Betal efter 30 dage.
På lager, leveringstid: 4-7 arbejdsdage
Køb nu: Apple Pie Clusters 1 kg
Tørrede æblestykker, vaniljecookie-stykker, mælkechokolade og hvid chokolade mødes i et himmelsk mix - plus et hint af kanel. Pludselig er posen er tom. Disse Apple Pie clusters vil sørge for en smagseksplosion, der sender dig tilbage til barndommens land, hvor bedstemors friskbagte æbletærte spredte sin varme aroma af æble og kanel ud i hele huset. Forskellen er dog, at ingen kommer og slår dig over fingrene, når du lige skal have en lækkerbid til... og så én til! Vi tør godt sige, at vores apple pie clusters er så skønne og smagfuldt originale, at de bestemt også er geniale som gave til alle dine venner, der har en sød tand.
| Gennemsnitligt næringsindhold | per 100 g |
|---|---|
| Energi (i kj/kcal) | 2048 / 489 |
| Fedt | 23 g |
| Heraf mættede fedtsyrer | 13 g |
| Kulhydrater | 65 g |
| Heraf sukkerarter | 52 g |
| Kostfibre | 0.9 g |
| Protein | 4.6 g |
| Salt | 0.48 g |
| Varenummer: | APFEL_004 |
|---|---|
| Bedst før | 24.09.2026 |
| Oprindelse | Holland |
| Indhold | 1 kg |
| Producent | KoRo |
| EAN/GTIN | 4260654781823 |
| Datablad | Specifikation |
| Spor | Forklaring af sporhenvisning |
| Forsendelse | Forsendelsesinformationer |
| Virksomhed |
KoRo Handels GmbH Hauptstraße 26, 10827 Berlin |
| Opbevaring | Opbevares tørt og køligt. Beskyttes mod lys. |
| Ingredienser | 59 % hvid chokolade (sukker, kakaosmør, SØDMÆLKSPULVER, LAKTOSE, SKUMMEMÆLKSPULVER, emulgator: SOJALECITHIN; naturlig vaniljearoma), 32 % vaniljekiks (HVEDEMEL, sukker, vegetabilske olier (raps, shea, kokos), vand, fruktose, dextrose, hævemiddel: natriumhydrogencarbonat; HVEDESTIVELSE, salt, naturlig vaniljearoma, hævemiddel: Ammoniumhydrogencarbonat), 5,5 % MÆLKECHOKOLADE (sukker, kakaosmør, SØDMÆLKSPULVER, kakaomasse, HVEDEPULVER, LAKTOSE, emulgator: SOJALECITHIN; naturlig vaniljearoma), 2 % tørrede æbleterninger (2 % æble, konserveringsmiddel: SVOVL DIOXID), 1,5 % kanel. Kakao: mindst 30 % i chokoladen |
| Krydskontaminering | Kan indeholde JORDNØDDER og NØDDER. |
| Varebetegnelse | Vaniljekiks og tørrede æbleterninger overtrukket med hvid chokolade og kanel |
| Etikethenvisning | Ingredienser, næringsværdier og emballage kan variere. For korrekte oplysninger henvises til produktbeskrivelsen. |
| Presse og forhandlere | Download billede uden baggrund |
Sådan har prisen udviklet sig over tid
Alle oplysninger uden garanti!
Login
4-5 stjerne bedømmelser 🙂
Super velsmagende, smager som en bid æbletærte.
1-3 stjerne bedømmelser 🙃
Gør dig afhængig!
Jeg vil købe igen
Meget godt forhold mellem pris og kvalitet.
Meget, meget sød
Mange tak for din anmeldelse. Vi er kede af at høre, at Apple Pie Clusters er for søde efter din smag. Vi forstår, at smag er forskellig, og vi sætter stor pris på din feedback 💛
Så lækkert :-)
Ligesom jul
Vanedannende! :D
Indeholder stenhårde æblestykker
Smagen af klyngerne er virkelig god, MEN æblestykkerne får dig næsten til at bide tænderne sammen, hvilket gør det hele uspiseligt :-(
Hej, tak for din ærlige feedback på vores Apple Pie Clusters. Vi er kede af at høre, at du stødte på stenhårde æblestykker og derfor ikke kunne nyde klyngerne ordentligt. 😔 Det burde selvfølgelig ikke ske, og vi vil gerne undskylde for ulejligheden. Kontakt venligst vores kundeserviceteam. Den bedste måde at nå vores team på er via hjælpesektionen på vores hjemmeside. Alt det bedste fra KoRo-teamet
En absolut drøm af kanelæble og dejsmag. Et savn ved hver bestilling.
Virkelig lækker, og forholdet mellem pris og ydelse er rimeligt i forhold til den lækre smag.
Vores bestsellere
Nyt hos KoRo og med gratis forsendelse. Prøv noget nyt!
KoRo Handels GmbH
30.05.2023
Hej, kære kunde, tak for din feedback. Det er en skam, at vi ikke kunne opfylde din smag. Med venlig hilsen, dit KoRo-team