Betal efter 30 dage.
På lager, leveringstid: 4-7 arbejdsdage
Køb nu: Økologisk græskarkerneprotein 60% 1 kg
Ville du have troet, at de små grønne frø ikke kun smager godt, men også indeholder en masse protein? Så hvorfor ikke lave et lækkert proteinpulver af dem, så du også kan nyde den lækre smag i andre kombinationer? Vi har sat det hele i gang og præsenterer nu stolt vores lækre proteinpulver af græskarkerner. Pulveret har en behagelig nøddesmag og er fantastisk til madlavning og bagning. Med en 1 kg fordelspakke står intet i vejen for dine næste proteinrige bagekreationer!
Protein fra græskarkerner pifter dine retter op!
Hvis du næsten ikke kan undvære græskarkerner, vil du elske vores græskarkerneprotein! Det kan bruges ligesom mel og er derfor perfekt til at bage lækkert brød og andet bagværk. For at opnå et perfekt resultat anbefaler vi, at du erstatter ca. 25-30 % af det mel, du normalt bruger, med vores græskarkernemelpulver. Hvad med: græskarkernruller med hele kerner udenpå og aromatisk nøddeagtig græskarkernesmag i dejen. Men pulveret er også perfekt i en smoothie om morgenen eller efter sport for at give dig ekstra meget protein fra græskarkerner. Det grønne pulver fra græskarkerner er forresten også rigt på fibre (14 g/100 g), vegansk og er kun fremstillet af frø fra økologisk landbrug.
Køb økologisk græskarkerneprotein nu!
Vores græskarkerner er det optimale valg, hvis du elsker græskarkerner i din salat, på dit brød eller rent! Da du nemt kan opfylde dit daglige proteinbehov med vores nøddepulver og få masser af fibre, er der intet, der står i vejen for din beslutning. Superproteinkilde fra ristede græskarkerner i økologisk kvalitet: Med lækre og nye bagekreationer af vores økologiske græskarkerneprotein er du sikker på at overbevise din familie og venner! Hvis du stadig leder efter andre veganske proteinpulvere, kan du prøve vores ærteprotein, hampeprotein eller lækre lupinprotein. For de ambitiøse motionister blandt os er proteinbarer som vores Max & Moritz-kombination bestemt værd at prøve. Da du kan købe 1 kg af det specielle græskarkerneprotein i vores fordelspakke, er du helt sikkert forsynet i lang tid.
| Gennemsnitligt næringsindhold | per 100 g |
|---|---|
| Energi (i kj/kcal) | 1462 / 347 |
| Fedt | 11 g |
| Heraf mættede fedtsyrer | 2 g |
| Kulhydrater | 2.5 g |
| Heraf sukkerarter | 2.5 g |
| Kostfibre | 14 g |
| Protein | 60 g |
| Salt | 2 g |
| Varenummer: | PROTEIN_037 |
|---|---|
| Bedst før | 31.08.2026 |
| Oprindelse | Østrig |
| Oprindelse (forarbejdning) | Østrig |
| Øko-oprindelse | EU-jordbrug |
| Indhold | 1 kg |
| Producent | KoRo |
| EAN/GTIN | 4260718290643 |
| Datablad | Specifikation |
| Øko-kontrolorgan |
|
| Spor | Forklaring af sporhenvisning |
| Forsendelse | Forsendelsesinformationer |
| Virksomhed |
KoRo Handels GmbH Hauptstraße 26, 10827 Berlin |
| Opbevaring | Opbevares tørt og køligt. Beskyttes mod varme og lys |
| Ingredienser | 98 % græskarkerner*, salt *fra økologisk landbrug |
| Krydskontaminering | Kan indeholde spor af jordnødder, nødder og sesam. |
| Varebetegnelse | Økologisk græskarkerner presset kagemel |
| Etikethenvisning | Ingredienser, næringsværdier og emballage kan variere. For korrekte oplysninger henvises til produktbeskrivelsen. |
| Presse og forhandlere | Download billede uden baggrund |
Sådan har prisen udviklet sig over tid
Alle oplysninger uden garanti!
Login
4-5 stjerne bedømmelser 🙂
Fremragende smag. Konsistensen er bedre at spise (i yoghurt) end at drikke.
1-3 stjerne bedømmelser 🙃
OBS: Salt!
Smager godt i en proteinshake med ærteprotein
Jeg foretrækker hele frøet
Fyldt med planteproteiner, smag af græskarkerner
vil helt sikkert blive bestilt igen
Pris/kvalitet
Et fremragende proteintilskud
Smagen er ikke stærk; jeg blander det i min havregrød, og man kan slet ikke smage det.
Perfekt til at få lidt ekstra protein i løbet af dagen.
meget velsmagende, i suppe eller smoothies!
Jeg har bestilt hos KORO flere gange og er endnu ikke blevet skuffet.
Fremragende smag. Konsistensen er bedre at spise (i yoghurt) end at drikke.
Tak, og hvornår kommer dem med sarasin?
Vores bestsellere
Nyt hos KoRo og med gratis forsendelse. Prøv noget nyt!
KoRo Handels GmbH
31.08.2025
Hey, vielen Dank für Dein Feedback. Wir bedauern sehr, dass das Produkt nicht zu 100% Deine Erwartungen erfüllen konnte. Sicherlich findest Du noch Deinen persönlichen Favoriten bei uns im Shop. Alles Liebe Dein KoRo Team :)