65 kr.*
Priser er inkl. moms, plus forsendelse
Betal efter 30 dage.
På lager, leveringstid: 4-7 arbejdsdage
Køb nu: Økologisk crunchy jordnøddesmør 500 g
Elsker du allerede vores bløde, creamy jordnøddesmør eller har du bare lyst til noget nyt? Så bør du prøve vores crunchy variant. Vores økologiske jordnøddesmør med knasende nøddestykker er perfekt som smørepålæg på brød, men også fremragende til bagning og madlavning. Køb økologisk crunchy jordnøddesmør fra KoRo og oplev ægte nødde-nydelse!
Knasende jordnøddesmør – et must-have i køkkenet
Hvis du er vild med ristede eller blancherede jordnødder, så vil du helt sikkert også elske dem som cremet nøddesmør med et crunchy twist. Vores crunchy jordnøddesmør er perfekt som topping til grød, i smoothies, bagværk, saucer og dips. Brug i alt fra bananbrød og müslibarer til salad bowls og peanutsauce. Mulighederne med vores knasende nøddesmør er (næsten) uendelige!
Jordnødder er faktisk ikke en nød, men en bælgfrugt, der har masser af byde på: prøv eksempelvis 1 kg jordnøddesmør, økologisk jordnøddesmør med skind eller som peanutfyld i vores økologiske Energy balls.
Kan du slet ikke få nok af nøddesmør, så har vi også 5 kg spande med mandelsmør eller hasselnøddesmør.
Køb økologisk crunchy jordnøddesmør fra KoRo
Vores nøddesmør er lavet af 100% økologiske jordnødder og indeholder ingen tilsat sukker eller tilsætningsstoffer. Bare masser af smag og små, sprøde jordnøddestykker. Brug vores peanutbutter i bagværk, gryderetter eller som topping på morgenmad og brød. Perfekt som snack, til madpakken eller til næste madlavningsprojekt. Køb økologisk crunchy jordnøddesmør i praktisk 500 g-glas og få en ny favorit i køkkenet!
| Gennemsnitligt næringsindhold | per 100 g |
|---|---|
| Energi (i kj/kcal) | 2591 / 619 |
| Fedt | 51 g |
| Heraf mættede fedtsyrer | 11 g |
| Kulhydrater | 8.9 g |
| Heraf sukkerarter | 4.3 g |
| Kostfibre | 7.1 g |
| Protein | 29 g |
| Salt | 0 g |
| Varenummer: | MUS_051 |
|---|---|
| Bedst før | 22.03.2027 |
| Oprindelse | Kina |
| Oprindelse (forarbejdning) | Holland |
| Øko-oprindelse | Ikke-EU-jordbrug |
| Indhold | 0.5 kg |
| Producent | KoRo |
| EAN/GTIN | 4260654781366 |
| Datablad | Specifikation |
| Øko-kontrolorgan |
|
| Spor | Forklaring af sporhenvisning |
| Forsendelse | Forsendelsesinformationer |
| Virksomhed |
KoRo Handels GmbH Hauptstraße 26, 10827 Berlin |
| Opbevaring | Opbevares køligt, tørt og beskyttes mod lys. Omrør eventuelt udskilt olie |
| Ingredienser | JORDNØDDER* *fra økologisk landbrug |
| Krydskontaminering | Ikke egnet for CASHEW-, HASSELNØDDE-, MANDEL- og SESAM-allergikere. |
| Varebetegnelse | Økologisk jordnøddesmør af ristede jordnøddekerner, med stykker |
| Etikethenvisning | Ingredienser, næringsværdier og emballage kan variere. For korrekte oplysninger henvises til produktbeskrivelsen. |
| Presse og forhandlere | Download billede uden baggrund |
Klimapåvirkning
Hos KoRo analyserer vi de drivhusgasemissioner, der opstår ved produktionen af vores lækkerier. Disse omfatter CO2, metan og lattergas. Vores hårdtarbejdende bæredygtighedskollegaer indsamler alle oplysninger og beregner en værdi: de såkaldte CO2-ækvivalenter. Vi giver nu disse oplysninger videre til dig, så du kan træffe informerede købsbeslutninger og holde øje med dit eget personlige CO2-aftryk. Men vi bruger også denne værdifulde indsigt: På den måde kan vi gøre vores forsyningskæder endnu smartere i fremtiden og også holde øje med vores eget CO2-aftryk.
CO₂-udledning efter produkt
For at gøre arbejdet lettere for vores kollegaer i bæredygtighedsafdelingen har vi indgået et samarbejde med virksomheden Cozero. De hjælper os med deres dekarboniseringssoftware til at beregne CO2-udledningen fra vores produkter. Når alt kommer til alt, gennemgår vores lækre produkter meget, før de finder vej til dit spisekammer eller din snackskål: produktion, emballage og logistik - for blot at nævne de store trin.
- Produkt
- Pakning
- Logistik
| Økologisk crunchy jordnøddesmør 500 g | Økologisk jordnøddesmør 250 g | Jordnøddesmør 1 kg | Økologisk jordnøddesmør med skind 500 g | Økologisk jordnøddesmør 500 g | |
| Bedømmelser | |||||
| Pris | 65 kr.* | 35 kr.* | 89 kr.* | 80 kr.* | 61 kr.* |
| Artikelnummer | MUS_051 | MUS_011 | MUS_053 | MUS_080 | MUS_004 |
| Indhold | 0,5 kg | 0,25 kg | 1 kg | 0,5 kg | 0,5 kg |
| Basispris | 130 kr.* / 1 kg | 140 kr.* / 1 kg | 89 kr.* / 1 kg | 160 kr.* / 1 kg | 122 kr.* / 1 kg |
Sådan har prisen udviklet sig over tid
Alle oplysninger uden garanti!
Login
Jeg hører gerne jeres feedback!
Lækkert på brød
Perfektum perfektum plus plus plus plus plus plus plus plus plus plus plus plus plus plus plus plus plus plus plus plus plus plus plus plus plus plus plus plus plus
Den er rigtig lækker, men personligt foretrækker jeg noget andet
Den bedste jordnøddesmør nogensinde!
Hvis I ikke kender den endnu, så prøv den!
Utroligt lækkert uden skadelig palmeolie
Den bedste jordnøddesmør
Vores bestsellere
Nyt hos KoRo og med gratis forsendelse. Prøv noget nyt!
KoRo Handels GmbH
05.05.2026
Mange tak for din tilbagemelding! Det er selvfølgelig meget irriterende, og det burde ikke ske, især ikke hvis glasset ankommer beskadiget eller er lækket. Ikke alle vores glas er vakuumpakket. I sådanne tilfælde bedes du kontakte vores kundeservice direkte via hjælpesektionen på vores hjemmeside og helst sende fotos af produktet og emballagen, så vi kan undersøge sagen. Vi håber, at du snart finder et produkt på vores hjemmeside, der passer bedre til dig 🤗