13 kr.*
Priser er inkl. moms, plus forsendelse
Betal efter 30 dage.
På lager, leveringstid: 4-7 arbejdsdage
Køb nu: Økologisk Nut Butter Bar Hasselnød 30 g
Vi kender det alle: Når det hele skal gå hurtigt og sulten pludselig melder sig, griber man ikke sjældent til en sukkerproppet snack, bagværk og andre søde sager! Efterfølgende ærgrer man sig over det klæbrige, alt for søde chokoladebar, man lige fik smidt indenbords, eller den alt for smørfedtede croissant, der alligevel ikke gør én mæt. For at du kan være bedre bevæbnet til næste eftermiddagssult, kan du hos KoRo nu få cremede og behageligt søde nøddebarer med smag af den aromatiske hasselnød.
Hasselnøddesmør møder dadler
Hvis du ikke har tid til at lave dine egne nøddebarer, men stadig ikke vil gå glip af en lækker proteinbar, der kan redde dig fra en energiforladt eftermiddag, er vores nøddebarer lige det rette for dig! Deres ingrediensliste er ganske kort og overskuelig, men vi lover dig stadig den fulde smag! Her finder du kun glutenfrie havregryn kombineret med cremet jordnøddesmør, søde dadler og en knivspids salt. Således består vores nøddebar med hasselnød ikke kun af naturlige ingredienser - de er også veganske.
Køb hasselnøddesmørbar fra KoRo
Du undrer dig måske: KoRo, den største fan af store pakker, pakker hver af disse barer individuelt? Da vi ikke kun står for at sælge billige fordelspakker, men også står for gennemsigtighed, forklarer vi gerne, hvad det drejer sig om: Med vores nøddebarer var idéen, at du skulle have en genial snack med på farten. Uanset om det er til vandreture i skoven, til en cykeltur med vennerne eller på arbejdet, hvor du lige kan have en sød nøddesnack med i lommen - med vores nøddebarer har du nu et par trofaste ledsagere, du nemt kan tage med dig overalt. Så vent ikke længere, men overbevis dig selv og læg et par økologiske Nut Butter Bars med hasselnøddesmør i indkøbskurven!
| Gennemsnitligt næringsindhold | per 100 g |
|---|---|
| Energi (i kj/kcal) | 1955 / 469 |
| Fedt | 26 g |
| Heraf mættede fedtsyrer | 2 g |
| Kulhydrater | 45 g |
| Heraf sukkerarter | 36 g |
| Kostfibre | 10 g |
| Protein | 9 g |
| Salt | 0.04 g |
| Varenummer: | RIEGEL_024 |
|---|---|
| Bedst før | 14.01.2027 |
| Oprindelse | Bulgarien |
| Øko-oprindelse | EU-Landwirtschaft |
| Indhold | 0.03 kg |
| Producent | KoRo |
| EAN/GTIN | 4260654786736 |
| Datablad | Specifikation |
| Øko-kontrolorgan |
|
| Spor | Forklaring af sporhenvisning |
| Forsendelse | Forsendelsesinformationer |
| Virksomhed |
KoRo Handels GmbH Hauptstraße 26, 10827 Berlin |
| Opbevaring | Opbevares på et køligt (maks. temperatur under 25 °C) og tørt sted (luftfugtighed <65 %) |
| Ingredienser | Daddelpasta*, 34 % HASSELNØDDESMØR*, HAVREGRYN*, 6 % HASSELNØDDER*, salt* *fra certificeret økologisk jordbrug |
| Krydskontaminering | Kan indeholde andre NØDDER |
| Varebetegnelse | Økologisk hasselnøddesmør bar |
| Etikethenvisning | Ingredienser, næringsværdier og emballage kan variere. For korrekte oplysninger henvises til produktbeskrivelsen. |
| Presse og forhandlere | Download billede uden baggrund |
Sådan har prisen udviklet sig over tid
Alle oplysninger uden garanti!
Der Riegel besteht nur aus fünf Zutaten: Dattelpaste, Haselnussbutter, Haferflocken, Haselnüssen und einer Prise Salz. Durch die Vorteilsgröße passt der Riegel außerdem in jede Tasche und Du kannst ihn überallhin mitnehmen.
Login
Barer er fine; til dem, der foretrækker barer, der er lidt mere tørre
Praktisk og lækker
Jeg har den altid i min håndtaske, og den er rigtig god til at tage med indimellem.
Lækker og nærende
Kagen var ikke særlig appetitlig udenpå, men smagen var okay
Tak, fordi du tog dig tid til at give os din feedback - det sætter vi stor pris på. 💌 Vi er kede af, at kagen ikke imponerede dig med hensyn til udseende eller smag. Vi forstår, at det er skuffende, især når du ser frem til et produkt. Vi giver din feedback videre for at kontrollere kvaliteten igen.
Ren velsmagende godhed
Lækkert, men ikke enestående
Hej, tak for din feedback! Vi er glade for, at du kunne lide Organic Nut Butter Bar Hazelnut, selv om den ikke helt overbeviste dig. Vi forstår, at du oplevede en særlig overraskelseseffekt med de andre barer. Din feedback hjælper os med at arbejde videre med vores produkter. Vi håber, at du næste gang vil finde noget, der begejstrer dig endnu mere! Alt det bedste fra KoRo-teamet 🙂
Vores bestsellere
Nyt hos KoRo og med gratis forsendelse. Prøv noget nyt!
KoRo Handels GmbH
08.04.2026
Mange tak for din feedback! Det er ærgerligt, at du ikke kunne lide barens tørre konsistens – smag er jo meget individuel! Det er dejligt, at du ellers synes, den er okay. Hvis du har spørgsmål, kan du altid kontakte vores kundeservice via hjælpesiden. Vi håber, at du snart finder et produkt på vores hjemmeside, der falder mere i din smag 🤗