Maksa 30 päivän kuluttua.
Saatavilla, toimitusaika 5-7 arkipäivää
Osta nyt: Vegaaninen proteiinipatukka deluxe, maapähkinä 12 x 55g
Tiesitkö, että maapähkinöiden heittämisessä on ennätys? Kyllä, kuulit oikein! Englantilainen entinen olympiaurheilija onnistui heittämään maapähkinän tasan 39,92 metriä! Todellinen heittotaidon suoritus, kun otetaan huomioon kevyiden pähkinöiden huonot lento-ominaisuudet. Kilpaurheilija pääsi Guinnessin ennätysten kirjaan. Kokeile siis proteiinipatukkaamme. Odota, emme tarkoita, että sinun pitäisi heittää proteiinipatukka pois! Pidä se mieluummin lähelläsi. Korkean proteiinipitoisuutensa (24 g/100 g) ansiosta se sopii erinomaisesti ennen urheilua, urheilun aikana tai sen jälkeen. Tämä johtuu siitä, että proteiini edistää lihasmassan ylläpitoa ja kasvua sekä normaalin luumassan säilymistä. Kermainen maapähkinätäyte yhdistettynä pähkinäiseen proteiinikerrokseen, joka on päällystetty kaakaovoi-kuorrutteella ja rapeilla proteiinimuroilla, on lähes ennätyksellinen!
Vegaaninen proteiinipatukka maapähkinä jokaiseen päivään
Pähkinäinen proteiinipatukka ei tietenkään ole vain ihanteellinen lisä treenirutiineihisi. Se mahtuu taatusti myös jokaiseen laukkuun ja on siten maukas arjen kumppanisi. Olipa kyse sitten hermoja raastavasta junamatkasta, luennon aikana, hyvin suunnitellusta kaupunkireissusta tai illan jälkiruoaksi. Voit aina luottaa Protein Bar Deluxe Veganiin! Pidätkö mieluummin hedelmäisestä ja suklaisesta? Mikset sitten kokeilisi patukkavalikoimamme toista vegaanista lisäystä: Protein Bar Deluxe Vegan Raspberry Choc.
Osta Vegaaninen proteiinipatukka maapähkinä
Huomio kaikki maapähkinäfanit: Tätä proteiinipatukkaa ei kannata jättää väliin! Hienosti sulava maapähkinätä täyte, päällystetty kaakaovoi kuorrutteella, pyöristetty tarpeellisella rapeudella! Lyhyesti sanottuna: täysi deluxe-maku kuten patukkakollegoillaan, mutta vegaaninen! Tämä johtuu siitä, että patukan korkea proteiinipitoisuus on puhtaasti kasviperäistä - kiitos herne-, soija-, riisi- ja härkäpapuproteiinin. Proteiinipatukka Deluxe Vegan Peanut pääsee siis taatusti voittajien palkintokorokkeelle. Tilaa nyt!
*Sisältää luonnostaan sokeria.
**Proteiinipatukka on makeutettu maltitolilla ja sukraloosilla. Saattaa vaikuttaa laksatiivisesti, jos sitä nautitaan liikaa.
| Ravintoarvo keskimäärin | per 100 g |
|---|---|
| Energia (kj/kcal) | 1675 / 402 |
| Rasva | 20 g |
| josta tyydyttynyttä rasvaa | 8.6 g |
| Hiilihydraatit | 43 g |
| josta sokereita | 2.7 g |
| joista polyoleja | 34 g |
| Ravintokuitu | 4.2 g |
| Proteiini | 24 g |
| Suola | 1.2 g |
| Tuotenumero: | PROTEIN_065_T12 |
|---|---|
| Alkuperä | EU/ei-EU (kaakaovoin kuorrutus), Puola (maapähkinätahna). |
| Alkuperä (Käsittely) | Saksa |
| Sisältö | 0.66 kg |
| Valmistaja | KoRo |
| EAN/GTIN | 4255582814170 |
| Tietolomake | Spesifikaatio |
| Saattaa sisältää | Saattaa sisältää -merkintä |
| Toimitus | Toimitustiedot |
| Yritys |
KoRo Handels GmbH Hauptstraße 26, 10827 Berlin |
| Säilytys | Säilytettävä kuivassa ja viileässä |
| Ainesosat | 28 % kaakaovoikuorrute makeutusaineella (makeutusaine: maltitoli; kaakaovoi, riisiuutejauhe, kaakaomassa, kookosmaitojauhe, inuliini, emulgointiaine: lesitiini; suola), makeutusaine: maltitoli, sukraloosi; herneproteiini, 10 % MAAPÄHKINÄTAHNA, kosteudensäätöaine: glyseriini; SOIJAPROTEIINI, johanneksenleipäpuujauhe, aromi, riisiproteiini, härkäpapuproteiini, emulgointiaine: lesitiini; MANTELITAHNA, kaakaovoi, suola |
| Ristikontaminaatio | Saattaa sisältää GLUTEENIA, KANANMUNIA, MAITOA (LAKTOOSI), muita PÄHKINÖITÄ, MANTELEITA, HASSELPÄHKINÄÄ, CASHEWPÄHKINÄÄ ja PISTAASIA |
| Myyntinimike | Vegaaninen proteiinipatukka 20 % maapähkinävoitäytteellä ja kuorrutettu kaakaovoikuorrutteella, maapähkinän ja suklaan makuinen. Sisältää makeutusaineita |
| Huomautus etiketeistä | Ainesosat, ravintoarvot ja pakkaus saattavat poiketa. Tarkempia tietoja varten lue tuotespesifikaatio. |
| Lehdistö & jälleenmyyjät | Lataa kuvat ilman taustaa |
Hinta on kehittynyt ajan myötä seuraavasti
Kaikki tiedot ilman takuuta!
Mitä muut sanovat Vegaaninen proteiinipatukka deluxe, maapähkinä 12 x 55g:sta
Kirjaudu sisään
Best flavor ever
Ostan niitä varmasti uudelleen.
Maistuvin proteiinipatukka
Maku on erinomainen, vaikka se tuntuu paikoin hieman hiekkaiselta suussa, mutta joka tapauksessa loistava.
Keskinkertainen
Jos pidät maapähkinöistä, tulet rakastamaan tätä patukkaa!!
Mukavan pähkinäinen maku, täyttää hyvin
En usko, että aion ostaa sitä enää, mutta voin vahvistaa, että se on hyvää
Silloin on parempi ostaa tuoreita.
Erittäin hyvät
Yhä uudelleen
KoRo GmbH
05.05.2026
Kiitos palautteestasi! Harmi, että Protein Bar Deluxe Vegan Peanut -patukan maku ei enää vakuuttanut sinua. Erityisesti alennetuissa tuotteissa, joiden viimeinen käyttöpäivä on lähestymässä, maku voi tuotteesta riippuen hieman muuttua, mikä ei välttämättä miellytä kaikkia. Makuasiat ja kokemukset ovat hyvin yksilöllisiä. Voit ottaa yhteyttä asiakaspalveluumme milloin tahansa verkkosivustomme ohjeosion kautta. Toivomme, että löydät pian verkkosivustoltamme tuotteen, joka sopii sinulle paremmin 🤗