Luomu tumma suklaa Duo mansikka 12 x 2 x 20 g
Maksa 30 päivän kuluttua.Osta nyt: Luomu tumma suklaa Duo mansikka 12 x 2 x 20 g
Meille mansikat ovat kesän epävirallisia lähettiläitä – ne maistuvat päivältä järvellä, lämpimiltä öiltä ja kirkkaalta auringonpaisteelta. Ja mikä parasta? Aavistus tätä tunnetta on nyt saatavilla ympäri vuoden, kun puraiset mansikkaista luomu tumma suklaa Duo -suklaapalaamme. Kesämoodi on taas täällä! Pehmeä, suussa sulava tumma suklaa kuorruttaa kaura-cashewpähkinätäytteen, joka on täynnä makeiden mansikoiden makua. Kätevä ja aina valmis naposteltavaksi, kun haluat tuoda palan kesää mukanasi kotiin!
Lyhyt ainesosaluettelo, suuri nautinto
Näissä pienissä suklaaherkuissa on keskitytty olennaiseen: kaura-cashewpähkinätäyte kohtaa rapean tummasuklaakuorrutteen – ja kaiken kruunaa mansikka-omenahillosisus keskellä. Tämä välipala on makeutettu vain agavesiirapilla, taatelitahnalla ja tummalla suklaallamme, jossa on kookossokeria. Kaikki luomua, kaikki kasvipohjaista! Mikäli kaipaat makuun vaihtelua, kokeile ihmeessä myös tumma suklaa Duo kermaisella vadelma-cashewpähkinätäytteellä!
Kesä taskussa
Aina ei tarvita suurta pakkausta, vaan vain juuri sopivasti nautintoa. Mansikka-duomme on saatavilla kätevässä 2 x 20 g välipalapakkauksessa – ihanteellinen mukaan otettavaksi ja naposteltavaksi aina, kun kesää tulee ikävä, ja tietysti muutenkin. Olipa kyseessä sitten makea kahvin lisuke, nopea tauko töissä tai hedelmäisen herkullinen välipala matkalla: Luomu tummasuklaaduo mansikka mahtuu laukkuun mukaan ja on aina valmis naposteltavaksi. Tilaa vegaaniset duo välipalat nyt!
| Keskimääräiset ravintoarvot | per 100g |
|---|---|
| Energia-arvo (kJ/kcal) | 1612 / 384 |
| Rasva | 13 g |
| josta tyydyttyneitä rasvahappoja | 4.2 g |
| Hiilihydraatit | 57 g |
| josta sokeria | 37 g |
| Ravintokuitu | 6.8 g |
| Proteiini | 7.2 g |
| Suola | 0.05 g |
| Tuotenumero | DUO_002_T12 |
| Alkuperä | Saksa (kaurahiutaleet, omena-mansikkasose), Vietnam (cashewt) |
| Alkuperä (käsittely) | Bulgaria |
| Sisältö | 0.48 kg |
| Valmistaja | KoRo |
| EAN/GTIN | 4255582817164 |
| Tietolomake | Spesifikaatio |
| Luomuvalvontalaitos ja luomualkuperä | |
| Ravintojäämät | Ravintojäämät |
| Toimitus | Toimitusaika Saksan ulkopuolella |
| Yritys | KoRo Handels GmbH Hauptstraße 26, 10827 Berlin |
| Säilytysohjeet | Säilytä viileässä ja kuivassa, valolta suojattuna |
| Ainesosat | 22 % Omena-mansikkasose* (Omenamehutiiviste*, omenasosetiiviste*, mansikkasose*, retiisitiiviste*, porkkanatiiviste*), 21 % gluteeniton KAURAHIUTALE*, CASHEWPÄHKINÄ*, agavesiirappi*, 13 % tumma suklaa* (kaakao*, kookossokeri*, kaakaovoi*), taatelitahna*, agaveinuliinijauhe*, kaakaovoi*. Kaakaopitoisuus: vähintään 70 % suklaasta. *luonnonmukainen viljely |
| Ristikontaminaatio | Saattaa sisältää MAAPÄHKINÄÄ, SOIJAA, MAITOA (LAKTOOSI), muita PÄHKINÖITÄ ja SEESAMIA |
| Kaupallinen nimi | Luomu kauravälipala mansikkatäytteellä ja tummalla suklaakuorrutteella |
| Huomautus etiketistä | Ainesosat, ravintoarvot ja pakkaukset voivat vaihdella. Tarkat tiedot löydät tuotekuvauksesta. |








.jpg?cs=srgb&auto=format,compress&fit=fill&w=628&h=854)




.jpg?cs=srgb&auto=format,compress&fit=fill&w=628&h=854)
.jpg?cs=srgb&auto=format,compress&fit=fill&w=628&h=854)

.jpg?cs=srgb&auto=format,compress&fit=fill&w=628&h=854)









