Maksa 30 päivän kuluttua.
Saatavilla, toimitusaika 5-7 arkipäivää
Osta nyt: Luomu herneproteiinijauhe 500 g
Luonnonmukaisen riisiproteiinimme, luonnonmukaisen hamppuproteiinimme ja luonnonmukaisen lupiiniproteiinimme lisäksi 100-prosenttisesta herneproteiini-isolaatista valmistettu sokeriton proteiinijauheemme on toinen herkullinen vaihtoehto tavanomaisille proteiinijauheseoksille. Tutustu vegaaniseen herneproteiinijauheeseemme ja ole seuraavan kuntosalikäyntisi tähti - tai yksinkertaisesti kokeile uutta proteiinipitoista herkkua. Osta luomuherneproteiinia 500 g pakkauksessa nyt!
Herneproteiini, monipuolinen urheiluun tai leipomiseen.
Voit käyttää hienoa herneproteiiniamme monipuolisesti ja yhdistää sen esimerkiksi smoothieen tai sekoittaa sen mysliin tai puuroon. Huomattavan korkean proteiinipitoisuuden (82 g/100 g) ja 0 g sokerin ansiosta herneproteiinijauheeme voi sekoittaa pirtelöösi energiaa vievän treenin jälkeen. Suosittelemme, ettet ylitä 30 g herneproteiini-isolaatin päiväannosta. Voit sekoittaa yhden annoksen, joka vastaa 30 g herneproteiinijauhetta mieluiten 200-250 ml:aan vettä, maitoa tai kasvipohjaista vaihtoehtoa.
Kokeile lukuisia reseptejä herneproteiinilla
Monipuolinen herneproteiinijauheemme sopii juomaksi, leivontaan ja ruoanlaittoon. Herneproteiinillamme voit loihtia muun muassa lihattomia ruokia, sillä kasvisruokailu on todellinen hitti! Ei ole turhaa, että nykyään voit löytää vegaanisia hampurilaisia, joissa on herneproteiinista valmistettuja mehukkaita patteja, lähes jokaiselta ruokalistalta suosikkiseudun hampurilaiskaupoistasi. Jos olet jo kyllästynyt soijaan lihattomana vaihtoehtona, kannattaa ehdottomasti tutustua herneproteiiniin!
Osta orgaanista herneproteiinijauhetta KoRolta
Oletko intohimoinen urheilija? Vai välttää eläinkunnan tuotteita mahdollisimman paljon? Vai oletko yksinkertaisesti pienen palkokasvin suuri fani? Silloin herneproteiini on juuri sinua varten! Tilaa luomuherneproteiini 500 g:n pakkauksissa netistä nyt!
| Ravintoarvo keskimäärin | per 100 g |
|---|---|
| Energia (kj/kcal) | 1711 / 409 |
| Rasva | 9.9 g |
| josta tyydyttynyttä rasvaa | 2 g |
| Hiilihydraatit | 0 g |
| josta sokereita | 0 g |
| Ravintokuitu | 1.3 g |
| Proteiini | 83 g |
| Suola | 2.7 g |
Verzehrempfehlung: Empfohlene Tagesdosis 30 g - als Shake in 200-250 mL Flüssigkeit (z.B. Haferdrink) einrühren. Auch zum Kochen und Backen geeignet
| Tuotenumero: | PROTEIN_008 |
|---|---|
| Parasta ennen -päiväys | 09.08.2027 |
| Alkuperä | Kiina |
| Alkuperä (Käsittely) | Kiina |
| Luomu alkuperä | Ei-EU-maatalous |
| Sisältö | 0.5 kg |
| Valmistaja | KoRo |
| EAN/GTIN | 4260335833735 |
| Tietolomake | Spesifikaatio |
| Kontrollinumero & luomu alkuperä |
|
| Saattaa sisältää | Saattaa sisältää -merkintä |
| Toimitus | Toimitustiedot |
| Yritys |
KoRo Handels GmbH Hauptstraße 26, 10827 Berlin |
| Säilytys | Säilytettävä kuivassa ja viileässä |
| Ainesosat | 100 % herneproteiini-isolaatti* *luonnonmukainen viljely |
| Ristikontaminaatio | Saattaa sisältää pieniä määriä GLUTEENIA, SOIJAA, PÄHKINÖITÄ ja SEESAMIA. |
| Myyntinimike | Luomu herneproteiini-isolaatti |
| Huomautus etiketeistä | Ainesosat, ravintoarvot ja pakkaus saattavat poiketa. Tarkempia tietoja varten lue tuotespesifikaatio. |
| Lehdistö & jälleenmyyjät | Lataa kuvat ilman taustaa |
Ilmastovaikutukset
Me KoRo:lla analysoimme herkkujemme valmistuksessa syntyviä kasvihuonekaasupäästöjä, mukaan lukien CO2, metaani ja ilokaasu. Ahkerat kestävyyden asiantuntijamme keräävät kaiken tarvittavan tiedon ja laskevat sen hiilidioksidiekvivalentti arvon. Nämä tiedot jaamme nyt sinulle, jotta voit tehdä perusteltuja ostopäätöksiä ja seurata henkilökohtaista hiilijalanjälkeäsi. Mutta myös me hyödynnämme näitä arvokkaita tietoja: näin voimme tulevaisuudessa tehdä toimitusketjumme älykkäämmiksi ja seurata myös omaa hiilijalanjälkeämme.
Tuotekohtaiset CO₂ päästöt
Helpottaaksemme kollegoidemme työtä kestävyys osastolla olemme liittyneet yhteistyöhön Cozero yrityksen kanssa. He tukevat meitä hiilidioksidipäästöjemme laskemisessa ohjelmistonsa avulla, koska herkkumme kokevat paljon eri vaiheita ennen kuin ne päätyvät varastoomme tai sinun napostelukippoon: tuotanto, pakkaus ja logistiikka - mainitakseni vain suuret vaiheet.
- Tuote
- Pakkaus
- Logistiikka
Hinta on kehittynyt ajan myötä seuraavasti
Kaikki tiedot ilman takuuta!
Kirjaudu sisään
4-5 tähden arvostelut 🙂
Miellyttävän makuinen proteiini
1-3 tähden arvostelut 🙃
Valitettavasti ei enää koskaan
Todella herkullista!
Olen ostanut sitä jo useita kertoja.
Kaikki hyvin, Alles gut
Se taipuu paakkuuntumaan hieman enemmän kuin muut vegaaniproteiinit – vaikka tämä saattaa johtua vain herneproteiinista.
olen erittäin tyytyväinen tuotteeseen
Hyvä hinta-laatusuhde
Tuore, mieto makuinen jauhe
Täydellinen tapa lisätä proteiinia kaurapuuroon.
Erinomainen valinta
Upea vegaaninen vaihtoehto
KoRo GmbH
11.05.2026
Hei 😊 Kiitos palautteestasi! Ymmärrämme huolesi ja suhtaudumme tuotteidemme laatuun ja alkuperään erittäin vakavasti. Proteiinijauhetta varten käyttämämme herneet tulevat valvotusta luomuviljelystä ja täyttävät kaikki asianmukaiset sertifikaatit. Vaikka jalostus tapahtuu Kiinassa, varmistamme, että kaikkia kansainvälisiä standardeja ja määräyksiä noudatetaan, jotta voimme tarjota sinulle parasta mahdollista laatua. Jos sinulla on kysyttävää tai haluat lisätietoja alkuperämaista, voit ottaa yhteyttä asiakaspalvelutiimiimme help-osion kautta. 💚 Kaikkea hyvää KoRo-tiimiltä :)