Økologisk kaffe crema hele bønner 6 x 1 kg
- Lækker blend af 80 % Arabica & 20 % Robusta
- Afbalanceret i smagen
- Skånsom og mild ristning i tromlerister
- Velegnet til mange forskellige brygningsmetoder
- Økologisk
Mængde
Betal efter 30 dage.Køb nu: Økologisk kaffe crema hele bønner 6 x 1 kg
| Produktnummer | KAFFEE_013_T6 |
| Bedst før-dato | 19.12.2027 |
| Oprindelse | Mexiko, Peru (Arabica), Indien (Robusta) |
| Oprindelse (forarbejdning) | Tyskland |
| Økologisk oprindelse | Nicht-EU-Landwirtschaft |
| Indhold | 6 kg |
| Producent | KoRo |
| EAN/GTIN | 4260654789782 |
| Datablad | Specifikation |
| Økologisk kontrolorgan og økologisk oprindelse | DE-ÖKO-039 |
| Næringsspor | Forklaring til sporingsmærkning |
| Forsendelse | Leveringstid uden for Tyskland |
| Virksomhed | KoRo Handels GmbH Hauptstraße 26, 10827 Berlin |
| Opbevaring | Opbevares tørt og køligt. |
| Ingredienser | 100 % kaffe* *fra økologisk kontrolleret landbrug |
|
| Handelsnavn | Økologisk ristet kaffe, hele bønner |
| Etiketnote | Ingredienser, næringsværdier og emballage kan ændres. For nøjagtige oplysninger, se venligst produktbeskrivelsen. |
| Presse & forhandlere | Download frie billeder |
Spar fragtomkostningerne!
Så længe nye produkter ikke har smukke billeder endnu, sparer du forsendelsesomkostningerne
Økologisk kokosolie 1 liter
115 kr
Økologisk kokosblomstsukker 1 kg
87 kr
Speltflakes uden tilsat sukker 400 g
33 kr83 kr per 1 kg
Økologiske pinjekerner 500 g
230 kr460 kr per 1 kg
Økologiske linsechips med havsalt 100 g
25 kr250 kr per 1 kg
Dobbelt havrecookie med mørk chokoladecreme 180g
27 kr150 kr per 1 kg
Kunder købte også
Cashewnødder premium 1 kg
145 kr
Økologiske linsechips med havsalt 100 g
25 kr250 kr per 1 kg
Økologisk daddel-hasselnøddecreme 330 g
95 kr288 kr per 1 kg
Sojaprotein-crispies 60% 1 kg
245 kr
KoRo nøddeblanding 1 kg
189 kr
Let ristede og blancherede hasselnødder 1 kg
240 kr
Økologisk kokosblomstsukker 1 kg
87 kr
Økologiske mandler 1 kg
168 kr
Blancherede mandelkerner 1 kg
130 kr
Proteinbar deluxe pistachio butter 12 x 55 g
221 kr245 kr335 kr per 1 kg
Økologisk pistaciesnitte med 45 % pistacienødder 12 x 22g
160 kr606 kr per 1 kg