Økologisk kokossmør 6 x 450 g
- Tropisk, cremet nydelse
- Alsidig i sin anvendelse
- Fremstillet af fintmalet kokoskød
- Højt fiberindhold
- Fra økologisk landbrug
- Fordelspakke 6 x 450 g
Mængde
Betal efter 30 dage.Køb nu: Økologisk kokossmør 6 x 450 g
| Gennemsnitlige næringsværdier | pr. 100 g |
|---|
| Energi (i kj/kcal) | 2807 / 682 |
| Fedt | 66 g |
| heraf mættede fedtsyrer | 62 g |
| Kulhydrater | 7.5 g |
| heraf sukker | 7 g |
| Kostfibre | 16 g |
| Protein | 7 g |
| Salt | 0.034 g |
| Produktnummer | KOKOS_004_T6 |
| Bedst før-dato | 16.03.2028 |
| Oprindelse | Filippinerne |
| Oprindelse (forarbejdning) | Polen |
|
| Indhold | 2.7 kg |
| Producent | KoRo |
| EAN/GTIN | 4260654784695 |
| Datablad | Specifikation |
| Økologisk kontrolorgan og økologisk oprindelse | DE-ÖKO-012 |
| Næringsspor | Forklaring til sporingsmærkning |
| Forsendelse | Leveringstid uden for Tyskland |
| Virksomhed | KoRo Handels GmbH Hauptstraße 26, 10827 Berlin |
| Opbevaring | Opbevares køligt, tørt og beskyttet mod lys |
| Ingredienser | 100% kokosnød * * fra kontrolleret økologisk landbrug |
|
| Handelsnavn | Økologisk kokossmør |
| Etiketnote | Ingredienser, næringsværdier og emballage kan ændres. For nøjagtige oplysninger, se venligst produktbeskrivelsen. |
| Presse & forhandlere | Download frie billeder |
Spar fragtomkostningerne!
Så længe nye produkter ikke har smukke billeder endnu, sparer du forsendelsesomkostningerne
Økologisk kokosolie 1 liter
115 kr
Økologisk kokosblomstsukker 1 kg
87 kr
Økologiske pinjekerner 500 g
230 kr460 kr per 1 kg
Speltflakes uden tilsat sukker 400 g
33 kr83 kr per 1 kg
Økologiske linsechips med havsalt 100 g
25 kr250 kr per 1 kg
Dobbelt havrecookie med mørk chokoladecreme 180g
27 kr150 kr per 1 kg
Kunder købte også
Frysetørrede jordbærskiver 350 g
290 kr829 kr per 1 kg
Økologisk kokosmel 1 kg
95 kr
Økologisk kokosblomstsukker 1 kg
87 kr
- Tip

Økologisk surkål 500 g
16 kr32 kr per 1 kg
Økologiske kokoschips ristede 1 kg
120 kr
Økologiske afskallede hampefrø 1 kg
165 kr
Økologisk ærteprotein 500 g
105 kr210 kr per 1 kg