Økologisk brun mandelsmør 6 x 500 g
- Af 100 % uskallede mandler
- Uden tilsat sukker* og salt
- Behagelig ristet smag
- Vegansk
- Fra økologisk jordbrug
Betal efter 30 dage.Køb nu: Økologisk brun mandelsmør 6 x 500 g
| Gennemsnitlige næringsværdier | pr. 100 g |
|---|
| Energi (i kj/kcal) | 2644 / 639 |
| Fedt | 56 g |
| heraf mættede fedtsyrer | 5.2 g |
| Kulhydrater | 4.6 g |
| heraf sukker | 4.6 g |
| Kostfibre | 7.4 g |
| Protein | 27 g |
| Salt | 0 g |
| Produktnummer | MUS_131_T6 |
| Bedst før-dato | 21.01.2027 |
| Oprindelse | Spanien, United States of America |
| Oprindelse (forarbejdning) | Tyskland |
|
| Indhold | 3 kg |
| Producent | KoRo |
| EAN/GTIN | 4255582804775 |
| Datablad | Specifikation |
| Økologisk kontrolorgan og økologisk oprindelse | DE-ÖKO-006 |
| Næringsspor | Forklaring til sporingsmærkning |
| Forsendelse | Leveringstid uden for Tyskland |
| Virksomhed | KoRo Handels GmbH Hauptstraße 26, 10827 Berlin |
| Opbevaring | Opbevares ved stuetemperatur. Opbevares på køl efter åbning. Omrør olie, der eventuelt har sat sig |
| Ingredienser | 100 % MANDLER*.*fra økologisk jordbrug |
| Krydskontaminering | Kan indeholde GLUTEN, SOJA, JORDNØDDER, andre NØDDER, SELLERI, SESAM og LUPINER |
| Handelsnavn | Økologisk mandelcreme lavet af uskalede og ristede mandler |
| Etiketnote | Ingredienser, næringsværdier og emballage kan ændres. For nøjagtige oplysninger, se venligst produktbeskrivelsen. |
Spar fragtomkostningerne!
Så længe nye produkter ikke har smukke billeder endnu, sparer du forsendelsesomkostningerne
Økologisk kokosolie 1 liter
115 kr
Økologisk kokosblomstsukker 1 kg
87 kr
Speltflakes uden tilsat sukker 400 g
33 kr83 kr per 1 kg
Økologiske pinjekerner 500 g
230 kr460 kr per 1 kg
Økologiske linsechips med havsalt 100 g
25 kr250 kr per 1 kg
Dobbelt havrecookie med mørk chokoladecreme 180g
27 kr150 kr per 1 kg
Kunder købte også
Økologisk boghvede 2 kg
77 kr39 kr per 1 kg