Betal efter 30 dage.
På lager, leveringstid: 4-7 arbejdsdage
Køb nu: Havre-crispies med lys chokolade 1 kg
Forestil dig: Det er mandag morgen, der er ikke mere brød, og du er sent på den! Bare rolig, vi har en løsning på dette worst case scenarie: vores himmelske havre crisps med et sødt mælkechokoladeovertræk, der smelter dejligt i munden. Nyd den med en skål mælk eller en plantedrik efter eget valg, og det dårlige humør er væk, det lover vi. Hvad venter du på? Køb vores havrecrisps med mælkechokolade nu!
Lækker til en sød morgenmad, perfekt som snack
Vores havreknas er ikke kun en vidunderlig tilføjelse til morgenbordet for alle med en sød tand, men også lækre til mellemmåltider eller som et lækkert tilbehør til en afslappende filmaften. Du kan enten nyde havreknasen med mælk eller bruge dem som sprødt topping på grød, müsli eller yoghurt. Vores havreknas inviterer dig også til at nyde dem som en knasende smagsoplevelse på en ispind. Du kan også straks pifte enhver kedelig dessert op med havreknas. Kombinationen af barndomsminder, knasende sjov og mælkechokolade giver disse havrecrisps en sukkerholdig sød vemodighed. Det er garanteret, at den praktiske fordelstørrelse på 1 kg hurtigt vil forsvinde. Vil du lære endnu flere knasende højdepunkter at kende? Så prøv vores hasselnøddecrunchies eller frysetørrede hindbær i mørk chokolade.
Sådan får du knas i havregrynspuderne
For at fremstille vores lækre havregrynspuder blander vi havregryn med andre ingredienser som rismel og sukker. En særlig detalje er, at vi ikke tilsætter hvedemel. Blandingen koges og ekstruderes derefter. Det betyder, at havregrynene presses i den rigtige form under tryk. Tilbage er vores havreknas, som er uovertruffen knasende og derefter overtrukket med mælkechokolade.
De er dejligt sprøde og dejligt smagfulde og chokoladeagtige: Køb vores havreknas nu
Uanset om det er som en sød morgenmadsidé til grød eller müsli, som snack om aftenen, mens du ser tv, som topping til is og desserter eller bare fordi at du er lækkersulten - med vores sprøde højdepunkt har du den rigtige ledsager til enhver tid af dagen. Med deres udsøgte mælkechokoladeovertræk er havreknas en snack til at smelte væk. Og takket være den praktiske værdipakke på 1 kg er du garanteret en længerevarende glæde. Gå ikke glip af dette sprøde tilbud: Køb det chokolade højdepunkt nu, og din mandag morgen er reddet!
| Gennemsnitligt næringsindhold | per 100 g |
|---|---|
| Energi (i kj/kcal) | 2083 / 497 |
| Fedt | 24 g |
| Heraf mættede fedtsyrer | 14 g |
| Kulhydrater | 63 g |
| Heraf sukkerarter | 49 g |
| Kostfibre | 3.3 g |
| Protein | 6.5 g |
| Salt | 0.32 g |
| Varenummer: | CRIS_007 |
|---|---|
| Bedst før | 26.09.2026 |
| Oprindelse (forarbejdning) | Holland |
| Indhold | 1 kg |
| Producent | KoRo |
| EAN/GTIN | 4260654780918 |
| Datablad | Specifikation |
| Spor | Forklaring af sporhenvisning |
| Forsendelse | Forsendelsesinformationer |
| Virksomhed |
KoRo Handels GmbH Hauptstraße 26, 10827 Berlin |
| Opbevaring | Opbevares tørt, køligt og beskyttet mod lys |
| Ingredienser | 77 % MÆLKECHOKOLADE (sukker, kakaosmør, SØDMÆLKEPULVER, kakaomasse, VALLEPULVER, LAKTOSE, emulgator: SOJELECITHIN; naturlig vaniljearoma), 23 % HAVRECRISPIES (HAVREMEL, rismel, BYGMALTSEKSTRAKT, salt), glaseringsmiddel: arabisk gummi. Kakao: mindst 30,5 %. |
| Krydskontaminering | Kan indeholde spor af JORDNØDDER og NØDDER |
| Varebetegnelse | Havre-crispies med lys chokolade |
| Etikethenvisning | Ingredienser, næringsværdier og emballage kan variere. For korrekte oplysninger henvises til produktbeskrivelsen. |
| Presse og forhandlere | Download billede uden baggrund |
Sådan har prisen udviklet sig over tid
Alle oplysninger uden garanti!
Login
4-5 stjerne bedømmelser 🙂
Jeg vil bestille igen.
1-3 stjerne bedømmelser 🙃
Sprød, men for sød.
Knasende og lækker
Okay pris og mængde en lækker lille snack
Virkelig hyggeligt
Chokoladen er rigtig god, den er let, jeg er vild med den!
Den skal du altid have med dig!
Toppet!!!
meget lækkert
Lækkert til morgenmad
Sprød, men for sød.
Mange tak for din feedback 💛 Vores havre-crispies med mælkchokolade kombinerer sprøde havregryn med et lag mælkchokolade, hvilket giver en bevidst sød smag. Afhængigt af personlig smag kan sødmen være mere fremtrædende og overdøve andre nuancer. Det er ærgerligt, at de ikke helt faldt i din smag – måske kan du finde en mindre sød alternativ i vores sortiment, der passer bedre til dig 😊
Vores bestsellere
Nyt hos KoRo og med gratis forsendelse. Prøv noget nyt!
KoRo Handels GmbH
14.03.2026
Mange tak for din feedback 💛 Vores havre-crispies med mælkchokolade kombinerer sprøde havregryn med et lag mælkchokolade, hvilket giver en bevidst sød smag. Afhængigt af personlig smag kan sødmen være mere fremtrædende og overdøve andre nuancer. Det er ærgerligt, at de ikke helt faldt i din smag – måske kan du finde en mindre sød alternativ i vores sortiment, der passer bedre til dig 😊