Luomu vehnänalkiot 6 x 250 g
Maksa 30 päivän kuluttua.Osta nyt: Luomu vehnänalkiot 6 x 250 g
Vehnänalkiot sopivat täydellisesti tuomaan proteiinia aamiaiskulhoihin, smoothieen tai jogurtin kanssa. Voit käyttää niitä myös leivonnassa. Ne ovat hyvä proteiinin lähde (25 g proteiinia 100 g kohden) ja kuidun lähde (16 g kuitua). Vehnänalkiot ovat lisäksi vähärasvaisia (2 g/ 100g).
Vehnänalkiomme eivät sisällä aromeja, väri- tai lisäaineita. Ainesosaluettelo on yksinkertainen: 100 % vehnänalkioita.
Tilaa nyt 250 g pakkaus ja ihastu!
| Keskimääräiset ravintoarvot | per 100g |
|---|---|
| Energia-arvo (kJ/kcal) | 1400 / 330 |
| Rasva | 2 g |
| josta tyydyttyneitä rasvahappoja | 0.9 g |
| Hiilihydraatit | 38 g |
| josta sokeria | 10 g |
| Ravintokuitu | 16 g |
| Proteiini | 25 g |
| Suola | 0 g |
| Tuotenumero | PROTEIN_005_T6 |
| Parasta ennen -päiväys | 19.07.2027 |
| Alkuperä | Itävalta, Tšekki, Saksa, Ranska, Liettua, Romania |
| Alkuperä (käsittely) | Saksa |
| Sisältö | 1.5 kg |
| Valmistaja | KoRo |
| EAN/GTIN | 4260654785548 |
| Tietolomake | Spesifikaatio |
| Luomuvalvontalaitos ja luomualkuperä | |
| Ravintojäämät | Ravintojäämät |
| Toimitus | Toimitusaika Saksan ulkopuolella |
| Yritys | KoRo Handels GmbH Hauptstraße 26, 10827 Berlin |
| Säilytysohjeet | Säilytä kuivassa ja viileässä paikassa. Lämmöltä suojattuna. |
| Ainesosat | 100 % VEHNÄNALKIO* *luonnonmukainen viljely |
| Ristikontaminaatio | Saattaa sisältää GLUTEENIA, muita PÄHKINÖITÄ, SEESAMIA ja LUPIINIA. |
| Kaupallinen nimi | Luomu vehnänalkio osittain öljyä poistettu |
| Huomautus etiketistä | Ainesosat, ravintoarvot ja pakkaukset voivat vaihdella. Tarkat tiedot löydät tuotekuvauksesta. |
| Lehdistö & jälleenmyyjät | Lataa rajattu kuva |
Tee tilauksesi ilman toimituskuluja!
Niin kauan kuin uusista tuotteista ei vielä ole kauniita kuvia, säästät toimituskulut.



































