Maksa 30 päivän kuluttua.
Saatavilla, toimitusaika 5-7 arkipäivää
Osta nyt: Luomu tattarihiutale 1,5 kg
Kaurahiutaleet ovat monen keittiön kulmakivi, mutta oletko koskaan miettinyt, mikä voisi korvata ne? Anna tilaa luomu tattarihiutaleillemme! Nämä hiutaleet tuovat uutta potkua aamuun. Ne ovat koostumukseltaan samettisen pehmeitä ja maultaan hurmaavia. Tilaa luomu tattarihiutaleet ja anna niiden sulaa kielelläsi.
Monipuoliset reseptit tattarihiutaleista
Mitä tattari oikeastaan on? Se on gluteeniton pseudovilja, jota voi käyttää lähes samalla tavalla kuin tavallisia viljoja. Voit valmistaa tattarihiutaleet juuri niin kuin lempikaurapuurosi, mutta tattari vie maun uudelle tasolle. Maku on intensiivinen ja ihanan pähkinäinen. Viimeistele tattaripuuro pähkinätahnoilla tai pakastekuivatuilla hedelmillä saadaksesi täydellisen lopputuloksen. Tattarihiutaleet sopivat erinomaisesti myös leivontaan: kokeile niitä mehevissä leivissä, sämpylöissä tai vaikkapa vohveleissa ja pannukakuissa. Tattarihiutaleemme ovat myös oiva kuitujen lähde, sillä ne sisältävät kuitua 5,9 g / 100 g.
Tilaa tattarihiutaleet kätevässä suurpakkauksessa
Meidän tattarihiutaleemme ovat 100 % luomua ja peräisin Euroopasta. Reilun 1,5 kg suurpakkauksen ansiosta voit nauttia aamiaisesta pitkään ilman pelkoa hiutaleiden loppumisesta. Tattari on loistava vaihtoehto perinteiselle viljalle ja tuo vaihtelua ruokavalioon. Jos rakastat erilaisia puuroja, tutustu myös muihin hiutaleisiimme ja hiutalesekoituksiimme. Tilaa luomu tattarihiutaleet ja aseta aamiaisellesi uudet standardit!
| Ravintoarvo keskimäärin | per 100 g |
|---|---|
| Energia (kj/kcal) | 1449 / 346 |
| Rasva | 3.9 g |
| josta tyydyttynyttä rasvaa | 0.8 g |
| Hiilihydraatit | 60 g |
| josta sokereita | 1.2 g |
| Ravintokuitu | 5.9 g |
| Proteiini | 15 g |
| Suola | 0 g |
| Tuotenumero: | BUCH_009 |
|---|---|
| Parasta ennen -päiväys | 05.01.2027 |
| Alkuperä | Puola |
| Alkuperä (Käsittely) | Puola |
| Luomu alkuperä | EU-maatalous |
| Sisältö | 1.5 kg |
| Valmistaja | KoRo |
| EAN/GTIN | 4255582816013 |
| Tietolomake | Spesifikaatio |
| Kontrollinumero & luomu alkuperä |
|
| Saattaa sisältää | Saattaa sisältää -merkintä |
| Toimitus | Toimitustiedot |
| Yritys |
KoRo Handels GmbH Hauptstraße 26, 10827 Berlin |
| Säilytys | Säilytettävä kuivassa ja viileässä |
| Ainesosat | 100 % tattarihiutale*. *luonnonmukainen viljely |
| Ristikontaminaatio | Saattaa sisältää GLUTEENIA, SOIJAA, SEESAMIA ja PÄHKINÖITÄ |
| Myyntinimike | Vaaleat luomu tattarihiutaleet |
| Huomautus etiketeistä | Ainesosat, ravintoarvot ja pakkaus saattavat poiketa. Tarkempia tietoja varten lue tuotespesifikaatio. |
| Lehdistö & jälleenmyyjät | Lataa kuvat ilman taustaa |
Hinta on kehittynyt ajan myötä seuraavasti
Kaikki tiedot ilman takuuta!
Jos tattarihiutaleet säilytetään viileässä ja kuivassa paikassa, ne säilyvät avaamattomassa alkuperäispakkauksessa vähintään 12 kuukautta valmistuspäivästä.
Tattarihiutaleet eivät luonnostaan sisällä gluteenia. Viljelyalueesta riippuen luomu tattarihiutaleiden sadonkorjuun tai jalostuksen aikana voi kuitenkin esiintyä gluteenia sisältävien viljojen aiheuttama kontaminaatio.
Toisin kuin kaurahiutaleissa, tattarihiutaleilla on intensiivinen, pähkinäinen maku. KoRon tattarihiutaleet ovat 100 % luomuviljeltyjä, eivätkä sisällä keinotekoisia makuaineita, väriaineita tai säilöntäaineita, ja ne ovat myös kuidun lähde (5,9 g/100 g). Kätevä edullinen pakkaus varmistaa pitkäkestoisen riittävyyden.
Kyllä, tattarihiutaleemme ovat luonnonmukaisesti viljeltyjä.
Kirjaudu sisään
4-5 tähden arvostelut 🙂
Sisältää tuhoutumattomia lektiinejä
1-3 tähden arvostelut 🙃
__TS_HEADLINE__
Erinomaiset
Hiutaleet saapuivat ehjinä, eivätkä ne olleet murentuneet!
Erittäin suositeltavia
aamiainen
Herkullinen gluteeniton tuote, joka täyttää tarpeet!
Hyvä, jos osaat käyttää niitä.
Herkullista aamiaispuuroa
Erittäin hyvä ja suositeltava
Herkullista leivässä tai myslinä
Erittäin kätevä
Ravitsevaa ja maukasta