Luomu japanilainen vihreä Sencha-tee 500 g
Haluatko tietää, milloin tämä tuote on jälleen varastossa? Lähetämme sinulle sähköpostia! Kirjaudu vain sisään etukäteen ja napsauta sitten tätä painiketta.
Lähettämällä tämän lomakkeen hyväksyn yleiset ehdot sekä tietosuojaa koskevat tiedot.
Maksa 30 päivän kuluttua.Osta nyt: Luomu japanilainen vihreä Sencha-tee 500 g
Hyvää huomenta, auringonpaiste! Tänään säteilet vihreästä teestämme, jonka olemme valmistaneet sinua varten. Kun nautit tasapainoisesta Senchasta, jossa on makean kirpeä vivahde, ei kestä kauan saada sinut hyvälle tuulelle! Tilaa nyt vihreää teetä.
Japanilainen Sencha: paras vihreä tee
Sencha tee on vihreiden teelaatujen aurinkoinen lapsi. Kasvit kasvavat luonnonmukaisesti 150-350 metrin korkeudessa. Kun lehdet on kerätty kesällä, niitä höyrytetään kolme minuuttia perinteisin menetelmin ja sitten ne rullataan. Tämä rikkoo lehtien pinnan ja lisää makua entisestään. Japanilainen vihreä teemme tuo mukiisi aromaattisen ja raikkaan maun.
Luomu vihreä Sencha tee on helppo valmistaa
Vain kahden minuutin haudutusajan jälkeen luomu vihreä teemme on valmis nautittavaksi. Älä kaada kiehuvaa vettä teelehtien päälle, vaan anna keitetyn veden jäähtyä 60-80 °C:n lämpötilaan. Lehtien korkean laadun ja huolellisen käsittelyn ansiosta voit valmistaa teetä jopa useita kertoja!
Täydelliset keksit vihreän teen seuraksi
Mitä olisikaan lämmittävä tee hyvin ansaitulla iltapäivätauolla ilman makeita herkkuja! Kun välipalalautasella on rapeita kaurakeksejä, joissa on suklaapisaroita, elämä on varsin siedettävää, eikö olekin? Meillä on sinulle japanilainen sananlasku: "Kuuma kylpy virkistää kehoa, kuuma tee virkistää mieltä". Teevalikoimamme avulla mielesi virkistyy varmasti!
Tilaa KoRon nettikaupasta vihreää Sencha teetä
Aika rauhoittua, lukea hyvä kirja ja juoda lämmittävä kuppi teetä! Makea, kirpeä ja raikas tuoksu vie sinut rauhan ja rentoutumisen keitaaseen. Korkean lehtien laadun ja huolellisen käsittelyn ansiosta voit hauduttaa teetä jopa useita kertoja. Tilaa vihreää teetä KoRon nettikaupasta!
| Keskimääräiset ravintoarvot | per 100g |
|---|---|
| Energia-arvo (kJ/kcal) | 0 / 0 |
| Rasva | 0 g |
| josta tyydyttyneitä rasvahappoja | 0 g |
| Hiilihydraatit | 0 g |
| josta sokeria | 0 g |
| Ravintokuitu | 0 g |
| Proteiini | 0 g |
| Suola | 0 g |
| Tuotenumero | TEE_001 |
| Parasta ennen -päiväys | 18.03.2027 |
| Alkuperä | Japani |
| Sisältö | 0.5 kg |
| Valmistaja | KoRo |
| EAN/GTIN | 4260335838198 |
| Tietolomake | Spesifikaatio |
| Luomuvalvontalaitos ja luomualkuperä | |
| Ravintojäämät | Ravintojäämät |
| Toimitus | Toimitusaika Saksan ulkopuolella |
| Yritys | KoRo Handels GmbH Hauptstraße 26, 10827 Berlin |
| Säilytysohjeet | Säilytettävä kuivassa ja viileässä, valolta suojattuna |
| Ainesosat | 100 % vihreä tee* *kontrolloitu luonnonmukainen viljely |
| Ristikontaminaatio | Saattaa sisältää pieniä määriä GLUTEENIA, SOIJAA, muita PÄHKINÖITÄ ja SEESAMIA |
| Kaupallinen nimi | Luomu japanilainen vihreä Sencha-tee |
| Huomautus etiketistä | Ainesosat, ravintoarvot ja pakkaukset voivat vaihdella. Tarkat tiedot löydät tuotekuvauksesta. |
| Lehdistö & jälleenmyyjät | Lataa rajattu kuva |


















.jpg?cs=srgb&auto=format,compress&fit=fill&w=628&h=854)






