Maksa 30 päivän kuluttua.
Saatavilla, toimitusaika 5-7 arkipäivää
Osta nyt: Luomu cashewpatukka, hapankirsikka 50 g
“Cherry cherry Lady, Goin' through emotion, Love is where You find it, Listen to Your heart …” - klassikko, joka pitäisi soittaa joka 90-luvun juhlissa! Kappale on lisäksi kuin tehty meidän tuotteellemme. Olemme yhdistäneet parhaimmat cashwepähkinät kirsikan kanssa ja lisänneet herkullisen kuorrutuksen. Älä siis epäröi ja tilaa kotiin herkullinen patukkamme - välipala nopeaan nälkään! Osta nyt!
Rakastettu cashewpähkinä
Cashewpähkinää löytyy monessa eri muodossa, niin kuin esimerkiksi pähkinätahnana, paloina ja paahdettuna. Tosin termi "pähkinä" on virheellinen, sillä nämä "pähkinät" ovat oikeastaan siemeniä, jotka ovat peräisin cashewpuun hedelmistä. Cashew-puut ovat peräisin Brasiliasta, mistä portugalilaiset merimiehet kuljettivat 1500-luvulla cashewpähkinöitä Afrikan itärannikolle. Nykyään Afrikka ja Aasia ovat cashew-hedelmän tärkeimpiä viljelyalueita.
Monipuolinen valikoima välipalapatukoita
Olitpa sitten matkalla, töissä, yliopistossa tai koulussa, pähkinä-hedelmä patukkamme on välipala, joka pelastaa pienen nälän. Jos tykkäät kokeilla uusia patukoita voit myös tilata kotiin muita herkullisia vaihtoehtoja! Luomu kookospatukka, luomu punajuuripatukka ja vegaaninen suklaa-brownie patukkamme kuuluvat kestosuosikkeisiimme! Ne, jotka tuntevat meidät, tietävät sen: rakastamme pähkinöitä ja välipaloja! Juuri siksi kehitämme jatkuvasti uusia välipaloja, kuten tämän luomu cashew-kirsikka patukan. Makea, vaalea kuorrute viimeistelee cashew-kirsikka patukkamme hedelmäisen ja pähkinäisen maun. Viimeisenä muttei vähäisimpänä: cashew-kirsikka patukkamme on vegaaninen ja gluteeniton! Tarpeeksi maukkaita syitä laajentaa välipalavalikoimaasi, eikö niin? Tilaa nyt!
| Ravintoarvo keskimäärin | per 100 g |
|---|---|
| Energia (kj/kcal) | 1969 / 473 |
| Rasva | 29 g |
| josta tyydyttynyttä rasvaa | 15 g |
| Hiilihydraatit | 39 g |
| josta sokereita | 31 g |
| Ravintokuitu | 10 g |
| Proteiini | 8.9 g |
| Suola | 0.04 g |
| Tuotenumero: | RIEGEL_051 |
|---|---|
| Parasta ennen -päiväys | 13.12.2026 |
| Alkuperä | Bulgaria, Espanja, Italia, Cambodia, Sri Lanka, Peru, Pakistan, Turkki, Vietnam |
| Alkuperä (Käsittely) | Bulgaria |
| Luomu alkuperä | EU-/Ei-EU-maatalous |
| Sisältö | 0.05 kg |
| Valmistaja | KoRo |
| EAN/GTIN | 4260718299981 |
| Tietolomake | Spesifikaatio |
| Kontrollinumero & luomu alkuperä |
|
| Saattaa sisältää | Saattaa sisältää -merkintä |
| Toimitus | Toimitustiedot |
| Yritys |
KoRo Handels GmbH Hauptstraße 26, 10827 Berlin |
| Säilytys | Säilytettävä viileässä ja kuivassa paikassa valolta suojattuna |
| Ainesosat | Riisisiirappi, 23 % CASHEWPÄHKINÄ, valkoinen kuorrute* (kookossokeri*, kaakaovoi*, kookoskerma*, MANTELIPROTEIINI*, kookosjauho*, emulgointiaine: 18 % auringonkukkalesitiini*), kookosjauho, kaakaovoi, 8 % kuivattu hapankirsikka*, 3,5 % hapankirsikkajauhe* *luonnonmukainen viljely |
| Ristikontaminaatio | Saattaa sisältää MAAPÄHKINÄÄ, muita PÄHKINÖITÄ, ja SEESAMIA |
| Myyntinimike | Valkoisella kuorrutteella päällystetty luomu cashew-hapankirsikkapatukka |
| Huomautus etiketeistä | Ainesosat, ravintoarvot ja pakkaus saattavat poiketa. Tarkempia tietoja varten lue tuotespesifikaatio. |
Hinta on kehittynyt ajan myötä seuraavasti
Kaikki tiedot ilman takuuta!
Kirjaudu sisään
Aina taas kirsikan siemeniä
Aina taas kirsikan siemeniä
Kiitos palautteestasi! Olemme todella pahoillamme siitä, että olet useaan otteeseen purrut kirsikan siemeniä – se on tietysti erittäin epämiellyttävää, eikä sen pitäisi tapahtua. On myös harmi, että maku tai rakenne eivät vakuuttaneet sinua. Makuasiat ovat yksilöllisiä, mutta ymmärrämme täysin, että olit kuvitellut patukan hedelmällisemmäksi ja miellyttävämmäksi. Voit milloin tahansa ottaa yhteyttä asiakaspalveluumme ohjeiden kautta, jotta tiimimme voi tutkia tapausta tarkemmin. Toivomme, että löydät pian verkkosivuiltamme välipalan tai tuotteen, joka sopii sinulle paremmin 🤗
taivaallinen välipala
Enemmän kuin tarpeeksi.
Kiitos palautteestasi! Mukava kuulla, että pidät Bio Cashew -vadelma-kirsikka-patukasta ja että se sopii hyvin kotiin tai eväslaatikkoon. Ymmärrämme kuitenkin, että se voi joskus olla hieman liian iso mukaan otettavaksi – makumieltymykset ja tarpeet ovathan erilaisia. Asiakaspalvelumme auttaa sinua milloin tahansa, jos sinulla on kysyttävää. Toivomme, että löydät seuraavalla ostoskerrallasi välipalan, joka maistuu sinulle yhtä hyvältä 🤗
Selvä, mutta KoRolla on valikoimassaan parempia välipalapatukoita
TASAPAINOINEN MAKU JA INTENSIIVINEN PEHMEYS
Ruoka on hyvää, mutta ei mitään erityistä.
Kiitos palautteestasi! Harmi, että se maistui sinusta hieman mauttomalta – makuasioissa on tietysti eroja. Toivomme, että löydät pian verkkosivuiltamme välipalan tai tuotteen, joka sopii sinulle paremmin 😊
Tee tilauksesi ilman toimituskuluja! 🤑
Uutuus KoRo:ssa ja ilmainen toimitus. Kokeile jotain uutta!
KoRo GmbH
07.05.2026
Kiitos palautteestasi! Olemme pahoillamme, että olet löytänyt useita kertoja kirsikan siemeniä patukoista – näin ei tietenkään pitäisi tapahtua, ja ymmärrämme täysin, että se on pilannut nautintosi. On myös harmi, että maku ja rakenne eivät vastanneet odotuksiasi. Makuasiat ovat tietysti yksilöllisiä, mutta otamme palautteesi vakavasti. Voit milloin tahansa ottaa yhteyttä asiakaspalveluumme ohjesivustomme kautta, jotta asia voidaan tutkia tarkemmin 🤗