Pistaasitahna 500 g
Maksa 30 päivän kuluttua.Osta nyt: Pistaasitahna 500 g
Jos jokin KoRon valikoiman tuote ansaitsee todellisen evergreen-statuksen, niin ehdottomasti tämä: pistaasipähkinätahnamme! Eikä vain sen kullanvihreän värin vuoksi, vaan ennen kaikkea sen intensiivisen pähkinäisen aromin ansiosta. Olemme valinneet sinua varten parhaat pistaasipähkinät, kuorineet ne huolellisesti, paahtaneet hellävaraisesti ja työstäneet ne lopuksi ihanan pehmeäksi tahnaksi. Pistaasipähkinätahnamme koostuu 100 % pistaasipähkinöistä, eli se on puhdasta nautintoa ilman turhia lisukkeita. Ei suolaa, ei lisättyä sokeria* – vain puhdasta pistaasia 500 g:n purkissa.
Herkullista monipuolisuutta: reseptejä pistaasipähkinätahnalla
Nyt sen tietävät jo kaikki: me KoRolla rakastamme kaikkea, missä on pistaasia tai mikä on valmistettu pistaasista. Makeaa vai suolaista – Sinä päätät suunnan! Loihdi kermaista valkosuklaa-pistaasijäätelöä, viimeistele suklaa pistaasitahnalla, sekoita tahnaa kakkutaikinan joukkoon tai valuta sitä reilusti jälkiruokien päälle. Jos rakastat rouskuvaa koostumusta, valikoimastamme löytyy tietenkin myös kokonaisia pistaasipähkinöitä puhtaaseen pistaasinautintoon. Tekisikö mieli jotain suolaista? Silloin kannattaa ehdottomasti kokeilla vegaanista pistaasipestoamme. Pieninä snack-kohokohtina sinua odottavat myös luomu pistaasipatukka 45 % pistaasilla sekä luomu Nut Butter Cups Salted Pistachio.
Pistaasilevitteen ja pistaasitahnan ero
Mietitkö, mitä eroa pistaasipähkinätahnalla ja pistaasilevitteellä oikeastaan on? Hyvin yksinkertaista: pistaasipähkinätahnamme koostuu yksinomaan paahdetuista pistaasipähkinöistä eikä sisällä muita lisäaineita. Jos haluat täyden pistaasielämyksen – lusikka purkkiin ja nauttimaan! Pistaasilevitteemme sen sijaan sopii täydellisesti kaikille herkkusuille. Se yhdistää 60 % pistaasipähkinöitä, hieman sokeria, oliiviöljyä ja ripauksen suolaa pehmeäksi, makean pähkinäiseksi tahnaksi. Valinta on Sinun!
*Pistaasipähkinät sisältävät luonnostaan sokeria.
| Keskimääräiset ravintoarvot | per 100g |
|---|---|
| Energia-arvo (kJ/kcal) | 2332 / 557 |
| Rasva | 44 g |
| josta tyydyttyneitä rasvahappoja | 5 g |
| Hiilihydraatit | 23 g |
| josta sokeria | 7 g |
| Ravintokuitu | 10 g |
| Proteiini | 21 g |
| Suola | 0 g |
| Tuotenumero | PISTA_001 |
| Parasta ennen -päiväys | 26.02.2027 |
| Alkuperä | Yhdysvallat |
| Alkuperä (käsittely) | Saksa |
| Sisältö | 0.5 kg |
| Valmistaja | KoRo |
| EAN/GTIN | 4260335834848 |
| Tietolomake | Spesifikaatio |
| Ravintojäämät | Ravintojäämät |
| Toimitus | Toimitusaika Saksan ulkopuolella |
| Yritys | KoRo Handels GmbH Hauptstraße 26, 10827 Berlin |
| Säilytysohjeet | Säilytettävä viileässä, kuivassa ja valolta suojassa. Sekoita mahdollisesti pinnalle noussut öljy. |
| Ainesosat | 100 % PISTAASI |
| Ristikontaminaatio | Saattaa sisältää SOIJAA, MAAPÄHKINÄÄ ja muita PÄHKINÖITÄ |
| Kaupallinen nimi | Pistaasitahna paahdetuista ja kuorituista pistaaseista |
| Huomautus etiketistä | Ainesosat, ravintoarvot ja pakkaukset voivat vaihdella. Tarkat tiedot löydät tuotekuvauksesta. |
| Lehdistö & jälleenmyyjät | Lataa rajattu kuva |
.jpg?cs=srgb&auto=format,compress&fit=fill&w=10&h=10&q=50&blur=3)
.jpg?cs=srgb&auto=format,compress&fit=fill&w=10&h=10&q=50&blur=3)
.jpg?cs=srgb&auto=format,compress&fit=fill&w=10&h=10&q=50&blur=3)
.jpg?cs=srgb&auto=format,compress&fit=fill&w=10&h=10&q=50&blur=3)
.jpg?cs=srgb&auto=format,compress&fit=fill&w=10&h=10&q=50&blur=3)
.jpg?cs=srgb&auto=format,compress&fit=fill&w=10&h=10&q=50&blur=3)
.jpg?cs=srgb&auto=format,compress&fit=fill&w=10&h=10&q=50&blur=3)
.jpg?cs=srgb&auto=format,compress&fit=fill&w=10&h=10&q=50&blur=3)
.jpg?cs=srgb&auto=format,compress&fit=fill&w=10&h=10&q=50&blur=3)










.jpg?cs=srgb&auto=format,compress&fit=fill&w=628&h=854)
.jpg?cs=srgb&auto=format,compress&fit=fill&w=628&h=854)













