Økologiske spirede havregryn 1 kg
Vil du gerne vide, hvornår dette produkt er tilbage på lager? Så sender vi dig en e-mail! Du skal blot logge ind på forhånd og derefter klikke på denne knap.
Ved at indsende denne formular accepterer jeg generelle vilkår og betingelser såvel som oplysninger om databeskyttelse.
Betal efter 30 dage.Køb nu: Økologiske spirede havregryn 1 kg
Spirede havregryn er kendetegnet ved en mild smag. Når de spirer, kan de finvalsede gryn udgøre en perfekt tilføjelse til en base-rig diæt.
Havregryn, både almindelige såvel som de spirede, er ikke kun en fantastisk, mættende og velsmagende morgenmad - om det er som grød, müsli, overnight-oat eller pur med mælk - men også højst velegnet som bage-ingrediens til alt fra brød til bananbrød og havrecookies.
| Gennemsnitlige næringsværdier | pr. 100 g |
|---|---|
| Brændværdi (i kj/kcal) | 1639 / 388 |
| Fedt | 7.5 g |
| heraf mættede fedtsyrer | 1.3 g |
| Kulhydrater | 69 g |
| heraf sukker | 1.2 g |
| Kostfibre | 3.1 g |
| Protein | 9.6 g |
| Salt | 0.03 g |
| Produktnummer | HAFER_007 |
| Bedst før-dato | 15.03.2027 |
| Oprindelse | ERFRAGEN |
| Oprindelse (forarbejdning) | Rumænien |
| Indhold | 1 kg |
| Producent | KoRo |
| EAN/GTIN | 4260654781472 |
| Datablad | Specifikation |
| Økologisk kontrolorgan og økologisk oprindelse | |
| Næringsspor | Forklaring til sporingsmærkning |
| Forsendelse | Leveringstid uden for Tyskland |
| Virksomhed | KoRo Handels GmbH Hauptstraße 26, 10827 Berlin |
| Opbevaring | Opbevares tørt og køligt. Beskyttes mod lys |
| Ingredienser | 100% spirede havregryn* *fra økologisk landbrug |
| Krydskontaminering | Kan indholde spor af NØDDER og LUPINER. |
| Handelsnavn | Spirede øologiske havregryn |
| Etiketnote | Ingredienser, næringsværdier og emballage kan ændres. For nøjagtige oplysninger, se venligst produktbeskrivelsen. |
| Presse & forhandlere | Download frie billeder |
Spar fragtomkostningerne!
Så længe nye produkter ikke har smukke billeder endnu, sparer du forsendelsesomkostningerne





























.jpg?cs=srgb&auto=format,compress&fit=fill&w=628&h=854)
.jpg?cs=srgb&auto=format,compress&fit=fill&w=628&h=854)






