ikke op til forventningerne
Jeg bestilte hindbær i chokolade og fik, hvad der føltes som 1/4 plade chokolade med en næsten uspiselig hindbærmidte:( kunne have bestilt chokoladebarer med det samme Foto er en spiseskefuld!
til en drink eller en snack
Meget god, sprød og smeltende på samme tid, lidt for sød
Helt fantastisk og ikke for sød
Hvert stykke er dækket af et generøst lag chokolade, der passer perfekt til bærret.
Perfekt til morgenmaden eller bare som en lækker snack!
Perfekt til morgenmaden eller bare som en lækker snack!
Den perfekte blanding til en lille snack
Jeg ledte efter noget, der var sødt, men alligevel lidt sundt, og mørk chokolade med hindbær er den perfekte kombination til en lille snack i løbet af dagen.
Alt for lækkert
De kan sagtens måle sig med chokoladebrezlerne. De er simpelthen rigtig gode
Risiko for afhængighed
Leveringen var som altid superhurtig, og jordbærrene i chokolade er virkelig lækre! Alligevel er der for mig en lille smule for meget chokolade og for lidt frugt. Chokoladen dominerer den delikate jordbærsmag og overdøver den næsten.
Hvis nogen fra Koro læser dette: Jeg ville virkelig ønske mig Chokorosiner
Hvis nogen fra Koro læser dette: Jeg ville virkelig ønske mig Chokorosiner
Super lækkert og en fantastisk gave
De smager simpelthen fantastisk og er for mig også en rigtig god gave til venner.
En snack, der gør dig superglad
En snack, der virkelig gør en glad. Fantastiske store hindbær med masser af mørk chokolade. En rigtig god kombination af frugt og chokolade, men jeg ville gerne have, at smagen af den mørke chokolade var lidt mere raffineret. Men på grund af det uovertrufne forhold mellem pris og kvalitet får den alligevel 5 stjerner!
Lækkert og simpelthen en fornøjelse
Fantastisk, lidt dyrere, hindbærrene er dejligt sprøde
Vores bestsellere
Nyt hos KoRo og med gratis forsendelse. Prøv noget nyt!
KoRo Handels GmbH
12.03.2026
Hej Anita, mange tak for din feedback. Vi er meget kede af, at du ikke er tilfreds med hindbærrene. Måske skulle du prøve vores Skinny Dipped-varianter, som indeholder mindre chokolade. Med venlig hilsen, dit KoRo-team :)