Pekannøddesmør 500 g
Betal efter 30 dage.Køb nu: Pekannøddesmør 500 g
Elsker du pekannødder, og leder du efter en ny smagsoplevelse med nødden med det sjove udseende? Så er der stor sandsynlighed for, at vores pekannøddesmør er noget for dig.
Pekannøddesmør - din loyale, cremede ledsager
Det er tid til en snack - helst noget sødt. Hvad kan du gøre uden at ty til chokolade? Tag en Medjool-daddel og dyp den i vores pekannøddesmør, så nemt og så lækkert! Ingen dadler lige ved hånden? Vores pekannøddesmør overbeviser med sin fyldighed og fortryller også alene. Derudover tilfører pekannøddesmøret som en nøddeagtig topping hver af dine kreationer det særlige ekstra. Gør din æble-kanel-grød til et sandt smagsmæssigt festfyrværkeri med en ske pekannøddesmør eller opgrader dine pandekager med par stænk af den blødtflydende nøddecreme. Mulighederne er uendelige. Elsker du i ny og næ en kop varm kakao lavet på en plantebaseret drik? Hvad med din helt egen nøddedrik - med pekannødder! Purer lidt vand med en ske af vores cremede pekannøddesmør, og du har din egen hjemmelavede plantedrik. Bedst af alt: du kan gøre det så cremet, som du vil! Bliv en plantedrikbarista og lav dine helt egne nøddedrikke. Vores tip: Brasiliansk para- og pekannøddedrik med et par dadler i blenderen!
Det særlige ved vores pekannøddesmør uden tilsat sukker
For os hos KoRo er produktionen af nøddesmør et projekt, der ligger os nært. Vi lægger hovederne sammen og tager på opdagelsesrejse for at finde de allerbedste ingredienser. Vi vil ikke prale: MEN - vi er meget stolte af vores pekannøddesmør. Indholdet: Fint udvalgte pekannødder fra USA. Fintpureret klarer pekannødderne sig fantastisk uden noget sniksnak: en ren smagsoplevelse og helt vegansk! Bestil dit glas rene, sød-buttery nødder online nu og vær klar med skeen.
*pekannøddesmør indeholder naturligt sukker
| Gennemsnitlige næringsværdier | pr. 100 g |
|---|---|
| Brændværdi (i kj/kcal) | 3122 / 758 |
| Fedt | 76 g |
| heraf mættede fedtsyrer | 6 g |
| Kulhydrater | 4 g |
| heraf sukker | 3 g |
| Kostfibre | 7 g |
| Protein | 10 g |
| Salt | 0 g |
| Produktnummer | PEKAN_002 |
| Bedst før-dato | 24.02.2029 |
| Oprindelse | United States of America |
| Oprindelse (forarbejdning) | Bulgarien |
| Indhold | 0.5 kg |
| Producent | KoRo |
| EAN/GTIN | 4260654788747 |
| Datablad | Specifikation |
| Næringsspor | Forklaring til sporingsmærkning |
| Forsendelse | Leveringstid uden for Tyskland |
| Virksomhed | KoRo Handels GmbH Hauptstraße 26, 10827 Berlin |
| Opbevaring | Opbevares tørt og køligt og beskyttes mod lys |
| Ingredienser | 100 % PEKANNØDDER |
| Krydskontaminering | Kan indeholde JORDNØDDER, SESAM og andre NØDDER |
| Handelsnavn | Pekannødder af ristede pekannødder |
| Etiketnote | Ingredienser, næringsværdier og emballage kan ændres. For nøjagtige oplysninger, se venligst produktbeskrivelsen. |
| Presse & forhandlere | Download frie billeder |
Spar fragtomkostningerne!
Så længe nye produkter ikke har smukke billeder endnu, sparer du forsendelsesomkostningerne
























.jpg?cs=srgb&auto=format,compress&fit=fill&w=628&h=854)
.jpg?cs=srgb&auto=format,compress&fit=fill&w=628&h=854)










.jpg?cs=srgb&auto=format,compress&fit=fill&w=628&h=854)
.jpg?cs=srgb&auto=format,compress&fit=fill&w=628&h=854)








