Maksa 30 päivän kuluttua.
Saatavilla, toimitusaika 5-7 arkipäivää
Osta nyt: Taatelit tummalla suklaalla 1 kg
Kuulutko sinäkin "suklaa maistuu aina" ihmisiin? Emme voi syyttää sinua. Koska mikä olisi makea välipala ilman suklaata? Tarkoitamme: Aromaattinen, hapan ja hieman makea, tumma suklaa on yksinkertaisesti täydellinen kumppani vadelmille, mansikoille, aprikooseille ja nyt myös taateleille! Olimme kiireisiä mehiläisiä ja sulatimme paljon suklaata antaaksemme suosikkitaateleillesikin suklaata. Tilaa taivaallisen makeat hedelmät rapeaseen tummaan suklaaseen käärittynä nyt käytännöllisessä 1 kg: n suurpakkauksessa!
Suklaiset taatelit mukavalla purutuntumalla
Hedelmäinen kohtaa suklaan: Saksassa Deglet Nour -taatelisi ovat päällystetty tummalla suklaalla. Miksi tumma suklaa, kysyt itseltäsi? Kahdesta syystä: Ensinnäkin, koska taatelit maistuvat joka tapauksessa erittäin makeilta eivätkä tarvitse vahvasti sokeripitoista suklaapinnoitetta. Toiseksi, koska tumma suklaa on yksinkertaisesti aromaattisempaa kuin maito- tai valkoinen suklaa.
Taatelit tummassa suklaassa - pakollinen kaikille suklaaholisteille
Osana kuninkaallista perhettämme prinsessa Deglet Nour -taateli tarvitsee luonnollisesti jalon peitten. Meidän piti vain antaa hänelle tumman suklainen takki. Loogista, eikö? Suklaiselle välipalallemme on ominaista voimakas tuoksu ja rapea makuelämys. Parasta: Deglet Nour -taateleissa on ihanteellinen välipalakoko ja ovat siksi kätevä välipala, joita voidaan nauttia täydellisesti iltapäiväkahvin kanssa tai pienenä jälkiruokana illallisen jälkeen. Haluaisitko myös suklaataatelin, mutta olet vegaani? Sitten sinun pitäisi kokeilla Deri -taateleitamme - koska ne vakuuttavat luonnollisesti suklaisella maullaan eikä sitä kutsuta turhaan "suklaataateliksi". Mietitkö, miten meidän taateliprinsessamme eroaa muista taatelilajikkeistamme? Sitten sinun pitäisi ehdottomasti kurkata taateliemme maailmaan!
Tummalla suklaalla päällystettyjen taateliemme erikoisuus
Meidän Deglet Nour -taatelit suklaalla ovat välttämättömiä jokaiseen elokuvailtaan. Suklaalla päällystetyt taatelit ovat varmasti suurin ilo kaikille, joiden makeanhammasta kolottaa. Jotta suklaamaisen hedelmäinen välipala olisi aina varastossa, kun ovella on toinen ennalta ilmoittamaton vierailija, olemme yhdistäneet välipalat yhteen 1 kilon pussiin. Niin niistä ei iloitse vain suusi vaan myös lompakkosi. Mitä odotat? Tartu tähän välipalaan ja nauti Deglet Nourin taateleista spesiaalilla tavalla!
| Ravintoarvo keskimäärin | per 100 g |
|---|---|
| Energia (kj/kcal) | 1692 / 403 |
| Rasva | 13 g |
| josta tyydyttynyttä rasvaa | 7.8 g |
| Hiilihydraatit | 64 g |
| josta sokereita | 62 g |
| Ravintokuitu | 7.4 g |
| Proteiini | 3.1 g |
| Suola | 0.02 g |
| Tuotenumero: | DATT_021 |
|---|---|
| Parasta ennen -päiväys | 21.03.2027 |
| Alkuperä | Algeria |
| Alkuperä (Käsittely) | Alankomaat |
| Sisältö | 1 kg |
| Valmistaja | KoRo |
| EAN/GTIN | 4260654782721 |
| Tietolomake | Spesifikaatio |
| Saattaa sisältää | Saattaa sisältää -merkintä |
| Toimitus | Toimitustiedot |
| Yritys |
KoRo Handels GmbH Hauptstraße 26, 10827 Berlin |
| Säilytys | Säilytettävä kuivassa ja viileässä valolta suojattuna |
| Ainesosat | 60% taateli, 40% tumma suklaa (sokeri, kaakaomassa, kaakaovoi, emulgointiaine: SOIJAlesitiini, luonnollinen vanilja-aromi) |
| Ristikontaminaatio | Saattaa sisältää pieniä määriä GLUTEENIA, MAAPÄHKINÄÄ, MAITOA (LAKTOOSIA), PÄHKINÄÄ ja SEESAMIA |
| Myyntinimike | Taatelit tummalla suklaalla |
| Huomautus etiketeistä | Ainesosat, ravintoarvot ja pakkaus saattavat poiketa. Tarkempia tietoja varten lue tuotespesifikaatio. |
| Lehdistö & jälleenmyyjät | Lataa kuvat ilman taustaa |
Hinta on kehittynyt ajan myötä seuraavasti
Kaikki tiedot ilman takuuta!
Kirjaudu sisään
4-5 tähden arvostelut 🙂
Hyviä suklaatreffejä 👍
1-3 tähden arvostelut 🙃
Valitettavasti en voi suositella sen ostamista!
Tulen mielelläni uudelleen
Aion ostaa tämän uudelleen
Taatelien ja suklaan yhdistelmä – todella herkullista
ennen
Kaikki hyvin, joissakin taateleissa tuntui siltä, että ne olivat hieman kuivuneet
Täydellinen pieni makeinen kahvin kanssa, ilman että se on liian makea.
Jos ei pidä kovin makeista jutuista, mutta silti haluaa jotain makeaa, tämä on juuri oikea valinta. Syön kahvin kanssa kaksi kappaletta ja olen onnellinen.
Kiitos vielä kerran, aion ehdottomasti ostaa näitä uudelleen!
terveellinen herkku
Täydellinen kaikille, jotka haluavat syödä terveellisemmin.
KoRo GmbH
07.03.2026
Hey, vielen Dank für Dein Feedback. Wir bedauern sehr, dass Du ein mangelhaftes Produkt erhalten hast. Wende Dich in solch einem Fall bitte immer direkt an unseren Kundenservice, damit dieser Dir schnellstmöglich bei Deinem Anliegen weiterhelfen kann. Alles Liebe Dein KoRo Team :)