Økologiske jordnødder med skal 1 kg
- Økologisk kvalitet
- Vegetabilsk proteinkilde
- Højt fiberindhold
- Ren smag
- Lækker snack
Betal efter 30 dage.Køb nu: Økologiske jordnødder med skal 1 kg
| Gennemsnitlige næringsværdier | pr. 100 g |
|---|
| Energi (i kj/kcal) | 2537 / 613 |
| Fedt | 50 g |
| heraf mættede fedtsyrer | 7.7 g |
| Kulhydrater | 13 g |
| heraf sukker | 4.9 g |
| Kostfibre | 8.4 g |
| Protein | 24 g |
| Salt | 0.02 g |
| Produktnummer | ERDNUSS_024 |
| Bedst før-dato | 10.08.2027 |
| Oprindelse | Egypten |
| Oprindelse (forarbejdning) | Tyskland |
| Økologisk oprindelse | Nicht-EU-Landwirtschaft |
| Indhold | 1 kg |
| Producent | KoRo |
| EAN/GTIN | 4260718294627 |
| Datablad | Specifikation |
| Økologisk kontrolorgan og økologisk oprindelse | DE-ÖKO-034 |
| Næringsspor | Forklaring til sporingsmærkning |
| Forsendelse | Leveringstid uden for Tyskland |
| Virksomhed | KoRo Handels GmbH Hauptstraße 26, 10827 Berlin |
| Opbevaring | Opbevares køligt og tørt. Beskyttes mod lys |
| Ingredienser | 100 % jordnødder med skal* * fra økologisk landbrug |
| Krydskontaminering | Kan indeholde spor af NØDDER |
| Handelsnavn | Økologiske jordnødder med skal, ristede |
| Etiketnote | Ingredienser, næringsværdier og emballage kan ændres. For nøjagtige oplysninger, se venligst produktbeskrivelsen. |
| Presse & forhandlere | Download frie billeder |
Spar fragtomkostningerne!
Så længe nye produkter ikke har smukke billeder endnu, sparer du forsendelsesomkostningerne
Økologisk kokosolie 1 liter
115 kr
Økologisk kokosblomstsukker 1 kg
87 kr
Speltflakes uden tilsat sukker 400 g
33 kr83 kr per 1 kg
Økologiske pinjekerner 500 g
230 kr460 kr per 1 kg
Økologiske linsechips med havsalt 100 g
25 kr250 kr per 1 kg
Dobbelt havrecookie med mørk chokoladecreme 180g
27 kr150 kr per 1 kg
Kunder købte også
Premium mandler 1 kg
135 kr
Vegansk bolognese 530 g
40 kr75 kr per 1 kg
Nødde-frugt-mix med tranebær og açai 1 kg
186 kr
Økologisk smørepålæg med ristede peberfrugter 500 g
95 kr190 kr per 1 kg
Økologiske pinjekerner 500 g
230 kr460 kr per 1 kg
Økologiske valnøddekernebrud 1 kg
145 kr