Maksa 30 päivän kuluttua.
Saatavilla, toimitusaika 5-7 arkipäivää
Osta nyt: Puffattu 5 jyvän sekoitus 400g, luomu
Oliko ennen kaikki paremmin? Me KoRolla olemme sitä mieltä, että yhdistelmä "vanhoja hyviä aikoja" ja tätä hetkeä tekee asioista todella jännittäviä. Luomu 5-viljan puffatut jyvät onkin täydellinen liitto perinteistä muinaisviljaa ja moderneja viljalajikkeita. Olemme pussittaneet samaan pakkaukseen täysjyväriisiä, spelttiä, hirssiä, kvinoaa ja emmervehnää tasaisissa suhteissa. Lopputulos? Ihastuttavan ilmavaksi paisutettu sekoitus, joka ei ainoastaan maistu herkullisen rapealta, vaan vakuuttaa myös ravintoarvoillaan. Kuidun lähteenä (5,7 g/100 g) ja proteiinin lähteenä (11 g/100 g) se tuo aamiaiskulhoosi juuri sen vireen, jota päivääsi tarvitset. Ja mikä parasta: emme käytä lainkaan lisättyä sokeria tai turhia lisäaineita – vain puhdasta, luonnonmukaista viljan nautintoa.
Mitä "paisutettu" tai "puffattu" oikeastaan tarkoittaa?
Ehkä tunnet ilmiön jo suosituista riisikakuistamme tai puffatuista hedelmistämme. Mutta miten kovasta viljan jyvästä tulee näin herkullisen rapea, ja rouskuva välipala? Toisin kuin perinteisessä kuivauksessa, käytämme tässä erityistä menetelmää, jossa hyödynnetään painetta ja lämpöä. Voit kuvitella sen hieman kuten popcornin valmistuksen: kun paine äkillisesti vapautuu, jyvän sisältämä vesi laajenee salamannopeasti ja saa viljan "poksahtamaan". Tämä hellävarainen prosessi varmistaa, että syntyy kevyt ja rapea rakenne, kun taas viljojen tyypillinen täysjyväluonne ja ravintoaineet säilyvät mahdollisimman hyvin. Näin saat kaappiisi maksimaalista rapeutta.
Aamiaisesi uusi ja rapea luottotuote
Kuuluitpa sitten tiimiin "nopea aamiainen" tai "gourmet-kulho", luomu 5-viljan puffatut jyvämme sopii jokaiseen hetkeen. Se antaa luomuksillesi hienon rakenteen ja speltin sekä emmervehnän vastustamattoman, hieman pähkinäisen maun. Käytä sitä rapeana päällisenä jugurtin kanssa, sekoita myslin joukkoon tai luo omat aamiaismurosi. Pieni varoituksen sana: tällä sekoituksella on taipumus kadota parempiin suihin nopeammin kuin huomaatkaan, sillä se maistuu erinomaiselta myös sellaisenaan naposteltuna. Mutta ei huolta, käytännöllinen 400 gramman säästöpakkaus pitää huolen, että herkkua riittää useammallekin aamulle. Jos rakastat rapeita aamiaisia, tutustu myös meidän muihin muroihin ja mysleihin. Tilaa nyt muinaisviljan päivitys aamupalallesi ja nauti!
*Sisältää luonnostaan sokeria
| Ravintoarvo keskimäärin | per 100 g |
|---|---|
| Energia (kj/kcal) | 1543 / 365 |
| Rasva | 2.8 g |
| josta tyydyttynyttä rasvaa | 0.5 g |
| Hiilihydraatit | 71 g |
| josta sokereita | 1 g |
| Ravintokuitu | 5.7 g |
| Proteiini | 11 g |
| Suola | 0.01 g |
| Tuotenumero: | PUFF_012 |
|---|---|
| Parasta ennen -päiväys | 31.03.2027 |
| Alkuperä | Puola (emmerjyvä), Puola, Unkari (speltti), Italia (ruskea riisi), Bolivia, Peru (kvinoa), Ukraina, Puola (hirssi) |
| Alkuperä (Käsittely) | Puola |
| Luomu alkuperä | EU-/Ei-EU-maatalous |
| Sisältö | 0.4 kg |
| Valmistaja | KoRo |
| EAN/GTIN | 4255582819243 |
| Tietolomake | Spesifikaatio |
| Kontrollinumero & luomu alkuperä |
|
| Saattaa sisältää | Saattaa sisältää -merkintä |
| Toimitus | Toimitustiedot |
| Yritys |
KoRo Handels GmbH Hauptstraße 26, 10827 Berlin |
| Säilytys | Säilytettävä viileässä ja kuivassa, valolta suojattuna |
| Ainesosat | 20 % puffattu ruskea riisi*, 20 % puffattu SPELTTI*, 20 % puffattu hirssi*, 20 % puffattu kvinoa*, 20 % puffattu EMMER*. *luonnonmukaisesta viljelystä |
| Myyntinimike | Luomu viljasekoitus puffatuista riiseistä, speltistä, hirssistä, kvinoasta ja emmeristä |
| Huomautus etiketeistä | Ainesosat, ravintoarvot ja pakkaus saattavat poiketa. Tarkempia tietoja varten lue tuotespesifikaatio. |
Hinta on kehittynyt ajan myötä seuraavasti
Kaikki tiedot ilman takuuta!
Mitä muut sanovat Puffattu 5 jyvän sekoitus 400g, luomu:sta
Kirjaudu sisään
Täydellinen yön yli -päällyste