Økologisk reishi-pulver 250 g
- Medicinsk svamp i pulverform
- Økologisk
- Skånsomt malet
Betal efter 30 dage.Køb nu: Økologisk reishi-pulver 250 g
| Gennemsnitlige næringsværdier | pr. 100 g |
|---|
| Energi (i kj/kcal) | 888 / 219 |
| Fedt | 0.75 g |
| heraf mættede fedtsyrer | 0.3 g |
| Kulhydrater | 5.7 g |
| heraf sukker | 0 g |
| Kostfibre | 80 g |
| Protein | 7.1 g |
| Salt | 0.03 g |
| Produktnummer | PULVER_008 |
| Bedst før-dato | 20.09.2027 |
| Oprindelse | Kina |
|
|
| Indhold | 0.25 kg |
| Producent | KoRo |
| EAN/GTIN | 4260654781076 |
| Datablad | Specifikation |
| Økologisk kontrolorgan og økologisk oprindelse | BG-BIO-22 |
| Næringsspor | Forklaring til sporingsmærkning |
| Forsendelse | Leveringstid uden for Tyskland |
| Virksomhed | KoRo Handels GmbH Hauptstraße 26, 10827 Berlin |
| Opbevaring | Opbevares tørt, køligt og i mørke. |
| Ingredienser | 100 % Reishi* * fra økologisk landbrug |
|
| Handelsnavn | Økologisk skinnende lakporesvamp-pulver |
| Etiketnote | Ingredienser, næringsværdier og emballage kan ændres. For nøjagtige oplysninger, se venligst produktbeskrivelsen. |
| Presse & forhandlere | Download frie billeder |
Spar fragtomkostningerne!
Så længe nye produkter ikke har smukke billeder endnu, sparer du forsendelsesomkostningerne
Økologisk kokosolie 1 liter
115 kr
Økologiske linsechips med havsalt 100 g
25 kr250 kr per 1 kg
Økologisk kokosblomstsukker 1 kg
87 kr
Speltflakes uden tilsat sukker 400 g
33 kr83 kr per 1 kg
Dobbelt havrecookie med mørk chokoladecreme 180g
27 kr150 kr per 1 kg
Økologiske pinjekerner 500 g
230 kr460 kr per 1 kg
Kunder købte også
Økologiske chiafrø 1 kg
84 kr
Økologisk byggræs pulver 500 g
110 kr220 kr per 1 kg

- Ikke på lager
Økologisk kanel "Cinnamomum Ceylanicum" fra Madagaskar 500 g
115 kr230 kr per 1 kg

- Ikke på lager
Økologiske havregryn finvalsede 2,5 kg
45 kr18 kr per 1 kg
Økologisk hybenpulver 500 g
84 kr168 kr per 1 kg
Hvid mandelsmør 500 g
115 kr230 kr per 1 kg
Økologisk ærteprotein 500 g
105 kr210 kr per 1 kg
Økologisk rødbedepulver 500 g
109 kr218 kr per 1 kg
Blåt spirulinapulver 50 g
193 kr3.860 kr per 1 kg
Økologisk spirulinapulver 500 g
125 kr250 kr per 1 kg