Maksa 30 päivän kuluttua.
Saatavilla, toimitusaika 5-7 arkipäivää
Osta nyt: Luomu Lupiinikahvi kokonaiset pavut 1 kg
Herätyskello soi. Avaat silmäsi ja tajuat, että nyt ei ole viikonloppu ja sinun on noustava sängystä mahdollisimman pian, jotta et myöhästyisi. Kuitenkin, sen sijaan, että surisit sänkysi mukavuutta, odotat innolla aamukahvia! Luomu lupiinikahvillamme aloitat päivän puhtaalla nautinnolla - ilman kofeiinia. Osta lupiini kahvipapuja nyt ja aloitat päiväsi kofeiinittomalla vaihtoedolla.
Lupiinikahvi - paahdettu kokonainen papu
Saatat ajatella: "Hetkinen! Eikö kahvi valmisteta kahvipavuista?" Näin on, mutta voit kokea täyteläisen, pähkinäisen kahvinautinnon myös lupiineista valmistettuna. Yhdellä erolla: lupiinikahvi on luonnostaan kofeiinitonta. Lupiinikahvimme on valmistettu Saksassa kasvatetuista ja jalostetuista lupiineista. Sadonkorjuun jälkeen lupiinit paahdetaan, jotta voit valmistaa niistä herkullista kahvia. Olemme valinneet miedon paahtoasteen, jotta saamme aikaan melko herkän maun. Jos pidät mausteisemmasta, maustettu lupiinikahvimme saattaa olla oikea valinta sinulle.
Täysautomaattisille kahvinkeittimille, suodatinkeittimille tai kahvipuristimille.
Paahdetut lupiinipavut voidaan valmistaa eri tavoin. Kokonaiset pavut sopivat - aivan kuten klassinen kahvi - French press -kahvinkeittimeen, suodatinkeittimeen tai käsisuodattimeen. French Press -koneeseen suosittelemme hieman karkeampaa jauhatusta. Suodatinkahvia varten lupiinit on puolestaan jauhettava melko hienoksi. Jos jauhaminen on sinulle liian työlästä, kokeile valmiiksi jauhettua luomulupiinikahviamme. Riippumatta siitä, minkä valmistustavan valitset: Tarvitset 1-2 teelusikallista jauhettua lupiinikahvia kupillista kohti. Valmiin lupiinikahvin voit nauttia mieltymyksestäsi riippuen joko mustana, valitsemasi kasvijuoman ja sokerivaihtoehdon kanssa tai vegaanisena cappuccinona tai lattena barista kaurajuoman kanssa.
Osta luomu lupiini-kahvipapuja
Lupin-kahvi tarjoaa kofeiinittoman kahvinautinnon lisäksi myös korkean proteiinipitoisuuden (38 g/100 g) ja runsaasti ravintokuitua (40 g/100 g). Lupiinien alueellisen viljelyn ansiosta Saksassa ei ole pitkiä kuljetusmatkoja, ja 1 kg:n pakkauksen avulla säästät samalla pakkausjätettä. Tilaa paahdetut luomulupiinimme 1 kg:n säästöpakkauksessa nyt ja nauti täyteläisistä kahvihetkistä ilman kofeiinia.
| Ravintoarvo keskimäärin | per 100 g |
|---|---|
| Energia (kj/kcal) | 1413 / 340 |
| Rasva | 11 g |
| josta tyydyttynyttä rasvaa | 1.7 g |
| Hiilihydraatit | 1 g |
| josta sokereita | 0 g |
| Ravintokuitu | 40 g |
| Proteiini | 38 g |
| Suola | 0 g |
| Tuotenumero: | LUPI_006 |
|---|---|
| Parasta ennen -päiväys | 10.02.2027 |
| Alkuperä | Saksa |
| Alkuperä (Käsittely) | Saksa |
| Luomu alkuperä | EU-maatalous |
| Sisältö | 1 kg |
| Valmistaja | KoRo |
| EAN/GTIN | 4255582808322 |
| Tietolomake | Spesifikaatio |
| Kontrollinumero & luomu alkuperä |
|
| Saattaa sisältää | Saattaa sisältää -merkintä |
| Toimitus | Toimitustiedot |
| Yritys |
KoRo Handels GmbH Hauptstraße 26, 10827 Berlin |
| Säilytys | Kühl und trocken lagern |
| Ainesosat | 100 % roasted LUPINS* *from organic agriculture May contain GLUTEN |
| Ristikontaminaatio | May contain GLUTEN |
| Myyntinimike | Bio Lupinensamen geröstet |
| Huomautus etiketeistä | Ainesosat, ravintoarvot ja pakkaus saattavat poiketa. Tarkempia tietoja varten lue tuotespesifikaatio. |
Hinta on kehittynyt ajan myötä seuraavasti
Kaikki tiedot ilman takuuta!
Kirjaudu sisään
4-5 tähden arvostelut 🙂
Täydellinen maku
1-3 tähden arvostelut 🙃
Kiitos tyhjästä
Ei sovellu täysautomaattisiin kahvinkeittimiin
Ja se maistuu, vaikka en käyttänytkään automaattikahvinkeitintä, todella herkulliselta.
Vähensin arvosanasta yhden pisteen, koska se ei ole, kuten ilmoitettiin, sopiva automaattikahvinkeittimille.
Erinomainen vaihtoehto jauhetulle kahville!
Minulle se on ihanteellinen erityisesti silloin, kun en halua luopua kahvin mausta, mutta haluan tietoisesti välttää kofeiinia. Juuri tähän tarkoitukseen se on yksinkertaisesti täydellinen.
Erityisesti hinta-laatusuhde vakuuttaa meidät. Todella hyvä pavukahvi maksaa usein huomattavasti enemmän kilolta, joten mielestämme tämän tuotteen hinta on todella kohtuullinen.
Nyt jopa anoppini on löytänyt lupiinikahvin. Hän juo yleensä illalla mielellään kaakaota tai joskus kahvia, ja tämä lupiinikahvi maistuu hänelle niin hyvältä, että hänkin on nyt vakuuttunut siitä. Pidän erityisen mukavana siitä, että hän voi juoda sitä hyvin myös illalla ja nukkuu sen jälkeen ihanan hyvin.
Meille tämä lupiinikahvi on kaikin puolin onnistunut ja maukas vaihtoehto perinteiselle pavukahville. Ostamme sitä mielellämme uudelleen.
Täydellinen, hyvä tuote!
Lupiinia joka aamu!
elää ilman sitä.
Maistui erittäin hyvältä, mutta ei valitettavasti sovi kahvinkeittimeeni.
Kiitos palautteestasi! Hienoa, että pidit luomulupiinikahvista. Harmi, että se ei sopinut kahvinkeittimeesi ja tukki jauhatusmekanismin – jotkut koneet reagoivat lupiinikahviin eri tavoin. Makuja ja mieltymyksiä on tietysti monenlaisia. Toivomme, että löydät pian verkkosivuiltamme välipalan tai tuotteen, joka sopii sinulle paremmin 😊
Hämmästyttävän innostunut
Upea vaihtoehto kahville
Täydellisesti säilynyt
Herkullista ja herkullista!
KoRo GmbH
26.04.2026
Hei, kiitos paljon palautteestasi. Olemme hyvin pahoillamme tästä tapauksesta. Ota yhteyttä asiakaspalveluumme, jotta he voivat auttaa sinua mahdollisimman nopeasti. Kaikkea hyvää KoRo-tiimiltäsi :)