Maksa 30 päivän kuluttua.
Saatavilla, toimitusaika 5-7 arkipäivää
Osta nyt: Luomu pistaasilevite 30 % pistaasilla, 200 g
Tämä herkku on suosikki, josta voi tulla kiistaa lusikoivien kesken! Levitteen sisältämä 30 % osuus kuorittuja ja paahdettuja pistaasipähkinöitä tuo purkkiin täyteläisen ja pähkinäisen aromin. Saavuttaaksemme ihanteellisen tasapainon käytämme makeutukseen riisinmakeutta riisisiirapista. Se takaa pyöreän makuprofiilin, joka on miellyttävän makea peittämättä kuitenkaan vihreän pähkinän hienoa ominaismakua. Koostumus on uskomattoman levittyvä ja kermainen ilman palmuöljyä. Kaikki ainesosat ovat luomua ja täysin vegaanisia. Lyhyesti sanottuna: tämä maku on puolustamisen arvoinen. Tilaa luomu pistaasilevite nyt ja ihastu!
Vihreä päivitys keittiöösi
Kun olet kerran maistanut tätä levitettä, haluat lisätä sitä vihreäksi viimeistelyksi lähes kaikkeen. Mahdollisuudet ovat rajattomat! Aloita aamusi lisäämällä reilu nokare puuron päälle, käytä sitä sunnuntaisarvien täytteenä tai nauti perinteisesti makeana levitteenä leivän päällä. Todellisen väri- ja makuspektaakkelin saat yhdistämällä pistaasivoiteen meidän pakastekuivattuihin mansikkaviipaleisiimme – voit kiittää meitä myöhemmin! Myös leivonnassa voide on uusi luottotuotteesi, käytitpä sitä suoraan taikinassa tai kiiltävänä kuorrutteena. Ja rehellisesti sanottuna: pelkkä lusikallinen suoraan purkista on täysin hyväksyttävä tarjoilutapa. Jos et saa tarpeeksesi tästä jalosta pähkinästä, tutustu myös muihin tuotteisiimme: valikoimastamme löytyy kaikkea mitä pistaasifanit rakastavat, aina pistaasipatukoista suolaiseen pistaasipestoon.
Pistaasitahna vai pistaasilevite?
Meidän 100 % pistaasitahnamme on pähkinätuotteiden puristi. Se koostuu pelkistä pähkinöistä, on koostumukseltaan juoksevampaa ja maultaan aromikkaan pähkinäistä. Pistaasilevite taas on tarkoitettu makean ystäville. Muiden hienojen ainesosien ja riisisiirapin ansiosta siitä tulee erityisen levittyvää ja samettista. Nappaa tämä vihreä unelma kätevässä 200 g purkissa – se on ihanteellinen levitteen testaamiseen, siihen rakastumiseen ja ehkä jopa sen jakamiseen. Jos rakastat pähkinätahnoja, tutustu myös meidän muihin pähkinätahnoihimme ja löydä omat suosikkisi.
| Ravintoarvo keskimäärin | per 100 g |
|---|---|
| Energia (kj/kcal) | 2410 / 579 |
| Rasva | 39 g |
| josta tyydyttynyttä rasvaa | 9.6 g |
| Hiilihydraatit | 48 g |
| josta sokereita | 18 g |
| Ravintokuitu | 3.3 g |
| Proteiini | 7.3 g |
| Suola | 0.04 g |
| Tuotenumero: | CREME_036 |
|---|---|
| Parasta ennen -päiväys | 10.03.2027 |
| Alkuperä (Käsittely) | Saksa |
| Luomu alkuperä | EU-/Ei-EU-maatalous |
| Sisältö | 0.2 kg |
| Valmistaja | KoRo |
| EAN/GTIN | 4255582818833 |
| Tietolomake | Spesifikaatio |
| Kontrollinumero & luomu alkuperä |
|
| Saattaa sisältää | Saattaa sisältää -merkintä |
| Toimitus | Toimitustiedot |
| Yritys |
KoRo Handels GmbH Hauptstraße 26, 10827 Berlin |
| Säilytys | Säilytettävä kuivassa, viileässä ja valolta suojattuna. Sekoita mahdollisesti pinnalle noussut öljy |
| Ainesosat | 30 % PISTAASIPÄHKINÄ*, riisin makeus*, shea-rasva*, KAURAJUOMAJAUHE*, rapsiöljy*. *luonnonmukaisesta viljelystä |
| Ristikontaminaatio | Saattaa sisältää MAAPÄHKINÄÄ, SOIJAA ja muita PÄHKINÖITÄ |
| Myyntinimike | Luomu pistaasilevite paahdetuista ja kuorituista pistaaseista |
| Huomautus etiketeistä | Ainesosat, ravintoarvot ja pakkaus saattavat poiketa. Tarkempia tietoja varten lue tuotespesifikaatio. |
| Lehdistö & jälleenmyyjät | Lataa kuvat ilman taustaa |
Hinta on kehittynyt ajan myötä seuraavasti
Kaikki tiedot ilman takuuta!
Tarkkaavaiset KoRo-fanit ovat ehkä jo huomanneet: Valikoimassamme on nyt toinen pistaasilevite. Aivan kuten luomu levitteemme, tämäkin on ihanan levittyvä, puhtaasti kasvipohjainen ja täysin palmuöljytön. Hienovarainen ero piilee reseptissä: Toisessa versiossa on vielä korkeampi pistaasipähkinäpitoisuus, 60 %, se on kevyesti suolattu ja makeutettu tavallisella sokerilla. Se ei myöskään ole luomusertifioitu ja se toimitetaan suuremmassa 350 g:n purkissa. Kumpi sopii sinulle parhaiten? Kokeile molempia ja löydä suosikkisi!
Pohjimmiltaan kyse on kärsivällisyyden ja oikeiden ainesosien yhdistelmästä. Ensin pistaasipähkinät kuoritaan ja paahdetaan hellävaraisesti, jotta niiden täysi aromi tulee esiin. Sitten ne jauhetaan, kunnes muodostuu hieno tahna. Tämän muuttamiseksi herkulliseksi levitteeksi lisätään muita valikoituja ainesosia ja riisimakeutusainetta. Kaikki sekoitetaan, kunnes saavutetaan vertaansa vailla olevan sileä ja levittyvä koostumus. Teoriassa voit kokeilla tätä kotona tehokkaalla tehosekoittimella – mutta ollaanpa rehellisiä: olemme jo laskeneet sinulle ihanteellisen suhteen, joten voit hypätä yhden vaiheen yli ja siirtyä suoraan lusikoimaan.
Paras tapa säilyttää levite on viileässä, kuivassa ja valolta suojatussa paikassa. Avaamattomassa alkuperäispakkauksessa se säilyy 12 kuukautta. Avattu pakkaus tulee käyttää 21 päivän kuluessa – mutta sen ei pitäisi olla ongelma, eihän? Muuten: Pähkinäöljyä voi erottua luonnollisesti säilytyksen aikana. Älä huoli, tämä on täysin normaalia eikä vaikuta laatuun. Sitten on aika tarttua lusikkaan ja sekoittaa levite hyvin!
Kyllä! Resepti on täysin kasvipohjainen ja sopii siksi täydellisesti vegaaniseen ruokavalioon.
Tietenkin! Kaikki levitteen ainesosat ovat peräisin valvotusta luomuviljelystä.
Emme ole kovin innokkaita luokittelemaan ruokia tiukasti "terveellisiin" tai "epäterveellisiin". Loppujen lopuksi tärkeintä on monipuolinen ja tasapainoinen ruokavalio. Toisin kuin puhdas pistaasitahnamme, joka on valmistettu 100 % pähkinöistä, tämä levite on tarkoituksella makeutettu. Käytämme tähän mietoa riisimakeutusainetta.
Tämä levite ansaitsee ikivihreän paikan ruokakomerossasi! Miksi? Koska käytämme 30 % kuorittuja ja paahdettuja pistaasipähkinöitä täyden maun saavuttamiseksi. Makeus tulee hienovaraisesti ja harmonisesti riisisiirapista, joka täydentää täydellisesti pähkinäistä ydintä. Levite on täysin luomua, 100 % vegaanista ja täysin palmuöljytöntä. Pistaasilevite on samaan aikaan herkullisen pähkinäisen intensiivinen ja koostumukseltaan kermainen.
Mitä muut sanovat Luomu pistaasilevite 30 % pistaasilla, 200 g:sta
Kirjaudu sisään
Varo, aiheuttaa riippuvuutta!
Ja minulle ilman allergeenejani.
Minulle täydellinen!
Erittäin hyvä, suosittelen tätä
Se on todella hyvää, kaikki pitivät siitä
Maku-räjähdys♡
Helvetin mahtavaa!
Hyvä maku
Aina välillä herkkuna!
Erinomainen hinta-laatusuhde!
Erinomainen!