Maksa 30 päivän kuluttua.
Saatavilla, toimitusaika 5-7 arkipäivää
Osta nyt: Hasselpähkinätahna 500 g
Todellisena pähkinän ystävänä et voi olla kokeilematta herkullista hasselpähkinätahnaamme. Siinä on uskomattoman pehmeä maku, joka muistuttaa pähkinäistä nougata! Meidän hasselpähkinätahnassamme ei ole palmuöljyä, ja se on valmistettu 100-prosenttisesti paahdetuista hasselpähkinöistä. Lievä makeus johtuu hasselpähkinöiden luonnollisesta sokeripitoisuudesta. Yhdessä huolellisen valmistusprosessin aikana kehittyvien paahteisten aromien kanssa tuloksena on makean aromaattinen hasselpähkinätahna, jota et voi vastustaa.
Hasselpähkinätahnan monipuolinen käyttö
Luuletko voivasi vastustaa hasselpähkinätahnaa ja sen lusikoimista suoraan purkista? Meillä on sinulle hienoja ideoita siitä, miten voit rikastaa seuraavaa välipalaasi pähkinätahnamme avulla. Hasselpähkinätahnamme sopii erityisen hyvin aamulla myslin joukkoon, jäätelön tai hedelmäisten smoothie-bowlien täytteeksi. Mutta voit käyttää hasselpähkinätahnaa myös pähkinäisen, mehevän kakun leipomiseen tai kotitekoisen hasselpähkinäliköörin ainesosana. Me myös kaikki tiedämme, miten uskomattoman hyvä yhdistelmä on, kun hasselpähkinä ja suklaa kohtaavat. Mahdollisuudet ovat siis rajattomat!
Pähkinätahna ilman palmuöljyä
Monet perinteiset pähkinävoit sisältävät palmuöljyä, jotta ne ovat helpommin levitettäviä. Me emme käytä palmuöljyä hasselpähkinätahnassamme, vaan sen sijaan 100 % hasselpähkinöitä. Ja sen maistaa! Pähkinävoimme sisältää myös runsaasti kuitua, 7 g! Ja jos tämä ei vielä riitä, säästät rahaa ostamalla kermaisen pähkinävoimme edullisessa isossa pakkauskoossa ja vältät ylimääräisen pakkausjätteen. Popkulttuurin kuuluisaan lainaukseen päättäen: You’re doing amazing sweetie!
*Hasselpähkinätahnassa on luonnostaan sokeria (5,4 g/100 g).
| Ravintoarvo keskimäärin | per 100 g |
|---|---|
| Energia (kj/kcal) | 2882 / 699 |
| Rasva | 67 g |
| josta tyydyttynyttä rasvaa | 5.8 g |
| Hiilihydraatit | 5.4 g |
| josta sokereita | 5.4 g |
| Ravintokuitu | 7 g |
| Proteiini | 15 g |
| Suola | 0 g |
| Tuotenumero: | MUS_006 |
|---|---|
| Parasta ennen -päiväys | 05.01.2027 |
| Alkuperä | Italia, Turkki |
| Alkuperä (Käsittely) | Saksa |
| Sisältö | 0.5 kg |
| Valmistaja | KoRo |
| EAN/GTIN | 4260335835111 |
| Tietolomake | Spesifikaatio |
| Saattaa sisältää | Saattaa sisältää -merkintä |
| Toimitus | Toimitustiedot |
| Yritys |
KoRo Handels GmbH Hauptstraße 26, 10827 Berlin |
| Säilytys | Säilyy avaamattomana huoneenlämmössä. Avattuna säilytettävä viileässä. Sekoita mahdollisesti pinnalle noussut öljy. |
| Ainesosat | 100% HASSELPÄHKINÄ |
| Ristikontaminaatio | Saattaa sisältää MAAPÄHKINÄÄ, muita PÄHKINÖITÄ ja SOIJAA |
| Myyntinimike | Hasselpähkinätahna paahdetuista hasselpähkinöistä |
| Huomautus etiketeistä | Ainesosat, ravintoarvot ja pakkaus saattavat poiketa. Tarkempia tietoja varten lue tuotespesifikaatio. |
| Lehdistö & jälleenmyyjät | Lataa kuvat ilman taustaa |
Ilmastovaikutukset
Me KoRo:lla analysoimme herkkujemme valmistuksessa syntyviä kasvihuonekaasupäästöjä, mukaan lukien CO2, metaani ja ilokaasu. Ahkerat kestävyyden asiantuntijamme keräävät kaiken tarvittavan tiedon ja laskevat sen hiilidioksidiekvivalentti arvon. Nämä tiedot jaamme nyt sinulle, jotta voit tehdä perusteltuja ostopäätöksiä ja seurata henkilökohtaista hiilijalanjälkeäsi. Mutta myös me hyödynnämme näitä arvokkaita tietoja: näin voimme tulevaisuudessa tehdä toimitusketjumme älykkäämmiksi ja seurata myös omaa hiilijalanjälkeämme.
Tuotekohtaiset CO₂ päästöt
Helpottaaksemme kollegoidemme työtä kestävyys osastolla olemme liittyneet yhteistyöhön Cozero yrityksen kanssa. He tukevat meitä hiilidioksidipäästöjemme laskemisessa ohjelmistonsa avulla, koska herkkumme kokevat paljon eri vaiheita ennen kuin ne päätyvät varastoomme tai sinun napostelukippoon: tuotanto, pakkaus ja logistiikka - mainitakseni vain suuret vaiheet.
- Tuote
- Pakkaus
- Logistiikka
Tuotteiden hiilijalanjälkivertailu
Haluaisitko tietää, miten suosikkivälipalasi vertautuu muihin tuotteisiin tuotettujen hiilidioksidipäästöjen osalta? Me autamme vastaamaan nyt kysymyksiisi: Helpottaaksemme vertailua, laskimme CO₂-päästöt yhtä tuotekiloa kohden ja vertasimme niitä muihin yleisesti kulutettuihin tuotteisiin, kuten juustoon, tofuun ja vastaaviin. Otimme mukaan myös kahvin, jotta vertailussa olisi mukana myös juomatuote. Olipa kyseessä sitten välipala tai jokin muu tuote, voit nyt selvittää, kuinka paljon CO₂-päästöjä tuotekiloa kohden syntyi.
CO₂-päästöjen vertailu tuotteittain (kg)
Disclaimer: Erilaiset menetelmät (tuotevertailu) - Muiden kuin KoRo-tuotteiden hiilidioksidipäästöt ovat peräisin eri tietolähteestä, joten niiden ja KoRo-tuotteiden arviointimenetelmän välillä voi olla eroja.
Hinta on kehittynyt ajan myötä seuraavasti
Kaikki tiedot ilman takuuta!
Kirjaudu sisään
Erinomainen tuote
Paras hasselpähkinävoi
Kermainen ja herkullinen
Maukasta ja terveellistä
! Siitä tulee riippuvuus
Erinomainen hinta-laatusuhde
Erinomainen suklaavoiteen korvike
Maukas
Tavallisesti herkullista, mutta tällä kertaa valitettavasti ei maistunut
Tee tilauksesi ilman toimituskuluja! 🤑
Uutuus KoRo:ssa ja ilmainen toimitus. Kokeile jotain uutta!
KoRo GmbH
05.05.2026
Kiitos palautteestasi! Harmi, että hasselpähkinävoi ei tällä kertaa maistunut sinulle ja että havaitsit siinä karvaan maun sekä tummemman värin. Erityisesti luonnontuotteissa voi esiintyä tällaisia eroja eräkohtaisesti, mikä on tietysti pettymys – varsinkin, jos sinulla on muuten ollut hyviä kokemuksia. Maku ja vaikutelmat ovat hyvin yksilöllisiä. Voit ottaa yhteyttä asiakaspalveluumme milloin tahansa verkkosivustomme ohjeosion kautta. Toivomme, että löydät pian verkkosivustoltamme tuotteen, joka sopii sinulle paremmin 🤗